Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    örök dilemma

    xyz laptophoz gyári töltő 10-15ezer, ebay-ről "replacement" "oem" 4-5ezer körül kapható

    meg szabad-e venni az utángyártott/helyettesítő/oem töltőket vagy adjunk ki 2-3x árat azért mert rajta van hogy Asus,Fujitsu,Acer és társai?

    tudom hogy normális töltőket nem a gyártók készítenek hanem a beszállítójuk
    Delta,Hipro,Liteon,FSP,Chicony és társai
    viszont van egy régi laptopom amiben még akku sincs ahhoz keresnék töltőt és 3-ért lehet kapni utángyártottat, eredetit meg 10-12körül (Samsung van ráírva de Delta gyártja)

    szóval mi az igazság?
    meg szabad venni az utángyártottat vagy inkább vadásszunk használt de gyárit?

    és ha már itt tartunk
    ugyanezen kérdésem lenne érvényes a gyári akku vs. utángyártott témában?

    xyz laptophoz gyári akku 15-20ezer, utángyártott 5ezer azonos feszültség azonos kapacitás
    gondolom a gyáriban a cellák márkásak samsung,lg,panasonic,sanyo és társai
    az utángyártottban meg made in china cella ami szintén lehet jó csak ott nem kell kifizetni az extra árat

    sosem vettem még utángyártott laptop akkut csak Nikon DSLR-be és ott bizony az utángyártott ugyanazt hozza mint a gyári csak ötöd áron kettőt kaptam illetve annyi gyengesége van hogy a töltöttség visszajelzés pontatlanabb de teljesítményre hozza ugyanazt a mAh értéket

    szóval laptopnál mi a helyzet?
    régi olcsó használt laptopba meg szabad venni az utángyártottat vagy hagyjuk inkább?
    használt nem játszik mert amik fent vannak apróban azok is rotty kategóriák akkor meg nem vagyunk előrébb gyárit meg 15-20ezerért egy kb. 30-at érő laptopba nem éri meg venni

    [ Szerkesztve ]

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák