Hirdetés

Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    Sziasztok! Nekem lenne egy notebook-os kérdésem. Szóval egyik ismerősömnek vettünk egy asus notit. Amd turion procis, és nvidia go 7300 vga van benne. Namost azt már csak mellékesen mondom hogy a driverei csak vistával akartak működni, leszedtem hozzá xp-s drivereket amiből a hang elég nehezen akart elindulni, a realtek oldaláról leszedt driver el működött, de még igy is valamilyen audio high definition rész nél kérdőjel van az eszközkezelőben. De a hang működik. Na de a lényeg amire nem találtam megoldást a következő. Gondoltam ezzel a notival ha nem is magas felbontásban de azért már lehet játszogatni amikor hálozatra van dugva agép elég szépen futnak rajta agamek, nfs most wanted, alpine ski racing. De amint kihúzom a hálózatról az fps 60 ról leesik 10 re (fraps el mértem) ami gondolom annak tudható be hogy gazdaságos üzemmódra áll és a proci teljesítményét leviszi, pl amikor alapból a sajátgépen nyomok egy tulajdonságokat akkor 800mhz es amd turion procit ir ami valóban 2200mhz. Nyilván a gazdaságos üzemmód miatt, de hiába próbáltam nézegetni állítgatni az energiagazdálkodásnál különböző dolgokat, csak nem sikerül, és akárhányszor csak aksiról használom a proci egyből lemegy gazdaságos üzemmódba és a játékokat szörnyen lassan viszi. Tehát azt szertném tudni hogy lehet azt álítani hogy amikor aksiról megy akkor is max teljesítményt adjon le. Ez azért is furcsa nekem mert azt hittem van annyira intelligens rendszer hogy amikor nincs szükség rá autómatikusan leviszi ateljesítményt de ha elindítok egy alkalmazást ami nagyobb teljesítményt igényel akkor már tolja is fel a teljesítményt de nem. Arra is gondoltam, hogy talán az aksija szar. Kicsit hosszúra sikerült remélem tud valaki segíteni. Előre is köszi. üdv.

Aktív témák