Hirdetés

Aktív témák

  • mizs

    csendes tag

    Sűrgős segítséget kérek,pls!

    A gép Asus P5GD1 alaplap P4 630-as proci, gigabyte x600pro videokártya, LGF920D monitor. A probléma a következő, nem mindig indítja el a videokártya monitort, a gép bebootol, de a monitor nem érzékeli hogy neki indulni kellene és fekete marad, hogy lehet lelassaítani a PCI-e videokártyát, hogy a monitor is érzékelje neki mikor van dolga, Ha bootolás előtt átrakom a memóriát a másik bankba, vagy újonnan egeret dugok a gépre, szóval egyszerűen ''lassabban'' bootol, akkor indul, a restartnál mindig indul, de hidegindítást nem szereti, és utána reset sem segít. a quick boot-ot kikapcsoltám már, de ez nem segített.
    Előre is minden segítséget köszönök!

    Ha kihuzom a videokábelt a gigabyte kártyából, akkor a monitor sárga jelzőfeénye zöldre vált.:F

    Közben átnéztem a kézikönybet és a niosban találtam egy-két érdekes dolgot, de nem tudom, hogy pontosan mit jelentenk, pls help!

    Chipset menü alatt:
    1 PEG Buffer Length
    Sets the PCI Express Graphics card buffer length (long, short, auto)

    2 Sets Link Latency
    Sets the link latency (slow, normal, auto)

    3
    PEG Link mode
    Sets the PCI Express Graphic link mode (Auto. slow, normal, fastm faster

    4 PEG Rott Control
    Enables or disables The PCI Express Graphic roor control.

    5 Sets the slot oparating power
    auto, light, normal, heavy, heavier

    Nem fordítás kellene, hanaem hogí valaki magyarázza el mi mire szolgál, illetve mire állítsam. ( sajnos a gigabyte honlapjának mauálja nem ad semmi információ például a slot power-re )

Aktív témák