Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pahli

    tag

    Hali
    Van egy mc crypt cu-4, conrádos mikrofonom még jó régről. Windows 10-en "kód 10" ezt írja, nem műkszik, viszont felismeri a rendszer. gnome/win 7en tökéletesen működik.
    Gyártónál nincs külön driver, a legfrisebb van rajta, win update-es drivert nem talát.

    KEI

    elvileg ha win8-ról frissítek 10re akkor műkszik.

    [ Szerkesztve ]

  • Pahli

    tag

    TLDR: Párszor crash-el a rendszer és nem tud bootolni csak maxon pörögnek a ventik. Eddig csak úgy tudtam replikálni ezt, ha egy bizonyos játék 1 órán át futott.

    Üdv

    Most upgradeltem AM5-ös rendszerre
    Új cuccok:
    Alaplap:Gigabyte B650 Gaming A AX
    CPU: AMD Ryzen 9, 7950x
    Ram: DDR5 Gskill Ripjaw s5, 64GB, cl30, 6000MHZ
    (gigabyte weboldalon a memory support list-en ott van a memória, tehát támogatott)
    xmp profillal van használva

    Régi cuccok
    GPU: 2080
    Hűtő Noctua NH-D15
    PSU: Corsair TX 850M
    jól szellőző ház
    A rendszer egy Samsung SSD 980 Pro pcie 4 nvme-en van.
    +2 ssd
    +2 hhd

    Probléma a következő:
    Mikor először elindítottam, sokáig tartott míg a biosba be tudtam lépni, gondolom memoria-timing miatt.
    De mikor legközelebb újraindítottam a rendszert, bootolni már nem tudott a bios, csak fekete képernyő de az gpu/cpu ventik maxon pörögtek.
    Mivel biost kellett updatelnem, win 11 nem ment fel másképp, párszor ez a probléma előjött. Ilyenkor se reset/bekapcsoló gomb nem működött, hátul kellett a tápnál lekapcsolni a rendszert. Hiába vártam 10-15 percet, csak pörögnek a ventik de semmi sem történik.
    Windows 11-es telepítés után, [jogtiszta szoftver minden, microsoft oldalon lett vásárolva] 1x ez előfordult, hogy teljesen lekapcsolt a gép. Most, ez lehet egy random áramszünet volt, mert a teljes lakásban elment az áram egy pillanatra, de újraindításnál nem tudott bebootolni már a rendszer csak ventik forogtak.
    Lett pár teszt csinálva, Cinemabench, furmark, memtest86, Pass1, másfél órán át futott hiba nélkül, hűtés jó, psu kábelek nem tűnnek feszesnek.

    Battlefield 2042, nincs ilyen probléma.
    Diablo III- nincs ilyen hiba.
    Northgard: 1 óra játék után crash és újraindul ventik pörögnek de nincs boot. EZ REPLIKÁLHATÓ

    Az alaplapon a pinek nem voltak elmozdulva, cpu óvatosan lett beletéve és nem láttam sehol deformációt vagy bármi hibát.
    Gép főként melóra lenne használva, unreal engine 5, Blender, indie játékfejlesztés, előző rendszeren nem volt ilyen probléma.
    De ezeken a szoftvereken még nem lett teszt, mert, úgy tűnik van valami hiba a mátrixban és nem tudom megoldani.

    Ötletek?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák