Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nonsen5e

    addikt

    Sziasztok!

    [Külföldi egészségügy témakör]
    Kéne egy kis segítség, mert konkrét információt nagyon nem találok az én esetemről, és teljesen el vagyok veszve a rendszerben.

    - 2021 nyárig magyarországon egyetemi tanuló voltam + félállásban dolgoztam is, tehát a TAJ le volt fedve.
    - 2021 szeptember 1 óta dániában tanulok, az ottani eü. kártyát 2021 októberben kaptam meg.
    - 2022 tavasz óta félállásban dolgozom is dániában.

    --> Ezalatt végig fizettem pesten a havi 8k forintot a TAJ-ért biztos ami biztos alapon mert nem tudtam, hogy van az egész rendszer... Most utánanéztem, és mivel dániában biztosítva vagyok, múlt hónapban kikértem onnan is az EU-s kék kártyát.

    Na a harci helyzet az, hogy többet nem szeretném fizetni a TAJ-t, mert tök fölösleges, mert anélkül is biztosítva vagyok dániából.
    Viszont a NEAK oldala csak külföldi munkavállalókra ír egy olyan paragrafust, hogy a külföldi eü. biztosítást be kell jelenteni a létrejöttét követő 15 napon belül vagy különben jól megbírságolnak (hiába fizettem eddig duplán nekik is passzióból?). De ez a bekezdés teljes állású munkavállalókra vonatkozik..

    Most akkor mit kéne csinálnom...?

    D4 klán: HunPH - invért privát rám

Új hozzászólás Aktív témák