Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nisida

    aktív tag

    válasz kriszpontaz #3783 üzenetére

    Én nem a turbulens mozgásra gondoltam, bár lehet ezt is figyelembe veszi de szerintem ez csak hab a tortán, én a csövek elöregedésére, a lerakodásokra gondolok.

    Ha azt veszem figyelembe, hogy tervezőként valamifajta mértékadó helyzetre tervezünk akkor a csont gyári adatoknál én rosszabbat használok, használnék még akkor is ha a hidraulikai számítási módszerben annyi közelítés van, hogy csak na .. :D és a cső érdesség - tippelem: - max +-5-6%-ban dobhat hozzá az eredményekhez. Ezek miatt én azt mondom, hogy a cső max 1-2 hónapig lesz olyan mint a gyári adat - persze típus , szállított közeg, stb. függően - után már... Azt meg nem is mondom mert ez nem nyomóvezeték, hogy mondjuk a KPE csőnél a tűrési határ miatt én mindig a legkisebb csőkeresztmetszettel számolok.

    +1 tipp: a kézi számításánál minden esési értéket ugyanarra veszel vagy ahol változik az esés ott te is váltasz mert a modellező leköveti az összes esés váltást és lehet a kisebb sebességek, vissza duzzasztás miatt ad eltérő értékeket.

    A táblázat jöhet érdekel. Éppen most váltok szakdoli témát mert találtam érdekesebbeket és lehet tudnám használni.

    Kérdés: nincs valakinek valamilyen HEC-HMS adat buheráló / manager programja ? Mert megörülök a 2-3 éves 15 perces adatok excelben való pofozásától, adathiányok pótlásától , keresésétől. Nem igaz, hogy senki nem írt egy kis táblázatkezelős progit ami legalább megtalálja automatán az adathiányokat. :(

    [ Szerkesztve ]

    "Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

Új hozzászólás Aktív témák