Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kales

    újonc

    Szevasztok! Kezdő AutoCad -es vagyok 2016-os verzióban készítettem egy saját sablon fájlt próbaként egy A4 fekvő formátumút. Elkészítettem a különböző fóliákat megadva benne a színeket a vonalvastagságokat és stílusokat. A papírtér oldalbeállítás kezelőjében felvettem "Új" ként A4 fekvő néven, beállítottam a nyomtatót a papír méretet, a léptéket a nyomtatási stílust a nyomtatási határon belül megrajzoltam a keretet. Elmentettem saját_A4_ fekvő.dwt sablonfájlként. Készítettem egy infó mezőt attribútumokkal amit blokként mentettem el, ezt a beillesztési pont segítségével be tudom illeszteni a keret jobb alsó sarkához. A gondom az, hogy amikor új rajzot kezdek, megadom ezt a sablonfájlt megjelenik a modelltér és az elrendezés 1,2 fül, az 1-es az általam megrajzolt kerettel a 2-es beállítások nélkül. Amikor a modelltérben elkezdek rajzolni a rajz az általam definiált keretezett rajzlapon nem hanem csak a beállítások nélküli elrendezés 2-ben látszik . Ha a parancssor alatti MODELL-PAPÍR váltógombra megyek a keretes papírtérnél azt írja ki:"Nincs aktív modelltérbeli nézetablak" míg a 2-esnél átlép a modelltérbe. Kérdésem -Mit szúrtam el? Vagy az egész rossz?
    Köszönöm segítségeteket!

Új hozzászólás Aktív témák