Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz Mercutio_ #808 üzenetére

    Videózás szempontból úgy tűnik az Atom teljesítmény bőven jó. Legalább is az én adatlapomon lévő procit (P4 Northwood 3Ghz HT) lenyeli reggelire H.264 1080i/p szempontból (még CoreAVC -vel is). Döbbenetes, de ez az igazság. Nálam ezek a DVB-T videók 100% -ra leterhelik a gépet és néha el is csúszik a hang. Egyébként ha hardware -es MPEG2 enkóderes tuner -t vesz ahhoz nem kell erős gép mert a kártya kódol (én mondjuk elgondolkodnék egy hybrid -en, vagy csak digitálison, ha lesz a lakhelyén DVB-T, decembertől tv2, RTL Klub ott is fent lesz. Digitális TV -nél jobb a kép mert nincs zaj. Analóg már csak max. KábelTV miatt éri majd meg ha ahhoz nem kell még set-top-box). A DVB-T felvétel kisujjból megy akár egy Celeron 300 -nak is, mivel csak menteni kell a kártyától jövő MPEG stream -et, olyan mintha egy LAN kártya lenne a tuner. A lejátszás pedig mint látjuk nem jelent gondot (bár még a deinterlace tesztet én megvárnám), a timeshift sem lenne gond mivel a felvétel továbbra sem jelent többet memóriába írásnál.

    Ez pl. szerintem egy egész jó tuner és jó árban is van: [link], ráadásul hybrid szóval az analóg is megy neki, igaz az analóg kódolást a procinak kell állnia, de szerintem a valós idejű MPEG2 tömörítés a kétmagos Atom -nak nem ügy, már egy 1.7Ghz -es Celeron -al is működött nekem annó. Már csak azt kellene kideríteni hogy van-e hozzá BDA driver mert a legtöbb media center proginak az kell.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák