Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca 012

    őstag

    válasz Brogyi #5084 üzenetére

    Kifejezetten Freenas tapasztalatom nincs, de gondolom mivel Linux-Linux, vagy bug-os lehetett, vagy valami korlát volt beleépítve nem?
    Lényegében én sem kínlódnék vele, egyrészt mert nem ismerem, másrészt meg sosem tetszettek valamiért azok a disztribúciók, amik kifejezetten valamilyen feladatra lettek kifejlesztve. Az alapjuk ugyan az a kernel, csak alapból tartalmaznak olyan dolgokat, amikre szükségem sincs, meg olyan beállításokat, amiket majd én szeretnék beállítani... Sosem szerettem Windows-ból sem az ilyen "buherált" verziókat. (jó ez kicsit erős, mert míg azokat valóban buherálták, ezeket fejlesztik a user dolgának megkönnyítésére)
    Ezzel nem leírni akarom pl. a Freenas-t és társait, de véleményem szerint az ilyenen rendszereket azok az emberek dolgának megkönnyítésére fejlesztették, akik nem akarnak mélyebben belemerülni a Linux és a hálózatkezelés rejtelmeibe, hanem csak "piff-puff" használni szeretnék.
    Aztán amikor mást is szeretnének telepíteni rá, hiszen a hardver alkalmas lenne rá, akkor jönnek a korlátok és a leírások-támogatások sokkal kisebb mennyisége.
    Nem beszélve arról, hogy ha az ember odáig jut, hogy az asztali gépén, vagy notebook-ján is ugyan azt a disztribúciót használja (ha nem is mindig, hanem a windows-al felváltva), akkor ha valamit be kell lőni a szerveren, legalább nagyjából tudja hová nyúljon..

    Azt gondolom csak elnézted, hogy a gsejt SATA1 -es? :F
    Ugyanis a gyári specifikáció szerint(is) SATA2:
    "2 Serial ATA 3.0 Gb/s connectors (supporting IDE and AHCI)"
    A SATA1 az tudtommal csak 1,5Gb/s.. :U

    Ezt a torrent tesztet hamarosan megejtem viszont. Nálam egyelőre egyfelhasználós a torrent és kicsit másképp (másra) használom mint Te.

    Nálunk az ilyen "sok kapcsolat-os" torrenteket a Párom szedegeti egyelőre a saját gépén, én meg csak néha leszedek 1-1 ISO-t, ami le jön 10-15 perc alatt. A szerver nekem főleg a seed miatt megy ez látszik is a forgalmamon.. (Ne számold össze, nov9.-én pl. 99,35GB feltöltésem volt, míg le csak 2,37GB..) Emellett kényelmesen nézek fullHD-s filmet wifi-n hálózatból.
    A proci terheléses plugint nem raktam még fel, de az aega szerint a load-ompl. 0.07, 0.10, 0.09

    Majd telepítem a plugint aztán betesztelem rendesen.., bár nálam mint látszik nem életszerű a sok ezer kapcsolat...

  • Ulof

    csendes tag

    válasz Brogyi #5084 üzenetére

    Szia
    Nálam a Freenas szoftver jól teljesített másolás terén is. Egy régi celeron gépen futtatam 10/100 LAN hálózatban, a másolás elérte a 100 Mbit-et is. Minden hardvert tökéletesen felismert. A kezelhetősége ill. a használhatósága teljesen felhasználó barát. Itt kihangsullyoznám a felhasználó barát kifejezést. Egy átlagos emberkének otthonra tökéletes, természetesen ha nem akarja állandóan frissítgetni, telepíteni, állítgatni..stb. Stabilan fut, hálzatból elérhető és még csak a 0.72 verziónál tart. Én sajnos az Ubi-t nem ismerem, gondolom linux-ról van szó. A fogyasztás véleményem szerint nem elhanyagolható, ha 24/7-ről van szó és egy kW 44 Ft-ba kerül. A gyári, drága NAS gépecskék teljesítménye szerintem jóval kisebb, mint a GSEJT-é és még ezek is néhány felhasználó számára teljesen megfelelő.
    Engem az bánt, hogy a GSEJT már nehezebben és jóval drágábban beszerezhető, mint az új ATOM-ok.
    Tud v.ki alternatívát?

    A lényeg az, hogy mi van a kő alatt.

Új hozzászólás Aktív témák