Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca 012

    őstag

    válasz Ulof #5082 üzenetére

    Fogyasztásban egyelőre elérhető alternatívája nincs. :(
    Hálózati fájlkiszolgálás terén a gigabites vezetéken szinte csak a hdd sebessége szab határt, tehát alkalmas akár HD film lejátszásának kiszolgálására is. Ez nem túl nagy erőforrást igénylő feladat, nem kell tömöríteni-kódolni...stb. úgyhogy bőven elviszi.

    Esetleg az ára miatt lehet érdemes számolgatni, hogy az olcsóbb, újabb, 2magos D510 "atom2"-es lapok a kb. 1,5szeres fogyasztásukkal mennyi idő alatt eszik meg a ~10eFt különbözetet.

    Torrentezésre sem lehet panasz... 80/25-ös DIGI teljesen kihasználható vele! ;]

  • llacee.

    tag

    válasz Ulof #5082 üzenetére

    Én pár hónapig használtam a freenas-t a GSEJT-en.

    Ami nem tesztett, hogy a smaba beállításokat a userekre nem tudtam részletesen beállítani.

    A transmission torrent, ha újraindítottam a gépet elfelejtette,miket seedet idáig és egyenként újra be kellett importálni/hashelni..

    Rengeteg funkció,de egyet sem használtam.

    A hálózatkezelése a legobb,mivel FreeBSD.A baj a Win és a FreeBSD másolással van sok idő mire jól összhangolja az ember.Nekem linux-Freenas között sokkal gyorsabba volt,mint az ubunt-ubuntu között.

    Viszont ubuntu-win elégsz jó ~55MB/s

    Ami jó volt a Freenasban, hogy leállította a vinyót,amikor akartam ez még az ubuntu alatt nem sikerült.

  • Laca 012

    őstag

    válasz Ulof #5102 üzenetére

    Bocsi, hogy beleszólok... :U

    De ha "vannak problémák" és "A torrent nem a legjobb" akkor "egy átlag emberkének" pont arra alkalmas, hogy általánosítson és megútálja a linuxot mindenestől...

    Egy átlag ember szerintem inkább egy megbízható, stabil rendszert szeret amit csak használni kell minél kevesebb idegeskedéssel... :K
    Amiket leírtál az alapján ez nem az a rendszer... :(

  • Laca 012

    őstag

    válasz Ulof #5104 üzenetére

    hardver érzékeny

    Hát ezzel kapcsolatban volt egy-két meglepő tapasztalatom...
    Anno próbaképpen feltettem egy ubuntu 10.04-et egy 4GB-os pendrive-ra úgy, hogy a gsejtben volt..
    Aztán bedugtam próbaképpen a laptopomba, és elindult hiba nélkül minden. Aztán ezek után bedugtam párom laptopjába ott is ment azóta legalább 10 gépben próbáltam és minden működött rajta.. (hálózat, videokártya...stb) Hát biztos van olyan konfig, aminél megakadna, de jó lenne, ha egy Windóz csak ennyire lenne hardver érzékeny.
    (Ja! és nem spec usb-s verziót raktam, hanem normál 32bites desktop ubuntut CD-ről...)

    Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nincs igazad, mert pl. főleg asztali verziót használva tény, hogy 1-2 emberke szokott "szenvedni", de ezek 99%-a szerintem abból adódik, hogy a windózt szoktuk meg és nehéz átállni.

    Mellesleg Te ezt a megállapítást pont a FreeNAS-ra értetted, ami okát a 0.72-es verziószámmal magyaráztad és ezért meg sem fordult a fejemben, hogy más szintén linux disztribúción kívül bármit összehasonlítasz vele.
    Az ubuntu most elég jól fejlődik és én nem mondom, hogy hibátlan, de az ember ha választ, akkor ott a 2 lehetőség, hogy:
    - 2perc alatt konfigurál és utána nagy eséllyel "szenved",
    - vagy nekiáll megtanulni pár dolgot a linuxról és összeáll neki egy olyan stabil rendszer amit nekem is sikerült összedobni.. (Le is kopogom) :K

    Pedig én nem sima NAS-t csináltam, hanem ez a routerem és szerverem is, egy 7"-os mostmár érintő paneles kijelzővel...stb. Szóval van funkciógazdagság bőven és mégis "atomstabil" :C

    A transmisson, ami a linux alatt is fut

    Az fut alatta amit felraksz. Ha pl. az rTorrentet rakod fel, akkor már nem is olyan nagy a különbség...
    (a Webes felület pl pont a uTorrent-éből van átírva)

    Extrákat is annyit tartalmaz, amennyit teszel rá!

    Nekem egy ósdi gépre ment fel

    Írom ezeket úgy, hogy kereken 3éve vettem a WL500gP routeremet, amit nem volt más választásom de nagy útálattal linux parancssorban kellett bekonfigurálnom, hogy némán torrentezzen nekem.. Nagyon megszenvedtem vele.. Hetekig bajlódtam.. De sikerült és az is stabil volt!
    Aztán elindult a lavina.. webszerver, sql szerver...stb. mindez egy 300MHz-re húzott 128MB-ra bővített kis routeren... (vannak rengetegen akiknek a mai napig 264MHz-en 32MB RAM-mal megy ugyanez csak kicsit lassabban...)
    Ha nem lenne a fejlődés (gigabites hálózat, n-es Wifi...stb) akkor a mai napig az működne nálam.. Ez a linux "csodája" Nem kell hozzá erőgép és emiatt kis fogyasztással is teszi a dolgát.. :K

    Szóval ízlések és pofonok, nameg szabadidő kérdése, de szerintem ha van hozzá kedved kicsit ásd bele magad, aztán úgy lehet stabil-gyors rendszered...

  • Brogyi

    senior tag

    válasz Ulof #5104 üzenetére

    Kiváncsi lennék mit hiányolsz a transmission-ből. Az utolsó néhány update a freenas-nál gyakorlatilag transmisssion update-ből állt. Félre ne érts, én se szeretem a transmission-t, de maradjuk tárgyilagosak. A rutorrent pedig az király, probáld ki.Egyébként meg ovatosan azzal a kijelentéssel, hogy bármit fel lehet rakni otthoni szerverre. Itt most had mondjak ellent, és főleg winfos ellen. A minap kellett legyalulnom az asztali winfos rendszeremet virus miatt. A szerver simán megy, persze könnyű neki mert linux. Egy kis atomos szervert teleraksz virus keresővel akkor az sz@rt se ér. Ha már szerver az csak linux legyen.

  • Brogyi

    senior tag

    válasz Ulof #5104 üzenetére

    Duplán ment el.Úgy látom nem csak nekem.Azt az atomos szervert a prohardvernél le kellene már cserélni. :DD

    [ Szerkesztve ]

  • Laca 012

    őstag

    válasz Ulof #5108 üzenetére

    Mindenképpen LTS és abból is server verziót. Nálam az Ubuntu server 10.04.1 LTS fut.
    Pár embertől kaptam rá megjegyzéseket:
    Grub2 még nem kiforrott eléggé...
    EXT4 még nem elég stabil...stb.
    Ehhez képest egyrészt saját tapasztalatból mondom, hogy pedig stabil,
    (nálam ráadásul 2db 500GB-os noti HDD van Raid1-ben és LVM-mel konfigurálva az EXT4 partíciók..)
    másrészt ezek az LTS verziók pont erről szólnak, hogy csak 2évente adják ki és stabilak, illetve Hosszú idejű támogatást biztosítanak hozzá..

    Szerk:
    Én is próbáltam pár klienst, de Brogyi nem véletlenül írta az rTorrent + ruTorrentre, hogy "király". Ki kell próbálni.
    Egyébként pár hónapja megjelent a uTorrentnek Linuxra szánt verziója Beta változatban, de az rTorrent után még kipróbálni sem akarom.. Majd talán ha nem Beta lesz, de akkor is csak próba.. :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák