Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • DigitXT

    nagyúr

    válasz butcher eu #45061 üzenetére

    Nekem az FX5200 óta csak ATI karijaim voltak...:)
    Most a HD4850 után vettem egy GTX285-öt: semmi
    különbséget nem látok képminőségben... Pontosan
    milyen objektív tesztre gondolsz ilyenkor?:))

    Szerk: direkt hangsúlyozom a képminőséget, mert
    amúgy természetesen ég és föld a különbség, nem
    picit produkál több FPS-t a kari. Igaz, 2x drágább is.
    (Ár/teljesítményben jobb a HD4850, de 4870-nél már
    elgondolkodnék, mivel azt elég drágán mérik ahhoz
    a +20% teljesítményhez képest, amit a 4850-re ver.)

    [ Szerkesztve ]

    https://hardverapro.hu/apro/ibike_mono_adventure_3000w_sok_extraval_elado/friss.html

  • katt777

    félisten

    válasz butcher eu #45061 üzenetére

    Igaz (nV kariknak mindig valami neon-szerű, kékesfehér fényük van), ráadásul a szélesvásznú monitor az nV kártyákkal nem húzza össze a képet 4:3 arányban DOS módban (bár ez csak apróság), míg az ATI rendben működik.

    rup1u5: Arra is érdemes figyelni (ez is minőség, nem csak a színhűség), hogy az ATI élelmosási eljárásai a másféle mintavételezés miatt sokkal szebb képet eredményeznek (tökéletesebb éleket, kisebb torzulást), mint az nV-é, erről sokat cikkeztek egy időben, biztosan fel lehet még lelni a neten.

    Ráadásul nV-hoz nincs ATT! :DDD

    DigitXT: Hát én a fenti tapasztalataimmal bírok, ami persze szubjektív (kivéve az élelmosási technikákat), és éppen az a bajom, hogy míg a kisebb tudású nV-nál ált. frankón megy minden a driverekkel (és most már powerplay-ük is van), addig a nagyobb tudású, számomra szebb képű ATI-nál állandóan hibák vannak a meghajtóprogramokban, és ha valamit javítanak, elrontják egy másik program támogatását, stb. És akkor vegyek vmilyen VGA-t? :Y Még jó, hogy DX11-ig már elleszek ezzel, mert ha 58xx karit vennék is, úgyis addigra lenne ahhoz jó driver :DDD .

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • rup1u5

    nagyúr

    válasz butcher eu #45061 üzenetére

    Tudom miről beszélsz, mert nekem meg G92-es GTS-em volt a 4850 elött. :K Furcsa hogy ATI-nál mindíg várni kell a csodadrivert meg a hotfixet, ünnepnap ha system reinstall nélkül megtudsz oldani egy nvidia-ati drivercserét. (nekem nem sikerült megúsznom a GTS-4850 váltáskor)
    Jelen esetben fícsörökben nincs akkora különbség a két kártya között mint az X800 meg a 88GT között. Nem tudom mikor venném hasznát a DX10.1-nek meg a SM4.1-nek és az is lehet, hogy a fejlesztők nv nyomásra egyszerűen kihagyják ezt a köztes lépcsőt és majd jönnek a DX11-es játékok. SM2.0 és 3.0 azért nagyobb ugrás volt annó.
    Szeretem a 4850-emet de most még 36-38-ért el lehet adni, két hónap múlva meg 20-ért fognak itt menni. Ezért gondolkodtam el.... :U

    katt777: Lehet, hogy én vagyok perverz de nem használok élsimítást. :N Ahol lenne értelme (8x) ott már megfekszik tőle a kártya. 1680*1050-ben egy 4850-el max a 2x-es az ami még belefér az erőforrásba, mert bele kell kalkulálni az FPS számok ingadozását. Nagyon nem szeretem mikor hirtelen 20 fps-re esik le minden ok nélkül. De lehet, hogy csak nem műveltem ki magam eléggé ebben az AA, AF témában. Egyszerűen nincs időm ilyenekkel pepecselni. Betolom a játékot és játszok amíg barátnő föl nem rúgdos a gép elől. :DDD Olyankor minden értékes percet a játékra szánok és nem a beállítások buzulására.

    [ Szerkesztve ]

    Why don't you knock it off with them negative waves!

  • r3v0Lut10n

    senior tag

    válasz butcher eu #45061 üzenetére

    normal d-sub csatiknál anno oltári különbségek voltak (sajnos, mert filléres dolog) - használjon dvi-t, semmi különbség nem lesz sose ;)

    be quiet! Silent Base 801 - Asus X570-Plus TUF Gaming - AMD Ryzen 5 5600X - be quiet! Dark Rock 4 Pro - Corsair LPX Vengeance 4x8 Gb 3200 CL16 RAM - PowerColor Hellhound 7900XT - Sabrent Rocket 1TB NvME - 2x 6TB Storage

Aktív témák

Hirdetés