Hirdetés

Aktív témák

  • tibz03

    őstag

    Sikerült kifingatnom a 4850-emet. :( A következő történt:

    Megjöttek a Thermaltake BGA bordák (rendeltem réz és alu bordákat is). Leszedtem a kártyáról a Chillát, és szépen leszedtem a Chilla bordáit (nem volt nehéz feladat, szilikonpasztával voltak feltéve). Mivel rendeltem ezüstpasztát is (az is Thermaltake), ezért újrapasztáztam a kártyát (GPU-t és VRM-eket, amiket a gyári hűtőről lefűrészelt VRM-bordával hűtöttem). Megtisztogattam jó alaposan az egész kártyát alkohollal, és ment vissza minden rá. Gép bekapcs, semmi gond. Húzott BIOS-t ráflashelem a kártyára, minden oké. Szőrösfánk indít, 10 mp múlva gép leáll. :Y Na mondom, fasza... Újraindít, BIOS-képernyő olyan csíkos, hogy nem látszik szinte semmi... elkezdtem félni. Gép kikapcs, várok 5 percet, újra indít, minden szép és jó. Gyári BIOS fel, szőrösfánk indít, gép megint kikapcs 10 mp után. Újraindítok, BIOS képernyő ismét full csíkos. Csakhogy most már hiába vártam, csíkos is maradt. Windows nem BOOT-ol, hanem pár mp múlva egyszerűen leáll a gép. RIP ATI HD4850 :O

    U.i.: hogy a gépet használni tudjam, kénytelen voltam venni egy használt kártyát, ami egy 7600 GT, úgyhogy átállok most már a GF oldalra: fúj ATI, hajrá NV! ;] (Dehogyis, eszem ágában sincs. :D )

Aktív témák