Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sada

    csendes tag

    Üdv a Mestereknek!
    Hobbi célre szükségem lenne egy szűrófűrészre, kb. 20e Ft szánnák rá, de ha van valami tuti tipp, 30ig elmehetek. Igazából táblásított borovi/lucc anyaggal dolgoznék vagy gyalult fenyővel.
    Nem szeretnék sokat, csak hogy biztosan tudjak ezen anyagokban egyenesen és íveket vágni :)
    amit kinéztem: Makita 4329, Einhell RT-JS 85 - bár itt a 3kg feletti súly kicsit aggaszt, Bosch PST 800 PEL vagy Ryobi EJ700L.
    Valakinek lenne tapasztalata ebben az árkategóriában?
    Köszi előre is!

    [ Szerkesztve ]

    Igyál vizet, Sada fizet!!!

  • Sada

    csendes tag

    válasz epmd #21463 üzenetére

    Köszi a tippeket! 36-ért viszont már ott van a makita jv0600k, amiről elég jókat
    olvastam.

    Igyál vizet, Sada fizet!!!

  • Sada

    csendes tag

    válasz unreg1 #21478 üzenetére

    Számomra az igazi kérdés az hogy lehete szép egyenes ill. íves vágásokat csinálni egy makita 4329-el is vagy, nem. Amire én használni fogom oda nem tartósság kell igazából, hanem pontosság és kezelhetőség, hogy egy szakavatlan kézben is biztosan dolgozzon a gép.
    Azért pörgök ezen, mert volt nálam egy belépő B&D gép, ami nagy csalódás volt, ezért is döntöttem el hogy a 10e HUF környéki gépek felejtősek.
    Nem csak a függőleges vágás ment el az erezettel, de még az egyenes vágás sem lett valami szép (gyalult fenyő deszka). Mondjuk utánna olvasva, ez lehet a fűrészlapnak is köszönhető és az is biztos hogy egy párhuzamvezetőt is be kell szereznem.

    Igyál vizet, Sada fizet!!!

  • Sada

    csendes tag

    Üdv! Érdeklődnék, hogy szerintetek egy fa ágykeretet a gyártók miért táblásított fenyőből készítik, miért nem szárított fűrészárúból? Szeretnék a gyereknek egy ágykeretet összerakni (specko méret kell) és egyszerű gyalult deszkára(2,5*15cm) gondoltam oldal oldalfalakra, lábnak meg 5*10cm pallóra.
    A táblásított dekoratívabb, de funkciójában is jobb mint a 'sima'? Köszi előre is!

    Igyál vizet, Sada fizet!!!

  • Sada

    csendes tag

    válasz Winner_hun #22166 üzenetére

    köszi, tehát akkor te sem ajánlod, hogy sima fenyő fűrészáruból csináljam, mert kiszáradással sokkal nagyobb az esélye hogy az anyag megpreded vagy csavarodik/vetemedik.

    Tudnátok, észek-pest környékén olyan lapszabászatot ajánlani aki táblásított fenyőt is méretre szab?
    köszi előre is!

    Igyál vizet, Sada fizet!!!

  • Sada

    csendes tag

    Üdv!
    Gyereknek szeretnél egy ágyat összerakni (amolyan vonat forma) és szeretném a szakemberek vélemyényét kikérni.
    Az ágylábak 5*10es gyalult pallóból készülnének, itt jön egyből az első kérdésem, hogy a sima fűrészárú nem vetemedik/csavarodik-e nagyon a kiszáradással. Ha mégsem sima fűrészárú javasoltok, akkor mi legyen?
    Az ágykeret, ágyvégek, leesésgátló és mindenféle díszítések 18-as táblásított nem hossztoldott egyrétegű borovifenyőből készülnének.
    A két ágyvégben 60cm magas táblát vonnának közre az ágylábak, ezket mondjuk 6 db 8-as tiplivel rögzíteném és ragasztanám is. (Itt jegyezném meg hogy nekem mint barkácsolónak a Wolfcraft kézi Mestercsapozója nagyon bevált, csak ajánlani tudom).
    Ragasztásra jó a sima Pattex Palma fa? Van egy bontatlan otthon.
    Az ágykeret hosszabbik oldala ügye a 18-es borovi táblából lenne, 20cm szélesre vágva (elég 20cm?).
    Az ágylábhoz való rögzítésre 2db 8-as tiplire és egy korpuszösszehúzó-tönkanya párosra gondoltam. (Természtesen boltokból loptam ezt a megoldást, de vannak szép antikolt csavarok, engem nem zavar ha látszik a feje).
    Ha keret kész, az oldalára csavarokkal rögzíteném az ágykeret tartó lécet, ami mondjuk sima bramac léc lenne: 50*32mm - ez megfelelő méret vagy inkébb legyen 45*45-ös stafni? Azért szeretnék oldható kötést, mert még csak 2 éves a gyerek és most még alacsonyabb (keményebb) matrac ajánlott, majd ha nagyobb lesz változtatni kell az ágykeret tartó léc helyzetén. Zárásként pedig jönnének az ágykeret deszkái. Itt is sima fűrészárúra gondoltam, gyalult 2,5*10-es fenyő deszka mondjuk 10cm-es közökkel (csavarral rögzítve).
    A lakkozást Bona vizes parkettalakkal csinálnám, ez is maradt még tavalyról (gondolom ezzel nem lehet baj).
    Mivel lesznek mozdonyra utalok jelek, tudnátok valami olyan lazúrt ajánlani ami szép zöld, kék vagy piros színt ad? Zománc festéket nem szeretnék használni, de valahogy félek hogy ezek a természes fától kicsit messz álló színek nem mutatnak lazúrral jól.
    Köszi mindenkinek előre is a tanácsokat, megjegyzéseket, ne kíméljetek :) szeretném ha a barkácsolásban nem csak örömömet lelném, de hasznos és tartós dolog kerülne ki a kezem alól.

    [ Szerkesztve ]

    Igyál vizet, Sada fizet!!!

  • Sada

    csendes tag

    válasz thyeby #22517 üzenetére

    Köszönöm a segítséget!
    Nézegettem, hogyan is lehetne táblásítani, mert engem is elriasztott a 3-4 szeres köbméter ár, de mivel ezek a kifejezések, hogy "vaseres" vagy "légszáraz" (persze közben ki google-ztam) nekem semmit nem jelentenek, valamint nem dolgozok fával nap mint nap, inkább lemondtam róla. Nincs igazán viszonyításai alapom, hogy mi a jó alpaanyag, mi nem, (a deszkák forgatásáró nem is beszélve, hogy ne egy irányba vetemedjen).
    Valamint borovi fenyő alapanyagot én a környékemen csak szélezetlenül találtam, így azt nekem még meg is kéne munkálni (ezért vagyok bajban, hogy hogyan legyen boroviból a lába).
    Sabaj, megkérdem a lapszabászatot ahol a táblát is vágatni fogom, ők megcsinálják-e a szélezést, egy próbát megér.
    Viszont most már tudom (jimy_l képeinek köszönhetően), hogyan fogom az ágyvégeket összeszorítani, amíg a ragasztó szárad :)
    Nedvességtartalomról ezt találtam, ezt fatelepeken szokták mérni, vagy csak rámodják?

    "A fa nedvességtartalma (ahol az összsúly = 100%):
    A nedvessegtartalom függ a vágás idejetől és a fa fajtájatól is.
    Frissen vagott fa nedvtartalma = 40-60%
    Legszaraz fa nedvtartalma (1,5 évig szabadban száradó fa nedvtartalma, nemcsapadékos évszakban) = 12-20 %
    Abszolut száraz fa nedvtartalma (két évig fedett helyen, hasogatva tárolt) = 10%"

    A gyereknek amit csináltam kerti játszóvárat azt Boróka lazúrral festettem, mert a boltban azt ajánlottak. Érdekes ők meg sem említették ezt a szabványt, pedig direkt úgy mentem hogy gyerek játék festésre alkalmas lazúrt keresek.
    Nézelődök a Sadolin oldalán, aztán meglátom.

    [ Szerkesztve ]

    Igyál vizet, Sada fizet!!!

Új hozzászólás Aktív témák