Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz Madmax81 #3012 üzenetére

    Szkeptikus vagyok. Váltogatja, h most Elekra Beckum a jó, most metebó a jó. Mindig épp a másik. Az Elekta Backumot azér hagyták abba sokáig, mert annyira jó volt? Akkor pl a Hilti-t is lehetne variálni időnként becenévileg...
    De ha nem handabandált is az a kereskedő: A meglevő xarokkal mi lesz? Leárazzák? Most vitték fel minden szériahibás vacaknak is alaposan az árát.
    Vikusz 18-ért vette a kis KS210-et. Én 30-ért. Most negyven felett van az ára. S látod, Vikusz még a 18-at is sokallja érte, mert túl akar adni a gépen. Az enyém olyanokat produkál, amivel lazán "felülmúlja" még a partikeres xarokat is, mint a kínzó, a budget és tsai. (és úgy tudom, nem csak nekem)

    Mondok valamit: Nem annyira rosszak azok a metibók. De nem tudok olyan példányról, amelyik az árának legalább a felét megéri. Ahhoz képest qrvarosszak, h mennyibe kerülnek, és mit ígérgetnek, csak hogy vedd meg. Ebből az aspektusból nem ismerek márkát, amelyik nagyobb átverés lenne. Nekem olyan érzésem van a metebótól, mint amikor az emberre rásóznak valami hamisítványt. Csak az nem fáj az embernek annyira, és szidhatja magát, h nem volt elég körültekintő.

    Több fa van, mint asztalos!

  • thyeby

    őstag

    válasz Madmax81 #3048 üzenetére

    Egyáltalán nem kötözködés ez. Teljesen más rendszerű emeltyű - úgy látom, porvédett csapágyakon futó, sehol nem csukló megoldással. A kép bizalomgerjesztő.

    Egyenlőre ne ítélkezzünk felette szerintem. Nézzük meg jövő ilyenkor - már ha használva van böcsülettel. (Feltételezem, h nem munkanélküli ács a haverod.)
    Valaki írta a KS210-ről, h neki a pontatlanságon kívül nincs baja véle. Na, ja! De nem sokat használja. Az első 1-2ezer vágásig nekem is csak a pontatlansága adott okot fejcsóválásra, aztán ahogy bedobtam a mélyvízbe, hát egyre jobban fuldoklik szegény.

    Íme:

    Látható, h egy fadarabot csiptettem az enyvszorítóval oda, h ne tudjon visszazáródni, mert akkor nem akar kinyílni. És az is látható, h feleslegesen, mert mostmár hiába elengedem, vissza se áll a helyére rendesen. Szerintem ilyet még a kínzó se művel 10 rugóért - igaz, ennyi vágást ki se bírna, mert ezen ki van húzva a szívató, ha mellé állok dolgozni.

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

  • thyeby

    őstag

    válasz Soká #4170 üzenetére

    Ha az emlékezetem nem csal, akkor KS210. 30-ért vettem, harmadát sem éri meg. Valószínűleg ki fogom dobni, ha megint elromlik.

    Több fa van, mint asztalos!

  • pali923

    aktív tag

    Üdvözlök mindenkit itt a fórumon, abszolút újonc vagyok, de csak írásilag. Már hetek óta mást sem teszek szinte a neten, mint ezt a fórumot olvasgatom. Ezer új információt szereztem, és legalább ezer kérdésem is van/lesz (pl. ez a maróasztal ügy is izgat egy ideje). Nagyon tetszik az a szellemiség, ami itt kialakult, biztosan fogtok segíteni.
    Magamról röviden: igazi amatőr vagyok asztalosügyben, jó pár éve erőlködöm, azt hiszem, sok tudást, tapasztalatot felszedtem, sajnos nagyon sokat a magam kárán. Aztán elkezdtem a netet túrni, és idetaláltam.
    Az első keresésem egy Metabo (vagy metebo/metibo? már a fene sem tudja :) ) KS210 című gérfűrésszel volt kapcsolatos, bizony én is rájöttem, hogy thyeby egyáltalán nem túloz, amikor ezt szidja. Sajnos én is csak azután olvastam a kálváriájáról, amikor már megvettem a gépet. Vagyis az én első tanácsom mindenkinek: előbb tájékozódni, utána vásárolni.
    Ma jártam egy elég korrekt boltban Győrben (holzmetal.hu), többek között körfűrészlapért. (Egy gépbe kell, arról majd sokat szeretnék kérdezni.) Itt ajánlottak egy Flai nevű fűrészlapot. A szöveg hozzá: ezeket most féláron adják, mert át akarnak térni a Pilana lapokra (egyébként azt is lehet kapni, vettem is már régebben ott egy illesztőfűrészt, szeretem). Állítólag a gyártója a Pilana, de ez nekem így furcsa.
    Na most a konkrét típus árát meg tudom keresni máshol, hogy tényleg félár-e (sokféle kereskedő van, ugye), de magáról a Flai névről eddig soha nem hallottam, itt sem találja a kereső. Tudom, hogy Freud vagy Pilana a nyerő, de ha mégis tényleg féláron adnak jó fűrészt, azért megvenném szívesen. A hangsúly itt a szón van. Megégettem már magam, és bár csak barkácsolok, és bár nem vagyok gazdag, rájöttem, hogy a drágább sokszor olcsóbb.
    Szóval mit lehet tudni erről a márkanévről?

    A helyzet reménytelen, de nem komoly.

  • pali923

    aktív tag

    válasz thyeby #17179 üzenetére

    Köszönöm, értem a leírásodat, megpróbálom. A gépet egyébként neten vettem, és sokáig azt hittem, a műanyag lap volt a bűnös. Olyan anyagból játékkatonát sem szabadna gyártani. Csak most nézegettem meg alaposabban, most már késő visszaküldeni. Szerintem az alu lap van eltorzulva, élőben egyértelműnek tűnik ez, pedig nem ejtettem le sosem, a képeken nem minden látszik nyilván,
    A Metabo KS210 gérfűrész vezetőlapja is szabályos V-t formázott, az is aluöntvény. Én annak a vak ló bátorságával nekiestem kalapáccsal, és kiegyenesedett. Sajnos a gép ettől csak jobb lett, de nem lett jó.

    [ Szerkesztve ]

    A helyzet reménytelen, de nem komoly.

  • pali923

    aktív tag

    válasz antallaci #17243 üzenetére

    Mi nem ugyanazt a fórumot olvastuk ezek szerint.
    Én az elmúlt másfél év írásait nemrég olvastam végig egyhuzamban úgy 2-3 hét alatt.
    Ezek alapján bátran állítom, nem igaz, amit írsz, hogy itt bárki azt állította volna, hogy csak drága ipari gépekkel lehet dolgozni. Hogy csak néhány példát említsek: B&D marógép, Ferm, Güde fűrész, egyes Einhell gépek, Parkside csiszoló, ezekről biztosan volt szó többször is, meg egy csomó másról. Senki nem szidja itt úgy globálisan a rossz gépeket, legfeljebb azokat, amik tényleg rosszak

    Thyeby a Metabo KS210 kapcsán írt dehonesztáló sorokat, nekem is van, sőt kénytelen-kelletlen használom is. Próbálj ki egyet, mondjuk állítsd be (minimum 10 perc), aztán döntsd el akármilyen irányba, majd állítsd vissza, és vágjál vele pontosan. Persze, lehet, de újabb idő, mire minden vágás után beállítgatom, mert vissza még egyszer nem áll be jó helyre, és nem könnyű vele vacakolni. Ennél azért egy ipari géptől még én is többet várnék el, pedig én nem vagyok iparos, ritkán kell "termelnem" időre. Porszívása=0. Biztos van jó Metabo gép is, ez pl. nem az.

    Ja, és mellesleg a Viharsarok Békésben van, nem Szabolcsban.

    A helyzet reménytelen, de nem komoly.

  • pali923

    aktív tag

    válasz zonusz #17597 üzenetére

    Én is úgy tudom, hogy nem minőségi különbség van a két szín között, hanem az EB-vel való kapcsolat miatt volt kék.

    Amikor megvettem azt a bizonyos Metabo KS210 gérfűrészt, megkérdeztem, hogy miért ilyen kék a színe, mikor más Metabot csak zöldben láttam. Elővették az Electra Beckum prosit, ahol megmutatták ugyanezt a fűrészt még EB felirattal. (Már akkor gyanakodnom kellett volna :) ) Csak megvette a Metabo a céget, és egyes termékeket csak átcímkéztek. Ma is van ilyen nevű cég a web szerint, de már szűkebb termékkínálattal.

    A helyzet reménytelen, de nem komoly.

  • pali923

    aktív tag

    válasz thyeby #20069 üzenetére

    Már megint Metabo KS210, nekem is bajom van vele aktuálisan, még nagyobb is, mint neked.
    Az egész múlt hetem erősen mínuszos volt. Szerdán éjjeliszekrényeket csináltam, össze vannak rakva, díszítő marás, csiszolás lett volna a terv. Az egyik szekrény tetejére találtam a Zatiknál egy csomómentes maradék darabot, éppen méretes volt. Már csak annak a marása volt hátra, de a marókés valamiért kilazult, belemart, és egy jó nagy darabot kitépett belőle, kezdhetem elölről. :((
    Csütörtökön egy bükklécből akartam levágni egy darabot azzal a bizonyos Metaboval. Én sem szeretem, bár már sokat állítgattam rajta, azóta jobb. Valószínűleg én is bűnös vagyok, mert nem rögzítettem rendesen a munkadarabot, és valami történt. Nem nagyon tudom, hogy mi, mert egy tizedmásodperc alatt lezajlott. A lényeg, hogy a repkedtek mindenféle darabok, és ez lett a vége a történetnek:

    Néhány műanyag is eltört, valami forgácsterelő vagy forgácstörő, már korábban is eltört, megragasztottam, de többé nem lehet.
    Tulajdonképpen én még egészen jól megúsztam, az ujjam így néz ki, bár a lila szín nem jön át a képen. Szerintem nem is a fűrész ért hozzá, hanem vagy egy fadarab, vagy egy leszakadt műanyag ment neki.

    Szombat este meg anyámnál nyírtam a sövényt a legolcsóbb B&D géppel. Van egy rész, ami egy drótkerítés mögött van, alig férek oda. Próbáltam kimászni onnan, amikor a sövényvágó belevágott a csuklómba. :Y Ez is kétkezes gép természetesen, de utólag megnéztem, ha elengedem, még elég sokáig van benne lendület, valószínűleg akkor történt a baj. 3xfél centis seb, de szerencsére nem annyira mély, és mindenem működik. 3 öltés lett a vége, de itt is járhattam volna rosszabbul. A tanulságot biztos le tudjátok vonni...

    [ Szerkesztve ]

    A helyzet reménytelen, de nem komoly.

  • pali923

    aktív tag

    válasz Winner_hun #30508 üzenetére

    A hírhedt Metibo KS210-ben biztosan elem van a lézerhez. Kb. ez volt az egyetlen része, ami jól működött, ha beállítottam. :)

    A helyzet reménytelen, de nem komoly.

  • pali923

    aktív tag

    válasz Relux4 #30951 üzenetére

    Egy biztos: Metabo KS210-et ne vegyél. Erről sokat olvasgathastz akár itt is, néha kissé vehemens stílusban. :) Bár a valós tudását (ha ez a szó jó erre a gépre egyáltalán) nem jellemzik eléggé az itteni hozzászólások sem.

    A helyzet reménytelen, de nem komoly.

  • pali923

    aktív tag

    válasz Relux4 #30963 üzenetére

    Majd a tapasztaltak talán hozzátesznek, nekem csak a Metabo ks210-zel van tapasztalatom. Annak az ütközőjén, aminek nekinyomod a munkadarabot, vannak ovális lyukak a beállításhoz. Azon a gépen ezeket a lyukakat meg kellett bővítenem, hogy tényleg merőlegeset vágjon. 90 fokos sokszor csak akkor lett a derékszög, ha a beállító tányér valahol 87 foknál volt. Ez még hagyján, mert ha így maradt volna, akkor így is lehetett volna pontos, de gyakorlatilag minden egyes vágás előtt ellenőrizni kellett, hogy milyen fokot is fogok vágni vele, mert állandóan elállítódott. Szerintem ilyesmikre lehet számítani gagyi gépnél.

    Mellesleg meg sokan be tudnának számolni arról, milyen jól is jártak egy kiválóan működő, olcsón beszerzett használt géppel. Nem kell feltétel nélkül elzárkózni ezektől, csak alaposan körül kell járni, kitől és mit veszel.

    A helyzet reménytelen, de nem komoly.

  • pali923

    aktív tag

    válasz thyeby #33342 üzenetére

    Azért legyünk igazságosak: az a sokat és méltán szidott matabo a KS210 volt. Éppen a napokban találtam meg egy fiók mélyén az enyém használati utasítását, ki is dobtam azt is gyorsan. :) Az egy Elektra Beckum gyártmány volt átcímkézve.
    Ez meg a KS216, más konstrukció. Nem biztos, hogy jobb, de más. A 210 műanyagon bólogatott, ezen meg fémből van az az alkatrész. Minden esetre ez a 216-os is gyanúsan olcsó. :F

    [ Szerkesztve ]

    A helyzet reménytelen, de nem komoly.

Új hozzászólás Aktív témák