Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz mdk01 #915 üzenetére

    AHány beállítási szempont létezik, én mindenre odafigyeltem. Előtte fél évig elég jól vizsgázott, és új szalagokat szaggatott.
    A fémvágó szalag nem nagyon tetsik nekem. Abból a legkeskenyebb is széles.
    Majd később folytatom, most sürgős dolog akadt.

    Több fa van, mint asztalos!

  • thyeby

    őstag

    válasz mdk01 #915 üzenetére

    No, a fémfűrészlapoknál tartottunk:
    Leghamarabb is köszönöm a nemes felajánlásodat, de ha nem sértlek meg, nem élek vele. Szerintem azzal én sem tudnék mit kezdeni. Szűkségből vágtam én már vasfűrésszel fát, de azt mégiscsak vasra találták ki. Ahhoz, hogy a termelésből meg tudjak élni, mindig azt kell használnom, ami a célnak legmegfelelőbb, különben csak dolgozni fogok kereset nélkül, mint apáink a kommunizmusban.
    Lehet az én fűrészemre fémvágó szalagot is kapni, még olcsóbb is annál, amit jelenleg használok, de nem jutott eszembe, hogy kipróbáljam.

    Hanem: Úgy sejtem, Te már elég sokféle fával dolgoztál, van tapasztalatod. Visszatérnék erre a borovi fűrészelésre. Bizonyára igazad van, hogy nagyon toltam a fát, azért ment ki hamar. (Azért meg kell mondjam, hogy mindössze két szál 4 m-es colos deszkából vágtam ki kb 35 puskatust. Ennyi kevéstől is tönkretehettem a szalagot?) Javasoltad a kerékre a kefét. Van a gépemen. Ám az a gyantát nem tudja lekaparni. Úgy képzeld el, hogy ez az anyag annyira gyantás, hogy a két szál a gyalu vivőhengerjét is vastagon eltömítette. A tapintása olyan, mint ha zsíros lenne. Lehet vajon az a baj, hogy műszáríttattam? Tudniillik mindig akkor faragok be a szerszámélekkel, amikor a műszárítóból hozok anyagot - vagy ez csak véletlen? El is határoztam, hogy műszárított borovi helyett megpróbálom legközelebb légszáraz orosz fenyővel inkább. Szemre annak is elég sűrűn vannak az évgyűrűi.
    Szeretnék sokat megtudni a fafajtákról. Mindenek előtt a hársat szeretném kipróbálni, mert nagyon szép a fája. Nem tudod, hogy hol, mennyiért lehet ahhoz hozzájutni?

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák