Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz T J #55883 üzenetére

    Az utolsó bekezdéssel azért vitatkoznék kicsit. Szerintem sincs sok értelme összehasonlítani a kettőt, pláne nem a Parkside-ot kihozni győztesnek, de azért mire megvesz az ember egy Milwaukeet egy akkuval és töltővel, már a Parkside szett közel háromszorosát elköltötte, és hát azért úgy már annyira nem egyértelmű. Aki minden nap azzal dolgozik, annak én is azt mondom, vegye meg a profi cuccot, de hobbi szinten el lehet lenni a Parkside-dal is, mert rossznak nem rossz.

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • epmd

    tag

    válasz T J #55883 üzenetére

    Lehet hogy hülyeség ez a teszt,de végülis ipari körülmények között hasonlítják össze a két gépet.Egy hobbista nekiáll mondjuk egy kocsibeállónak,vesz két Parksidét a Milwaukee árán,és tud folyamatosan dolgozni,nem kell állandóan cserélgetni a szerszámokat a gépben.Én biztos hogy nem hajtogatnák be 10x300-as állványcsavarokat előfúrás nélkül,kár gyilkolni a gépet,arra ott van az ütvecsavarozó.

  • ph_5.5

    aktív tag

    válasz T J #55883 üzenetére

    Én csak 12V-os Milwaukeet próbáltam kb 2 éve. Parádés már a fogása is. A 18V-os rendszerük nagyon jó. Akkuban kiválóak, és ahogy írod saját tesztjeik alapján a töltési és működési tartományuk sokkal tágabb mint szinte bármi másnak. Olyan rendszer aminél már csak ízlés és pénztárca dolga hogy mit találsz meg vevőként.
    USA youtube teszteken mindig jól szerepelnek. Érdekes módon ha véletlenül bekeveredik egy "független" tesztbe Hikoki, Makita, Millwaukee, DeWalt, kék Bosh ... közé egy Parkside, ott sehol nem volt az utolsó márka. Bezzeg a lengyel tesztelők azonnal kihozzák győztesnek :)
    Akku kapacitásban is vicc hogy nincs %-os kijelzés, így az hogy még 3 egység (full) világít, már lehet hogy "véletlenül" becsavartak 30 csavart mielőtt indulna a teszt.
    Én pl azért nem az azonos árú Milwaukeet vettem a DeWalt helyett mert fordulatszámban és nyomatékben kb 15% előnye volt a sárgáknak. Plusz jobban illett a Stanley már meglévő eszközök mellé a polcra :)

    55888CactuS Teljesen egyetértek. Hobbyból vásárolt eszközök is pénzt hoznak. Főként mostanában amikor olvasom hogy egy vacak kapcsoló cseréért elkérnek min 5.000 Ft-t. (nem az összeget sokallom, vállalkozóként én is tudom mi miért annyi)
    Szóval amikor össze kell rakni egy pergolát, egy virágfuttató rácsot, egy fakerítést a kutyának, egy kutyaházat... akkor akár egy drágább gép is simán kijön az otthon maradt munkadíjból. És egy jobb gépet öröm használni. Látom a saját gépparkomon az elmúlt sok év fejlődését. (előző hsz-ban előkerestem a tschodálatos 14V-os OK márkájú Baumaxos 2 akkus fúrót)
    Az összes OK termék amit ajándékba kaptam (sem vettem) mind tönkrement gyorsan. (szerencsére :D ) az akkus cucc pl kb 5. feltöltés után már akkunként szerintem 20-20 csavart ha bírt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák