Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sanyabá

    senior tag

    válasz mdk01 #4414 üzenetére

    Minden elismerésem,hogy megtudtad e profi orientált világban is őrizni a profizmusodat a szakmában. (Na ez kacifántos mondat lett) De érted a lényeget? :C

    A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

  • Soká

    senior tag

    válasz mdk01 #4414 üzenetére

    A csavarozással kapcsolatban annyi mondandóm lenne - de ez nem vita akar lenni, mert teljesen elfogadom az álláspontodat - hogy:
    1. a stabilitás méretezés függvénye, a csavarkötések esetében is jól kell megválasztani a csavarok típusát, méretét, darabszámát.
    2. az, hogy a csavarkötés mennyire "tájidegen" az asztalosságban, az hozzáállás kérdése. A klasszikus bútorkészítéstől idegen (aminek az egyik fő oka, hogy annak idején nem voltak megfelelő bútorszerelvények, sőt valamikor a csavar is baromi drága mulatság volt), általában az olcsó vagy praktikus (lapraszerelés) ipari alkalmazás velejárója, de szerintem a csavarkötést meg lehet oldani úgy, hogy szép és jó legyen. Ennek persze akkor van értelme, amikor a bútor tervezője látható, jól értelmezhető csomópontokat szeretne megvalósítani. Ráadásul a felületkezelés számára is több lehetőséget ad az, ha a teljesen kész elemeket kell összeszerelni.
    3. A csavarozásban, jó esetben, benne van a variálhatóság, bővíthetőség lehetősége.
    4.Könnyebb szállítás, könnyebb felújítás.

    Persze, amikor én csavarozott bútorokra gondolok, akkor inkább a dizájnos, high-tech megoldások jutnak eszembe, és nem annyira az IKEA. Ezzel együtt én nem tartozom azok közé, akik lesajnálják ez utóbbit, mert nagyjából sejtem, hogy mennyi fejmunka kell ahhoz, hogy ezek a lapraszerelt cuccok valóban működjenek s ne úgy, hogy nekem kelljen otthon "befejezni" a gyártást.
    Múlt héten a párom vett egy szekrényt a gyerekek szobájába, aminek én elsőre persze nem örültem, mert hát én is meg tudnám csinálni (csak győzze valaki kivárni...) de végülis beláttam, hogy jó lesz így. Egyrészt mert a gyerekek úgyis lestrapálják, másrészt mert az anyagot nem tudtam volna megvenni ennyiért...
    http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/30034188
    80.000 helyett 35.000-ért adták.
    És hát összeszerelés közben meg kellett állapítanom, hogy ugyan nagyon takarékosra van méretezve (persze még így is 80kg) de annyira hibátlan a kivitelezése, amit én itthon csak iszonyat odafigyeléssel tudok megvalósítani, a felületkezelésről már nem is beszélve. A biztonság kedvéért bekészítettem a gumikalapácsot is, de nem volt rá szükség, minden stimmelt.
    Mielőtt még ikea-ügynöknek neveznétek, tudom van ellenpélda bőven, de én azért annyit hagy mondjak, aki ott nem a legolcsóbb, legszarabb dolgot veszi meg, az többnyire megbízható, értékarányos minőséget kap.
    Az előbb linkelt szekrény például tömör fenyő, az ajtóbetétek is, egyedül a hátlap HDF. És nagyjából annyiba kerül, mint Kombat imént megrendelt szekrénye laminált forgácslapból. Persze egy sorozatterméket nem reális összevetni egy méretre készülő egyedi darabbal.

Új hozzászólás Aktív témák