Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz mdk01 #4195 üzenetére

    "Nem egészen értem, de most egy 1,5m rúd 2cm-es korongokra vágás a probléma egy daraboló körfűrészen?"

    De egészen érted, és pontosan azt írtad, ami a gond.

    Mégvalamit:

    Minden gépemen behatároltam, hogy hol az a vágóélhez legközelebbi pont, ahova még elmerészkedhet a kezem - és ezt be is tartom. A gérvágón úgy 8 cm-ben van meghúzva a képzeletbeli vonal. Ezért visítva a 10 cm-s darabot még aláteszem, a megmaradt 8 cm-es darabokat nem szeletelem tovább. Egyszer majd lesz belőlük valami. Pl úthenger, ami 8 cm széles, v mozdony 8 cm-s kazánja, valahogy kettészelve forma-1-es kocsi széles kereke, mittudom még, h mi. Szóval tovább nem szeletelem.
    Viszont most, h Madmax kolléga fűrészelés közben így járt, azon okból is qrva szerencsés, hogy átgondoltam: Ezesetben a valamikor meghatározott kb 8 cm túl merésznek tűnik. Ezért is kérdezem ki pontosabban, h elsőkézből értesüljek egy hozzáértő (szerencsés, de figyelmeztető) balesetének pontos körülményeiről. Ugyanis ha és ahogy ez vele megtörténhetett, ugyanez és ugyanígy (vagy sokkal szerencsétlenebbül) megtörténhet velem is bármikor.
    Sokezer vágás után mondhatom magamról, hogy szereztem tapasztalatot már, de nem bízhatom el magam. Van egy szlogenem: Jó sofőr nincs, csak szerencsés! Nem is emlékszem, h e-fórumon mikor és kinek írtam, h nagyon fontosnak tartom, h egy vállalkozó mindenkor mindenre legyen nyitott. És ez most egy ékes példa is lehet akár: Mindenkinek minden javaslatán mélyen elgondolkoztam. Élből semmit nem vetettem el. Átgondoltam a Madmax esetét, adaptáltam magamra. Biztos vagyok benne, h ha átsiklok felette, és egy napon eltűnik az ujjam (netán ujjaim) a forgácsgyűjtő zsákban, akkor hiába csináltam addig akár átlag feletti eladási statisztikát, hiszen a precíz babrás munkákkal lehet, h fel kell hagynom.

    És elgondolkodtatott ez az összetiplizés dolog is. Hogyan lehetne azt tuti központosan megoldani? Mennyire tartana a két bütüben a ragasztó egy tiplierősítéssel? Kb itt tartok már az ezirányú áskálásban - túllépve rég azon, h akkor várjak minden rúd végén, amíg a ragasztó megköt? Szarakodjak minden rúd végén a toldással? Túl vagyok a számításon: Ennek az anyagnak 5 Ft centiméterje. Mi olcsóbb: Kidobni, v megragasztani, ill. mennyit kereshetek a ragasztással, mennyit veszíthetek, ha a tűzre csapom a 8 cm-es darabjaimat?

    A Makitával kapcsolatban:
    Ha látnék valahol annyiért olyat, mint Te vetted, már holnap vele aludnék - még akkor is ha semmi ajándékot se kapok hozzá. (Kaptam én ajándékbitet a metebóimhoz is eleget, mind ott porosodik évek óta, ahova először letettem.) Nem igazán szeretem én az ilyen ajándékkal spékelt akciókat, mert az legtöbbször nem ajándékot jelent, hanem burkolt rádsózást v áremelést. A benzinkúton, amikor sorsjegyet akarnak húzatni velem a tankolásomért, csendben lemondok róla: Én nem nyerni akarok jégkrémet, hanem megvenni, amikor hiányzik, és nem érezni magam rászedettnek sose. (Mégis hányszor rászedtek már!)
    Mondjuk az a lámpa jól jönne, de ha kiszámolom, h megveszem külön, és annyit fizetek a gépért, amennyit Te fizettél, még mindig pénz marad a zsebemben. A bitet meg köszönöm, nem kérem. Ha lesz valahol 100 Ft-al olcsóbb bit nélkül, hát akkor azt veszem meg - már ha egyáltalán a Makita - e Makita mellett döntök.

    Írnál arról nekem, h szerinted erre a munkára ez a Makita meddig bírná szerinted?
    Megkérdezném: Mikor és hol vetted ennyiért? Mert én most 28-ért csak a 9,6 V, 1,3 Ah-sat látom.

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák