Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sanyabá

    senior tag

    válasz thyeby #3471 üzenetére

    Ami a tartósságát illeti,folyamatosan dolgozva én kb.4-5 órára saccolom.Tekercsbe (50fm) 1300ft/m, a végtelenítés hegesztéssel történik.Amíg nem kopnak a fogak addig szépen,egyenesen lehet vágni vele,de ahogy elkezd kopni egyre lassabban és nehezebben megy. A lap vastagságának megfelelően feszesre húzom,érzéssel.Hogy honnan vesszük ,azt majd megkérdezem.Ha a gép jó, szépen, egyenesen fut ,sőt, halkabb és simább a futása is.

    A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

  • bbchris

    senior tag

    válasz thyeby #3471 üzenetére

    Általában a fémipari szalagok tartósabbak mint a faipariak . Persze ez is a gép beállítástól függ ha rossz a gép akkor minden szalagot megeszik azaz berepedezik idő előtt . A lényeg ahogy Sanyabá is írta hogy lejjebb kell venni a fordulatot mert különben eltömítődnek a fogak és idő előtt tönkremegy a szalag . Ha lassabban forog a gép akkor nem lebeg be , és vastagabb is a fémipari szalag a faiparinál - faipari ugye kb 0,4mm a fémipari pedig 0,9 mm körüli . 4mm szalagtól ne várd azt hogy tartsa a vonalat mert ugye ez kimondottan kanyarításra van de szerintem ha óvatosan vágsz akkor tartja .
    Ez a szalag nem kimondottan gyorsvágáshoz van tehát nem termelékeny . Szép felületet ad mert sűrűk a fogak .
    Pesten talán a Boronkay úrék tudnak adni vagy a Pilana-Tools kft de persze ott a Wikus gyártmány is erre keress rá google-val . Ha javasolhatom akkor a Bi-Metall féle szalagot válaszd , igaz hogy drágább de könyebb végteleníteni és tartósabb is ezek színe olyan matt szürke .
    Azok az fényes acélkék színű szalagok hamar tönkremennek és valami gyalázat végteleníteni őket én inkább hanyagolnám ezt a fajtát mégha olcsóbb is .
    Ha netán beruházól akkor próbálj meg minnél vékonyabbat venni belőle .
    Röviden ennyi . Előszőr inkább csak próbáld ki , hogyan tudsz vele vágni stb .

Új hozzászólás Aktív témák