Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pali923

    tag

    válasz szuszinho #22230 üzenetére

    Ilyen praktikeres szorítóm volt kettő. Illetve most is van, csak az egyik a padláson van összetörve (alkatrésznek őrzöm...). Elég ennyi?
    Ilyesmi összecsukható munkaasztalom is van, ez hasznos jószág tud lenni. Kicsire összecsukható, és használható is sok dologra, de a kis súlya miatt nem mindenre.

    A helyzet reménytelen, de nem komoly.

  • macera2

    aktív tag

    válasz szuszinho #22230 üzenetére

    A pillanatszorítók nekem nem váltak be. Ugyanis amit vettem, gondolom ez is, racsnis. És két kattanás közt nincs átmenet. Az egyik még lazán fogta az anyagot, a következő pöccenést pdig már nem tudtam megcsinálni, mert a szorítandó anyag vagy nem volt elég rugalmas, vagy az én markom volt gyenge. Úgyhogy csak óvatosan a vásárlással.

    A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

  • unreg1

    tag

    válasz szuszinho #22230 üzenetére

    Konyhabútor összerakásához nem kellenek pillanatszorítók, sokkal inkább hasznát vennéd egy sarokszorítónak.

  • thyeby

    őstag

    válasz szuszinho #22230 üzenetére

    Nehéz olyankor korrektül válaszolni, amikor nem tudom, hogy mire kell egy adott szerszám.
    Az egykezes műanyag szorítók közül a fekete szorítóereje nem nagy. Arra jó, hogy megtartasz vele két fadarabot, míg összecsavarozod, de enyvezni nem szeretek vele. Részben a kicsi szorítóerő miatt, de inkább azért, mert nagyon ügyesen kell vele operálni, hogy a ragasztás ne csússzon el, míg szorítom megfele. Ilyen feketéből pl ugyanennyiért 100 cm-est vettem a Trans vidiától Topex márkanevűt. Nem egy kiglancolt márkanév, de nekem öt éve megy. Persze nem utolsó sorban azért, mert tudom a korlátait, és nem akarok tőle többet kierőszakolni, mint amennyit kibír.
    Ez a B&D nekem szimpatikus. Most épp el is merengtem rajta, hogy meg kellene babrálnom a praktikerben. Ha fém, akkor venni is kellene belőle 4 párat, ha műanyag, akkor csak két párat kipróbálásra. Van ilyenem noname műanyag 3 db -a negyedik sajnos eltört. Nagyon régen a tecsóban gazdaságoskodtam belőle magamnak ezt a négyet, ami három sz@rért-pittyért. Elmés valódi egykezes, amit kioldani épp olyan könnyű, mint megszorítani. Elég sűrűn nyúlok érte, de ugye korlátai vannak ennek is. Ezekben jó erő van, olcsó is, mégis inkább a baumaxból vennék duplaennyiért egy párat, mert azok kicsit stabilabbak. Kicsit! Mert egy ilyen, ami profi, darabonként öt, de akár 10 ezer forintot is kóstálhat.

    Az összecsukhatós munkapadnak is megvannak a korlátai. Érdemes az üzletben kipróbálni, azaz megnézni, hogy a trapézmenetek működése mennyire szigorú. Nekem van olyan is, ami teljesen jó, de olyan is, ami halvaszületett. Nem ritkán azért veszek egy újabb ilyet, mert néha ennek az egyszerűbb változatát kifogom 2-3 ezer forintért - és ez az az összeg, amiért nekem nem éri meg egy asztalkát, vagy egy bakot megépíteni.
    Készítettem a fiamnak (öt esztendős) egy ugyanilyet bükkfából, ami az ő méreteihez igazodik. Egy teljes napig pöcsöltem vele. Igaz, erősebbnek tűnik, mint ezek a kis biliacél idomvasak. Szóval nem éri meg elkészíteni, ez annyira olcsó. Van ennél korrektebb is a piacon (pl a B&D Wolfkraft, de most nem a Mastercutra gondoltam,mert az nem kifizethető), de igen sokkal drágábbért.

    Ha már shoppingolunk, beszúrom ide, hogy ma vettem a Lidl-ben kétezer forintért nagyteherbírású (50 Kg/db) kerekeket négyesével csomagolva.

    A praktikerben talán darabonként se kapnám meg ennyiért.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák