Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz Speciali #19448 üzenetére

    Köszönöm szépen! Nagyon-nagyon-nagyon sok van még tanulni valóm, de mivel a gépeim vidéken vannak én meg Pesten, így elég ritkán jutok hozzájuk. Ráadásul munkahely mellett, most még mesterszakon is vagyok az egyetemen, jön az államvizsga, meg a vizsgaidőszak, szóval nem unatkozom. :N

    thyeby:
    Nem szabad meghátrálni (ésszerű keretek között), így tanul az ember. Persze ha új géppel dolgozom mindig nagyon lassú betanulási időszakot tartok be. Nem szeretnék megsérülni, vagy még rosszabb, pusztán csak jól akarom érezni magam és alkotni.

    Most vettem az oszlopos fúrómat, meg egy Einhell 1725-ös asztali körfűrészt (tudom, hogy gagyi, de kezdésnek jó lesz, 20k-t megért, amúgy is kap majd egy új vázat), valamint tervben van egy asztali dekopír, és egy kisméretű szalagfűrész csapolásokhoz, mert a nagyot nem szeretem erre használni. :K

    Igen szoktam néha szabadkézzel is dolgozni, de nem vagyok túl ügyes. Legtöbbször inkább a szánt szoktam alkalmazni, úgyis szinte mindig egyszerű forgástesteket szoktam készíteni (mint a fülhallgatótartókat).

    Idővel annyira most nem állok jól, ahogy fentebb is írtam, de ha minden jól megy júliusban végzek a sulival és akkor már "csak" a meló, meg a feleségem marad, akkor már lehet be tudok ezt azt vállalni. De mivel "egyik hétvége anyósnál, egy meg otthon" módszerrel osztozkodunk feleségemmel, így szoros határidővel semmit sem tudok vállalni.

    Csúcstávolság olyan 300-400 mm között van (pontosat most nem tudok), de szerintem közelebb a 400-hoz, most hétvégén megyek haza, majd megmérem neked. Én szinte még nem is dolgoztam 20 centinél nagyobb darabbal, ezért nem tudom pontosan.

    Stoppolófa alatt ilyesmire gondolsz? Mert ez szerintem menni fog, de a fagolyók lehet problémásak lesznek, mert még soha nem készítettem, nincs is hozzá ilyen gömbesztergáló kütyüm, de majd meglátjuk, ha odakerülök lehet készítek egyet.... ;)

Új hozzászólás Aktív témák