Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • L.Szilárd

    csendes tag

    válasz (jan) #1942 üzenetére

    Üdv!

    Úgy látom a kollegák már minden elképzelhető ötletett felvetettek. Így nekem már nem jut lehetőség az ötletadásra. :DD

    Csáó!

    Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

  • mdk01

    addikt

    válasz (jan) #1942 üzenetére

    A lényeg hogy legyen bútorlap ami könnyen takarítható nehezebben szívja be a nedvességet és vhogy kinéz.
    Ezután érdemes az élére rátenni egy normális élvédőt ami létezik több vastagságban de neked itt többen az ABS-t ajánlották ami egy műanyag élvédő ebből sztem minimum az 1mm-es kellene neked mert mégiscsak dolgozol rajta viszont nem akarsz sok pénzt költeni rá.
    Mivel a szekrénybe sem szoktunk 80cm-nél szélesebb polcokat rakni közbenső merevítés nélkül ezért a 2m széles asztal elég sok már akkor is ha a lábak a tető szélétől 30-40cm-el beljebb vannak.
    Ha négy lábbal akarod megoldani márpedig ez volna ismét csak a költséghatékony akkor max. 120-140cm széles asztalban gondolkodj akkor is 20-30cm-el beljebb kell raknod a lábakat a tető szélénél.
    Lehet szögvasat is alárakni de ez megint csak pénz és súlyban sem kevés.
    Lapozz feljebb ottlátható egy maróasztal és annak az alján is így van megoldva a merevítés.
    Lehet még vastagabb tetőből is csinálni de az megint csak pénz.
    Ennyi kb.

    Kalman7:
    Jól láttad.:)
    Sima fehér bútorlapból az erezetten, a prégelten, és a magasfényűn kívül létezik még korpusz fehér és front fehér. A front fehéren vastagabb a fólia.
    Mint a neve is elárulja a korpusz fehéret a szekrények korpuszéhoz/testéhez szokták használni mivel oda felesleges a drágább a front fehér lap amiből a szekrények frontjait szokták csinálni.
    Igaz nem sok árban a különbség csak pár száz forint, de pl. egy konyhaszekrény ha négyzetméterre van lebontva akkor a nagyját a korpusz teszi ki. A gyakorlott szem ránézésre megmondja a különbséget de igazán egymás mellé rakva a két fajtát lehet igazán látni hogy mennyire eltérnek.

    Üdv

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák