Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • L.Szilárd

    csendes tag

    válasz Dízeles #1732 üzenetére

    Üdv!

    Igazi jó megoldást nem tudok rá. Mert azt sem tudom milyen géppel vágtad, kézi körfűrésszel, vagy asztaloskörfűrésszel, esetleg lapszabászgéppel. Az utóbbi időben én is dolgoztam akáccal, én lapszabász gépen vágtam szintén vidiás lappal, de olyannal ami már agyon van használva. A lapon talán van 1mm vidia, égette a lapot de nem nagyon érdekelt. Azóta ugyan azzal a lappal vágtam bútorlapot elővágó nélkül és alig-alig tört ki a széléből. :) Amúgy ha nagyobb mennyiséget kell vágnom valamiből arra van egy öreg szerszámacélból készült 300-as lapom azzal szoktam vágni. Az szépen viszi, nem égeti sem az anyagot, sem a lapot.

    Csáó!

    Ui.: Remélem este fel tudom rakni a szallagcsiszlómról a képeket, hogy tanácsot tudjatok adni felujítás terén.

    Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

  • Madmax81

    aktív tag

    válasz Dízeles #1732 üzenetére

    Hali

    Esetleg egy kevesebb fogszámú lap vagy egy kis fordulatszám csökkentés talán megoldaná a problémát ?!

    1956-2010 07.22 Varga László

  • thyeby

    őstag

    válasz Dízeles #1732 üzenetére

    Jól ismerem ezt a vídia keményfa égetés effektust, de nekem másként jelentkezik, ezért csak tippelni tudok, mit próbálj ki:
    1 - A jelenség líneáris logikai gondolatsor szerint arra utal, hogy a fűrészlapod bemelegszik, s akkor éget.
    2 - Elsőként arra figyelj oda, hogy lehet, csak annyi a baj, hogy oké minden, és csak akkor éget, amikor a fa feszültsége "ráfele húzza" az anyagot a fűrészlapra. Ezt azzal tudod könnyen leellenőrizni, hogy nem cserélsz lapot, hanem vagy két újabb fát is rátolsz a gépre. Egyébként látszik, hogy a hasítóék mögött "össze, vagy összébbszorul" a már elszelt fa.
    3 - A megvezetésnek keményfánál nagyon párhuzamosnak kell lennie a fűrészlappal. Ha nem párhuzamos, arra az a jel utalhat pl, hogy az kettéfűrészelt darabok közül rendre csak az egyik ég meg. Ebből arra is lehet következtetni, hogy melyik irányba feszül a lapnak vágás közben - de becsapós, mert ha nagyon "ferde", akkor a korong eleje az egyik fát égeti, a vége a másik darabot.
    4 - Ellenőrizd le, hogy elég széles-e a hasítóéked. Keményfához szerencsés picikét szélesebb éket használni.
    5 - Volt már szó ezen a fórumon a fűrészlapokról. Akkor nem szóltam bele, de tudom, hogy amelyik fűrészlap tízezer forintnál olcsóbb, és mégis jó, az khurvanagy mázlit jelent. A profi fűrészlapok ára 20 rugó körül jár. Ezen csak az spóroljon, aki csak ritkán és keveset használja a körfűrészt. (Amelyik bútorlap szabászat pl 4.000 Ft-os korongokkal operál, ott nem szabad vágatni.)
    6 - Ha teheted, egyengesd meg az akácot azon a síkon, amelyik a vezetőléc mellett halad. Léptékkel meg is gyorsítod a vágást, és pontosabbá is teszed azt. Az égés valószínűsége is leredukálódik.

    Szerintem a fent soroltak közül legalább egy közrejátszik a bajodhoz.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák