Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz szaszlaci #12932 üzenetére

    "Azt nem tudtam, hogy ezeknél is van cellánkénti töltés."

    Szerintem Li-Ion akkura gondolt, nem a nikkelesekre.

    "Amit akkora árammal töltenek, hogy hűteni kell, az tuti nem segíti az élettartamot"

    Bizony, ezt magam is így gondolom. Sajnos azonban trendi lett a gyorstöltő. A Hilti legalább tett a töltőre egy választókapcsolót, ha csepptöltéssel dagasztanád az akkudat, de a többiek csak félórás töltőket kínálnak, amikről ráadásul titkolják, hogy csupán 70-80% a töltöttség, és igazán erkölcsösnek számít pl a DeWalt, hogy egyik-másik manual-ban javasolja rajtahagyni a töltőn az akkut feltöltés után is. Tavaly pl két olyan vételtől is elálltam, amiről az utolsó percben kiderült, hogy félórás töltője van. Nekem teljesen megfelel a 4 órás, amíg alszok, mehet magának. Persze, vannak olyanok, akik huzamosan ténylegesen napi 8 órát gyilkolják a nagyteljesítményű kisgépeket (pl a műa nyílászáró beépítő brigádja), nekik jó lehet ez a rendszer. De kihagyta szerintem a marketing osztály, a fejlesztő részleg azt a réteget, akik nem merítik le általában 4 órán belül az áramot. Valószínűleg arra hajaznak, hogy annak a rétegnek is imponáló dolog fél óra alatt letudni a töltést. Nem buta gondolat tőlük, de szerintem nem vagyok egyedül, aki se halmaz metszetben, se különbségben nem vagyok - teljesen a halmazon kívül szerepelek.

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák