Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #10732 üzenetére

    Ennek igen erősnek kell legyen ( 8-as menetesszárral fogattam össze, és ma munka közben a 8-as menetes eltörött,(azért nem álltam le, levettem a gépet szárról,és kézből folytattam) mert egy 4-es metrikussal át volt fúrva,kicseréltem másként fogattam meg az anyát ne forogjon)ugyanakkor könnyűnek,és stabilnak nem lötyöghet a gép,és 2m-es rúdon lengetve + fél kg is nagyon sokat számít ! A gépbefogó rétegelt sablonon sokat dolgoztam mert ha az nem jó mindenütt körülölelő,egyenletes tartó akkor a gép törik össze , vagy megszorítja és a motor vagy az áttétel idő előtt szétkopik valahol.Egyébként ügyes ember 1 nap alatt elkészíti (van azért elektromos szerelési munka is rajta) de nekem 2x tovább tartott mert kitalálni nehezebb mint minta alapján készíteni egy újabb verziót.
    A nyél (a wolf gerate régi szegélynyírómé,amit kidobtam, mert nem adagolta a szálat az lekopott,és 3 percenként szét kellett emiatt szedni,)+ bükkfából martam hozzá toldás részt, a dugaszt a gép fenekében a 10w-os fénycsőhöz adták soroláshoz, amit nem használtam fel kettévágtam és a másik felére került a villásdugó. A hosszabbító nyél kapcsolója a gép egyik kapcsolóját hidalja át, ha be van dugva a gépbe konnektor és megnyomom a billentyűjét.A biztonsági kapcsolót meg berogzítettem ideiglenesen amíg hosszú száron van a gép .A 18 v-os makita aksit fájdalom lehetetlen a 18v-os bosch aksi helyére csatlakoztatni ( nem fizikailag , azt megoldottam volna adaptert készítvén , hanem elektromosan...A bosch aksikon NINCS AKSIVÉDŐ ELLENŐRZŐ CHIP!!!! A makitákon meg van...Boschéknál a töltő mér 2 dolgot 2 plusz kivezetésen, hőmérséklet,meg még vmi(ennél a szervizesek nem tudtak többet nyökögni ők még NI-MH-nál tartanak,)meg a gépen van egy áramkör oszt jójjcakát a makitával nem fog szóbaállni az komoly rendszerű és más, ott a zaksin egy 7 lábú chip oldja meg a helyzetet, ezért a géppel nem kell kommunikálnia , csak a töltővel...Nem baj, lehet túl is főne a motor ha nonstop menne , most azt tudja hogy 1 óra munka 1 óra töltés . :)
    Ha leviszel, meg visszahozol, megnyírhatom a gyalogtuját :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák