Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #75912448

    törölt tag

    válasz BBéci #34776 üzenetére

    Ne érts félre, nem vagyok Darbee ellenes, de a 70% elképesztő magasnak tűnik, kb mint neked az ST 70-es kontrasztja :) Nagyban ízlés függvénye, de van egy határ miután a vékonyabb élek és annak árnyalatai, sőt, a színtónus is nagyon elmászik, így végül sokkal többet vesztünk, mint a kiemeléssel nyerünk. Egyet tudok elképzelni, nem az Oppo D kiadás volt nálad, hanem valamelyik Darbee DVP, ami esetleg a Dune plusz 6100 gyengeségeit tornászta fel, a 105D esetében megálltál volna 10%-nál. Találna 2 hete lehetett az avforums nagy Oppo Darbee e. tesztje, ott az egész eljárást Full HD felb. mellett csak digitális trükknek nevezte a szerző, nem is igazán ajánlja még alacsony állásban sem. Állítása szerint 1080p tartalom esetén - feltételezvén, hogy minőségi lejátszót használunk - minden részlet a megjelenítőre kerül, amit a rendező szeretne, nincs szükség további élkiemelés és hasonlókra. Szóval van 3 teljesen eltérő vélemény :) ebből látszik mennyire ízlés függő. Mondjuk én beteges hibakereső vagyok, :) minden xart észreveszek, ami nem oda való, vagy nem természetes.

Új hozzászólás Aktív témák