Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fantom105

    csendes tag

    Sziasztok,

    Segítségeteket/tanácsotokat szeretném kérni a köv. specifikumok mellett a médialejátszó kiválasztásában:
    1. Ami jelenleg adott:
    1 asztali PC, 1 laptop, 1 lcd nem 3d-s tv (HDMI, optikai hang kimenet van), 1 7.1-es erősítő (ebben nincs HDMI, van szabad opt, ill coax) alap(nincs usb) wifi router n-es, 2 terás 3,5-ös külső hdd usb3-al. vezeték nélküli billenytűzet (usb adapt.)
    Ezek főként kábelekkel(HDMI, asztaligép-erősítővel optikai hangk., tv-vel HDMI, tv-erősítővel optikai, laptop erősítővel optikaival) vannak összedugva időlegesen amikor erre kell.

    2. Elméleti célok:
    Kicsit kötöttek a kábeles dolgok, minimum 2 dolog mindig megy emiatt, de van, hogy 3-4 is. Egyrészt ezen egyszerűsítenék egy központi szerepű médialejátszóval és kihasználnék plusz dolgokat amiket eddig nem.

    2a. Felhasználási célok alapján megfogalmazott elvárások, felvetések a médialejátszóhoz kötődően:
    - a tv nem 3d-s, nem érdekel a 3d, és valszeg nem is fog a köv 5 évben. tehát ezt nem kell tudnia
    - nincs BD lemezem, nem is lesz valszeg, ezt sem kell tudnia játszani
    - router és médialejátszó egy helységben lesz, elvileg a lan és wifi fontos lenne, ezen felül korábbi hozzászólásban már volt róla szó, engem is érdekel, az, hogy laptopról, vagy később okostelefonról, kábel nélkül mint forrás küldjek a tv-re vagy az erősítőre zenét, videót, bármit, vagy egyszerre mindkettőt. Erre írtátok, hogy ezt remote funkcióval elvileg be lehet állítani (dune hd 102w-re volt példa), bár fogalmam sincs, hogy ez, hogy megy(erről hol lehet olvasni?), és min keresztül kommunikálnának (router/hálózat, vagy vmi usb adapter, vagy bluethoot).
    - fontos lenne a internetrádiók elérése lan-on vagy wifin, és a valós youtube is, nem tákolt.
    Itt feljön az, hogy jó lenne, ha lenne vmi kis tft rész, ahol információkat lehet látni a készüléken, ne kelljen emiatt tv-t, stb bekapcsolni, bár tudom ez nem lesz valszeg
    - Külső hdd-t most alig használom, viszont én a médialátszóhoz kötném (nem erőltetem a routerhez, mert abból is kellene egy másik), usb3 slave jobb lenne
    - HDD-re felvétel: jelenleg dvb-t, de lehet, hogy dvb-c-re lesz szükségem váltani. ez nem annyira fontos, ha később az lesz jó lenne ha usb adapterrel tudnék felvenni hdd-re, tehát jobb ha több usb hely van
    - a bluethoot dolognak nem tudom itt mennyire van értelme lásd 4 sorral feljebb, a laptop, erősítő, médialejátszó kapcs. miatt, az erősítőn sem hdmi, sem lan, sem wifi, sem usb, sem blouthoot
    - fontos, a full hd, a lehető legtöbb formátum (mkv, mp4, flac) felismerése, és a firmware frissítés, bár én inkább pc-s vagyok ebben
    - nem akarom túlbonyolítani, nem mennek folyamatos letöltések, így nem fontos a torrent, és a költségesebb rendszerek kiépítése sem
    - usb-n vezeték nélküli bill. csatlakoztatása pl jó lenne a youtubeozásnál
    - a keret racionális 25-70 közötti lenne

    3. Melyik Médialejátszót javasoljátok ezek ismeretében?Esetleg egyéb?
    Korábbi hozzászólások alapján+saját keresés 3 esélyes eddig:
    3a. dune hd 102w: hátrány a dts nem felismerése ha tv-re küldöm csak, ilyen is lehet, nincs kis információs tft ablak
    3b. mede8er MED800X3D, nekem elvileg nem kell a 3d,de ezzel együtt ár értékben reális, szintén nincs infos kijelzés
    3c. Sencor SMP 9000 3D, erről nem sok a hozzászólás

    Bocs ha hosszú voltam, próbáltam jól leírni a hátteret.
    Köszönöm előre is a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák