Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz sunpower #4573 üzenetére

    Nem látunk bele az ASUS árstratégiájába... Mondjuk a WiFi nem csak a külső/belső antennákban tér el, hanem az RT-AC56U csak 2x2:2 MIMO, még az RT-AC66U 3x3:3 MIMO, leegyszerűsítve az első 2, a második pedig 3 antennás, illetőleg az RT-AC66U 1750Mbps WiFi-s, még az RT-AC56U csak 1200Mbps! Valószínű, hogy a gyorsabb AC-s WiFi okozza a nagy árkülönbséget, mert ha megnézed az RT-AC56U és az RT-AC68U közt is csak a WiFi az eltérés, mégis van köztük vagy 15 ezer Ft különbség...

  • eric.cartman

    senior tag

    válasz sunpower #4573 üzenetére

    Tömeggyártásban a 3db leszedhető külső antenna ára akár nagyságrendekkel is nagyobb lehet, mint egy kicsit komolyabb SoC-é...

    [ Szerkesztve ]

    " I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz sunpower #4576 üzenetére

    A dolog mögött még az is lehet, hogy az RT-AC56U ebben a WiFi vonatkozásban egy kicsit szemben áll önmagával, mert ugye ha megnézed a WiFi fejlődését, először volt az 1 antennás 1x1:1, aztán jöttek a 2x2:2 és 3x3:3 MIMO eszközök, majd jött az AC szabvány hozva a további gyorsulást, és erre itt van az AC56U a 2x2:2 MIMO-s berendezkedésével hiába AC-s, a maga kategóriájában mégis lassúnak mondható a WiFi-je, talán ezért is ilyen nyomott az ára, még az RT-AC66U a jelen állapot szerint még megfizethetőnek mondható csúcstechnikát képviseli, vagyis 3x3:3 MIMO-s AC eszköz!

    A sebesség témához meg három dolog!

    1. Sokszor és sok helyen eset szó, ahol azt is leírták, leírtuk, hogy nem parasztvakítás, csupán arról van szó, hogy a csomagoláson, adatlapokon, és itt-ott feltüntetett értékek az elérhető maximális linksebességet adják meg, de ez sajnos nem jelenti azt, hogy ez a felhasználó számára hasznos sebesség lesz, vagyis a speedtest-en ennyit tudna mérni! A kapcsolat megfelelő klienssel igenis létrejöhet a jelzett sebességen, de ennek az átviteli kapacitásnak elég komoly hányadát elviszik a titkosítással, hibajavítással, és egyéb, a kapcsolat fenntartását szolgáló adatok átvitelével kapcsolatos járulékos forgalom, mégis egy jó AC-s eszközön hozzá illő klienssel elég komoly sebességek érhetők már el, akár 5-600Mbps mérésekre is volt már példa 5GHz/AC WiFi-n! Ez van, ez nem kábel, a WiFi egy ilyen ipar, ezt tudomásul kell venni! És minél több a zavaró szomszédos hálózat, és más körülmények amik rontják a kapcsolatot, annál több hibajavító kód átvitelére lesz szükség, amik tovább rontják a hasznos és "haszontalan" adatok arányát, ezzel csökkentve a mérhető átviteli sebességet!

    2. És azt sem szabad elfelejteni, hogy ez 1 darab kliens esetén érvényes, mert ugye többnyire egy családban van két, három négy, öt WiFi-s eszköz, amik mind egy ugyanazon routert használják, így attól nem várható el, hogy mindegyikkel külön-külön 1xxxMbps kapcsolatot tartson fenn!

    3. Ha az RT-AC66U példáját vesszük alapul, az 1750Mbps jelzés két félből tevődik össze, a kisebbik 450Mbps rész a 2.4GHz-es sávra N módban, az 1300Mbps rész pedig az 5GHz-es sávra AC módban értendő! Értelemszerű tehát, hogy a két sebességet nem lehet oly módon összeadni, hogy azt egy klienssel le tudd mérni, de ha belegondolsz, akkor az AC módban elérhető 1300Mbps linksebességen megvalósítható 5-600Mbps valós sebesség is szép érték WiFi-n!

    Na hát lehet ez kicsit zavarosra sikerült, de hát ez az egész WiFi téma nem egyszerű! :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák