Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petyó

    csendes tag

    Sziasztok!

    Routerem switchként szeretném használni. A helyzetet nehezíti, hogy WAN portja egy viharos nyári napon elfüstölt. Gyári firmware-el nem tudtam megcsinálni mert a router AP üzemmódban a LAN portokat kikapcsolja és csak wireless-en osztaná meg a hálózatot. Most a pár nappal korábban linkelt Tomato firmware van a roteren, LAN 4-en kapja a WAN-t egy másik routertől (legyen Router 1) amin bejön a net és tovább is osztja LAN1-3 portokon. Szépen megy minden szolgáltatás de így a router másik tartományba került és a multimedia player nem látja a media szervert mert az is Router 1-től kapja a netet. Jelenleg a media playert kábelezés korlátok miatt nem tudom az ASUS mögé tenni, ezért gondoltam a switch-es megoldásra. Tomato-val megvalósítható az elképzelésem vagy tévúton járok? Ha megvalósítható, hogyan kell beállítani?
    Gyanítom, hogy a Basic / Network / WAN/Internet és LAN körül kell csinálni valamit de nem igazán merem próbálgatni, mert ha nagyon elállítom a routert, a WAN bemenet hibája miatt csak recovery módba téve firmware frissítéssel tudom talpra állítani, mint ahogy jártam mikor AP üzemmódba tettem. Érdekes, hogy a Tomatot most tudtam felrakni először sokadik próbálkozásra, míg a gyári firmware ha nem is elsőre de könnyebben felmegy.

    Köszi.

Új hozzászólás Aktív témák