Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lrigo

    tag

    Sziasztok!

    Frissen vásárolt, egy hetes 1200G+.

    Digi 100/50-es net, NAS, média lejátszó, print szerver, egy asztali és 2 laptop (mind kábelen, fix IP-vel), valamint esetenként 2-3 telefon WIFI csatlakoztatása mellett egy hét során csak szenvedés volt a netezés. Telepítés után minden rendben levőnek tűnt, rendelkezésre állt a teljes sávszélesség. A család kezdett panaszkodni a telepítést követő nap, hogy időnként nincs net. Ránéztem, minden OK-nak látszott, mígnem este nálam is teljesen belassult a weblapok elérése, csak malmozott a böngésző. A router újraindítását követően helyreállt a rend, gondoltam csak pillanatnyi megingás volt. Kb. egy óra elteltével újra belassult a router, ekkor ránéztem, és azt láttam, hogy a router processzora 100 %-on ketyeg, majd 5-6 perc elteltével visszaesik 2-3 %-ra, és újra megy minden rendesen.
    Nem találtam menüpontot arra vonatkozóan, hogy mi használja a CPU-t, ezért letiltottam a WIFI csatornákat, de ez nem hozott megoldást, a jelenség jól megfigyelhetően a következő: kb. 1 óra üzemet követően a CPU használat szép lassan elkezd felkúszni, és 5-6 perc alatt eléri a 100%-ot. Ezt követően 3-4 percig 100%-on megy, majd hirtelen visszaesik 1-2%-ra. Ez a jelenség jól megfigyelhetően, periodikusan ismétlődik, gyakorlatilag használhatatlan az eszköz. Ez a működés lekapcsolt WIFI és nulla hálózati forgalom mellett is fennáll.
    Természetesen ez lehet egy általam kifogott hibás példány, de a jól működő intervallumokban sem érte el a WIFI egy öreg 1043.v1 hatótávolságát, illetve az 5 GHz sáv egy falon át már telefonnal használhatatlan.

    Próbáltam az Intruder2k5 által linkelt firmwarrel is, de változást nem hozott.

    Aki a lefagyást tapasztalja, nem látott magas CPU használatot? (Volt, hogy a 100%-s CPU használat lefagyasztotta nálam a routert)

    Két napja AP üzemmódban működik, így nem produkálja a hibát, a CPU folyamatosan 1-3 % közötti értéken megy.

    (bocs, kicsit hosszú lett)

    Jó szóval oktasd, játszani is engedd... (JA)

  • lrigo

    tag

    válasz Intruder2k5 #234 üzenetére

    Köszönöm a tippeket mindenkinek, de se időm, se energiám nincs vele vacakolni. Megvárom, hogy legyen egy új firmware, akkor még egyszer kipróbálom...
    Addig marad jobb híján AP módban, így legalább működik.

    Üdv,

    lrigo

    Jó szóval oktasd, játszani is engedd... (JA)

  • lrigo

    tag

    válasz itg #1021 üzenetére

    Feldobtam, talán jobb lesz...

    Jó szóval oktasd, játszani is engedd... (JA)

  • lrigo

    tag

    válasz itg #1027 üzenetére

    Mint a képből is kiderült, én AP módban használom, de van egy tartalék routerem is, ha esetleg féltéglává válna egy frissítés után. Ezért voltam bátor feltenni ezt a bizonytalan hátterű frissítést. (semmi új szolgáltatást nem láttam benne)
    Tegnap este óta megy, valamivel több mint mint 22 órája. Az utolsó hivatalos verzióval naponta egyszer-kétszer újraindult.

    Amit látok, hogy a naplóban új típusú bejegyzések is vannak, az utolsó négy sor korábban nem szerepelt. Fogalmam sincs, hogy reggel 09:53-kor mi a fenét csinált egymagában. Valaki?

    Nov 1 22:41:46 rc_service: ntp 356:notify_rc restart_diskmon
    Nov 1 22:41:49 RT-AC1200G+: start httpd
    Nov 1 22:41:49 syslog: Generating SSL certificate...
    Nov 1 22:41:49 disk monitor: be idle
    Nov 1 22:41:50 syslog: module ledtrig-usbdev not found in modules.dep
    Nov 1 22:41:50 syslog: module leds-usb not found in modules.dep
    Nov 1 22:41:51 kernel: SCSI subsystem initialized
    Nov 1 22:41:55 disk_monitor: Finish
    Nov 1 22:41:56 disk monitor: be idle
    Nov 1 23:00:56 disk_monitor: Got SIGALRM...
    Nov 2 09:53:37 kernel: txerr valid (1) reason 0100 tst 2222 pctls 14c2 1912 0025
    Nov 2 09:53:37 kernel: plcp 000b 00c9 || 7c05 1f06 0000 || 300f 3025 || rxestats2 0000
    Nov 2 09:53:37 kernel: txerr_tm 0037 txerr_txbytes 0000 txfunfl 0 1 0 0 0 0 txtplunfl 0
    Nov 2 09:53:37 kernel: debug1 3026 debug2 0000 debug3 0000 debug4 0000

    Természetesen jelzem, ha van esemény pro vagy kontra.

    Jó szóval oktasd, játszani is engedd... (JA)

  • lrigo

    tag

    válasz itg #1030 üzenetére

    Egy ezeréves 1043-as látja el nálam a router szerepet, igazából a kiváltására vettem az 1200G+-t.
    A 1043-on lekapcsoltam a wifi-t, így atom stabil a gyári firmware-rel, nem nézegetem a naplóját. :)

    A kolléga korábbi hozzászólását láttam, de nálam eddig nem volt ilyen a naplóban, illetve az értékek is eltérőek.

    Jó szóval oktasd, játszani is engedd... (JA)

  • lrigo

    tag

    válasz e-newsee #1032 üzenetére

    Bocs, de mostanában biztosan nem fogom routernek visszarakni, marad AP módban, így tesztelem. Vásárlás után próbáltam, akkor a 100/50 DIGI netet rendesen vitte, ha éppen kedve volt. Korábbi hozzászólásomban leírtam az akkor tapasztaltakat #232.

    NAS-t és média lejátszót használok, ezért csak próbaképpen próbáltam az USB-re csatlakoztatni merevlemezt, de emlékeim szerint siralmas sebességet produkált SAMBA alatt.

    Most újra kipróbáltam, emlékeim nem csaltak. 100% CPU, 80% feletti RAM használat, szinte értékelhetetlen írási és olvasási sebesség. (UPnP, iTunes, FTP kikapcsolva)

    A jó hír, hogy nem fagyott bele, pedig a mérés során bő 10 percig ment 100%.on a CPU.

    (Lassan két napja nem indult újra!)

    Jó szóval oktasd, játszani is engedd... (JA)

  • lrigo

    tag

    Ma reggel, 3 nap után újraindult. ("béta" firmware) :(((

    Jó szóval oktasd, játszani is engedd... (JA)

  • lrigo

    tag

    Vállalkozó szellemű hozzáértőt keresek!

    Ez év májusában vásároltam a routert, és korábbi hozzászólásaimban már leírtam a tapasztalataimat.

    Egy hete végleg meguntam, kivettem a rendszerből és a régi eszközeimet használom.

    Mivel most nincs szükségem másik routerre, arra gondoltam, hogy szívesen kölcsönadnám ezt egy hozzáértő, lelkes fórumtársnak, akinek van kedve és ideje játszani ezzel az eszközzel.

    A kölcsön határideje mondjuk 2017.április 30., az egyetlen feltétel, hogy garancia szempontjából fizikailag ép maradjon.

    Átvehető hétfőtől Bp. 18. ker. Vállalkozó szelleműek érdeklődését privátban, vagy itt várom.

    lrigo

    Jó szóval oktasd, játszani is engedd... (JA)

Új hozzászólás Aktív témák