Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lrigo

    tag

    Sziasztok!

    Frissen vásárolt, egy hetes 1200G+.

    Digi 100/50-es net, NAS, média lejátszó, print szerver, egy asztali és 2 laptop (mind kábelen, fix IP-vel), valamint esetenként 2-3 telefon WIFI csatlakoztatása mellett egy hét során csak szenvedés volt a netezés. Telepítés után minden rendben levőnek tűnt, rendelkezésre állt a teljes sávszélesség. A család kezdett panaszkodni a telepítést követő nap, hogy időnként nincs net. Ránéztem, minden OK-nak látszott, mígnem este nálam is teljesen belassult a weblapok elérése, csak malmozott a böngésző. A router újraindítását követően helyreállt a rend, gondoltam csak pillanatnyi megingás volt. Kb. egy óra elteltével újra belassult a router, ekkor ránéztem, és azt láttam, hogy a router processzora 100 %-on ketyeg, majd 5-6 perc elteltével visszaesik 2-3 %-ra, és újra megy minden rendesen.
    Nem találtam menüpontot arra vonatkozóan, hogy mi használja a CPU-t, ezért letiltottam a WIFI csatornákat, de ez nem hozott megoldást, a jelenség jól megfigyelhetően a következő: kb. 1 óra üzemet követően a CPU használat szép lassan elkezd felkúszni, és 5-6 perc alatt eléri a 100%-ot. Ezt követően 3-4 percig 100%-on megy, majd hirtelen visszaesik 1-2%-ra. Ez a jelenség jól megfigyelhetően, periodikusan ismétlődik, gyakorlatilag használhatatlan az eszköz. Ez a működés lekapcsolt WIFI és nulla hálózati forgalom mellett is fennáll.
    Természetesen ez lehet egy általam kifogott hibás példány, de a jól működő intervallumokban sem érte el a WIFI egy öreg 1043.v1 hatótávolságát, illetve az 5 GHz sáv egy falon át már telefonnal használhatatlan.

    Próbáltam az Intruder2k5 által linkelt firmwarrel is, de változást nem hozott.

    Aki a lefagyást tapasztalja, nem látott magas CPU használatot? (Volt, hogy a 100%-s CPU használat lefagyasztotta nálam a routert)

    Két napja AP üzemmódban működik, így nem produkálja a hibát, a CPU folyamatosan 1-3 % közötti értéken megy.

    (bocs, kicsit hosszú lett)

    Jó szóval oktasd, játszani is engedd... (JA)

Új hozzászólás Aktív témák