Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Grafman

    aktív tag

    válasz Ronin #3 üzenetére

    Hmmm...
    Az nem ugyanaz!

    FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

  • J.J. András

    őstag

    válasz Ronin #12 üzenetére

    Ronin, neked adok igazat, mert én is úgy tudom, hogy a Performance - Turbo/Normal/Low beállításokkal szokott menni (úgy általában BIOSa válogatja), és az egyszerűen helyetted állítja a Memória-időzítéseket ( CAS, CAS2...mi van még??-nem tom,mert annyira nem is fontos)

    ellenben, Ronin, lenne egy kérdésem....most vettem (tegnap ) egy ilyen P4P800 Deluxe lapot, de ha mait írtál, ezt a Hyper-PAT-ot bekapcsolom, akkor tényleg annyival gyorsabb lesz a rendszerem ?? te már tesztekben összehasonlítottad Hyper-PATvel, és anélkül ??

    P4 Celeron mellett is működik ez a Hyper PATH ???

    amúgy biztos olvastátok,de azért ide bemásolom GRAFMAN barátunk trükkjét, és tippjét, hogyan legyen PAT a deszkánkon ! FIGYELEM, HOSSZÚ OLVASMÁNY, CSAK AZ OLVASSA, AKIT ÉRDEKEL A PAT BEKAPCSOLÁSA !!!!! lsd.:

    :F''P4P800 bios mod a PAT bekapcsolásához 200MHZ FSB fölött.:

    Nállam már kétszer sikerült oda-vissza végerhajtanom, egyenlőre semmiféle probémát nem tapasztaltam, de azért csak saját felelőségére próbálgassa mindenki, mert ha valami rosszul sül el oda a gari.
    Íme a módszer, mindennemü sallang nélkül:

    A mod voltaképpen (némi tulzással) teljesértékű i876-chipsetté alakítja át az i865-chipünket, legalábbis erre tesz kisérletet.
    Mivel a PAT-engedélyezése az ASUS- P4P800-as lapokon egyébként is egy trükkre épül, amely révén a BIOS tulajdonképpen ''becsapja'' a Northbridge FSB-visszaellenörző eljárását, nem nehéz az ASUS saját PAT csorbító védelmét egy hasonló módszerrel kijátszani.
    Az eljárás nagyon egyszerű és voltaképpen egy BIOS Boot block módosítás-ban merül ki a lényege.:

    A következőkre lessz szügség: a.: A ip4p8x109.ami BIOS file , ami letölthető mondjuk innen:
    ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/mb/sock478/P4P8X/P4P8X109.zip
    b.: A jelenlegi elmentett BIOS-unk, vagy bármelyik BIOS ehez a laphoz, bár nem tudom, hogy más verziókall hogyan működik én az 1008.004-el és az 1010.003-al is kipróbáltam.

    Először is underclock-olni kell a gépet, allítstsátok az FSB-t 133MHZ-re, a memóriát pedig 266MHZ-re. Miután meggyőződtetek róla, hogy minden OK ezekkel a beállításokkal, a kovetkező képpen kell fleshelni a BIOS-t:
    afudos /ip4p8x109.ami /n /pbnc
    Mindenképpen Afudos-t kell használni, hiszen a külön definiálható /pbnc-paraméterekkel csak így irhatjuk fölül a Boot block-ot.

    Ha a flash kifogástalanul végbement, győződjünk meg róla, hogy az FSB/memória továbbra is 133/266-ra van állítva, ha visszállítódott volna a flash után!

    Reboot után ujabb flash következik, de ezúttal a Boot block felülíró paraméterek nélül, egyszerüen csak flash-eljük kevenc P4P800-as BIOS-unkat (nekem ez a 1008.004) a következőképpen:
    afudos /i1008.004

    Ha az eljárás után minden ok, és stabil, állítsuk vissza a BIOS-beállításokat az álltalunk megszokottra és jöhet a várva-várt ellenörzés a CPU-Z-vel, és boldogan tapasztalhatjuk a munka és a kis kockázatvállalás gyümölcsét: PAT FULLY ENABLED ovreclock esetén is!

    A dolog terészetesen reverzibilis, ha problémákat tapsztalunk a mod-után csak egy final BIOS-t kell flashelni a következőképpen:
    afudos /ibiosfile.név /n /pbnc tehát az eredetileg ehez a laphoz tartozó Boot block visszaírásával. :F

    na, ez csak segítség volt, engem egyszerűbb megoldás érdekel, szóval Ronin, a kérdés feltéve neked.....aza Hyper PAT az ASUS honalpján, az ténylegesen az Intel PAT ? és Celeronnal működök 100 Mhz FSBvel ??

    köszi, csőváz


    '' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

  • J.J. András

    őstag

    válasz Ronin #17 üzenetére

    csőváz Ronin, köszi a válaszodat....
    kíváncsiam várom, mit fogsz te tapasztalni.....
    adig is, miylen BIOS kell ahhoz, hogy be tudjam kapcsolni a Hyper PAT-ot??

    csőváz

    '' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

Aktív témák