Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attyla85

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnék segítséget kérni Asus X51RL típusú laptoppal kapcsolatban, melynek az integrált videókártyáját nem sikerül megfelelő működésre bírni Windows 7 Ultimate 32 bit-nél mely egy eredti windows és már a létező összes update-et végigfuttattam rajta, valamint jópár drivert letöltöttem már hozzá, mind az asus oldaláról, mind más google-ben talált ilyan-olyan oldalakról. Az integrált videókártyája egy Ati Radeon Xpress 1100 van benne. A legjobb még az (mely jelenleg is van rajta) amely az asus oldalán ajánlanak hozzá, mely windows xp-s driver, de működik, de sajnos az "windows aero" nem megy vele, pedig már egyszer valamelyikkel sikerült azt is elérni hogy működjön csak az még korábban, egy teljes formatálás előtt volt. Most meg azt nem tudom melyikkel sikerülhetett. Nincs valakinek ötlete, vagy ugyanilyen gépe, és win7-en van "windows aeroja"? Ötleteket, tippeket és segítségeteket előre is köszönöm!

    Üdv, Attila

  • attyla85

    csendes tag

    válasz Kicsirics77 #18497 üzenetére

    Szia!

    Köszi, de már azt is próbáltam, és az aero nem kapcsolt be. Tudom, nem egy egetverő probléma, de nah, zavaró. Szeretném ha hibátlanul működne. De azért köszönöm.

  • attyla85

    csendes tag

    válasz alfa20 #18502 üzenetére

    Hello!

    Sikerült megoldani és gondoltam mivel több napon keresztül szívtam vele, megosztom hogyan sikerült a windows aero-t is támogató megfelelő vga drivert telepteni windows7-hez egy Asus X51LR típusú laptophoz. Sajnos nem mind1, hogy hogyan telepítjük az Asus honlapjáról letölthető vista drivert. Ha csak úgy elindítjuk, hogy menjen magától, ugye akkor a Catalyst-tól kezdve egyéb ilyen olyan összetevőt instalál magától de a telepítő végénél a naplófájlban valami hiba tűnik fel. (ha a telepítés folyamatáról, azzal kapcsolatban részletesen tovább olvasunk a naplófájlban) Vélhetően ezért nem működik később megfelelően az illesztőprogram, vagyis nincs windows aero. Ha viszont eszközkezelőben a videókártya drivert eltávolítom és a gépet újra indítom majd újraindítás után frissítem ugyaninnen az eszközkezelőből, (természetesen megadom az elérési utat, betallózom azt a mappát ahová letöltöttem a vista-s drivert) akkor nem települnek a sallangok, hanem véleményem szerint a win7 kiválasztja a megfelelő fájlokat amik kellenek és azokat beágyazza a rendszerbe. És hopp, megjön az aero támogatás.

    Lehet segítettem valakinek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák