Hirdetés

Aktív témák

  • MrDzsi

    újonc

    Sziasztok! Először is bocsi ha rossz helyre nyitottam a fórumot, de a probléma miatt, nem igazán van "időm" netezni.

    A problémám a következő:

    Adott egy ASUS laptop, Intel hálókártya. Amerikában vásárolt, gyárilag felpakolt Win7 van rajta, nem igazán volt semmi piszkálva, soha.

    Egy pár hete kezdődött a probléma, mégpedig, hogy TELJESEN RANDOM időközönként, megjelenik a wifinél a sárga háromszög, felkiáltójellel a közepén. Volt ilyen régebben is; disconnecteltem, újra connect, és ment is ismét a net.

    Azonban mostmár, ha rámegyek a disconnectre, egész egyszerűen eltűnik az összes wifi, és piros X veszi át a helyét. A hálózatnál meg azt mutatja, hogy próbálja azonosítani a hálózatot.

    - újraindítás, kikapcsolás orvosolja a problémát

    -teljesen véletlenszerű: van, hogy 5 perc, van hogy 5 óra után csinálja ezt

    -az összes driver lelett törölve, és újra lett rakva, az asus honlapjáról, az intel honlapjáról, mindenhonnan összebányásztam a legfrissebbeket

    -amikor a sárga háromszög megjelenik, és belemegyek a részletekbe, az IP4-nél azt hiszem "no network access" jelenik meg

    -nem a wifi a gond, karácsonykor otthon voltam, most külföldön, teljesen különböző wifi, ugyanaz a probléma, és minden más eszközzel jók voltak a wifik

    -a lan kábellel kifogástalanul működött a net

    -2012 júniusban vettem.
    Típusa: Asus U56E

    Mivel restart megoldja a gondot, remélem nem hardwares a probléma, azonban a beállításokhoz nem nyúltam, illetve a drivereket is ugye újratettem, így ötletem sincs mi változhatott meg.

    Olvasgatás után, DHCP és hasonló beállítási gondokra gyanakszom, de nem értek hozzá eléggé, hogy megoldjam. Ha a leírás nem elég, csinálok print screen képeket; ipconfig /all, hálózati beállítások, intel wifi troubleshooter, amiről kell!

    Előre is köszönöm.

Aktív témák