Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz föccer #63 üzenetére

    Nézd, nekünk a kórházban mondták, hogy mérjük, mivel Leóka relatíve kis súllyal született. 2950-nel, majd 2770-nel hoztuk haza.
    Másnap mikor jött a védőnő miután átnézte a papírokat első kérdése az volt, hogy mennyit eszik egy szopizásnál. Nem ma kezdte a szakmát, nyilván okkal kérdezte. Nem mondhatjuk neki azt, hogy "annyit amennyit", vagy, hogy mi jobban tudjuk.
    Plusz ez már az én születésem idejében is bevett eljárás volt. Tehát ez nem a 21. század egyik újabb hóbortja :)

    "és úgyis abbahagyja az evést, ha jóllakott."

    Ebben tévedsz. A hasfájás egyik gyakori oka lehet, hogy a gyerek túleszi magát. Nem véletlenül vannak módszerek annak kiszámítására, hogy az x hetes gyerek y súlyához képest kb napi mennyit kell ennie.
    Ezt egyébként a védőnő és a gyerekorvos is külön kiemelte.
    Az evést sokszor még én se tudom mérlegelni felnőtt fejjel :) Éhesen hajlamos vagyok túlenni magamat és csak fél-1 órával utána érzem, hogy "húbammeg televagyok" és feszül a gyomrom, de akkor már késő :)

    Egyébként meg ez nem nagy fáradság. Sem nekünk sem a babának. És mégis mindig naprakészen tudjuk mennyit gyarapszik a pici.

Új hozzászólás Aktív témák