Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • buci30

    addikt

    válasz ribarszki #19415 üzenetére

    Állítólag ha ravan dugva folyamat se romlik az aksi alapota mert ugy van meg csinálva valami védelem benne.
    Nekem air van es ebből ugye nem kivehető az aksi....
    Ez igaz?

    Rendes laptopot en ugy hasznaltam anno ,h itthon aksi ki ha mentem akkor tettem csak bele!

    [ Szerkesztve ]

    iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

  • brumi1024

    veterán

    válasz ribarszki #19415 üzenetére

    és buci30:

    Én az előző 15"-os MBP-met itthon ha asztali üzemmódban használtam akkor bedugtam, ha nem használtam kihúztam (estékre pl), ha meg elvittem/itthon mozgattam akkor akksiról használtam, így heti jópár alkalommal lemerült. Így egy évesen 97%-os akkukapacitással adtam el. Az itthoni másik 15"-os MBP szintén most került eladásra 2 évesen, de ott egyáltalán nem figyelt a használója az akksira, ha használta és lemerült akkor felrakta tölteni, akár hosszabb időre is, az pedig 88%-os kapacitással ment el. Pontos ciklusszámokat nem tudok, de mindben volt azért rendesen, elsődleges gépnek voltak használva. Most az Airrel kicsit másképp vagyok, akkor töltöm amikor lemerül, ez pedig a lightosabb használat miatt 2-3-4 naponta van, attól függően, hogy viszem-e valahova.

    Jó minőségű akksik kerülnek ezekbe a gépekbe, úgyhogy a legjobb tippem: használd. Ne legyen feleslegesen mindig töltőn, ne hagyd hetekig lemerülve, illetve jól szellőző helyen legyen a cucc, a meleget nem szeretik az akkuk, és ha gyakrabban használod töltőről akkor merítsd le havonta egyszer. Én ezt találtam a legjobb felhasználási módnak a laptopjaim használata során.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák