Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Bondi #6098 üzenetére

    heló Bondi és köszönöm a választ!

    igen, alapvetően ez a nehezítés, magyar szakirodalom nem játszik. netnél meg nem tudok beléjüknézni:(. meg körbenézek könyvtárakban is, nem létezik, hogy nincsenek jó könyveik.

    címért köszönöm.

    CPE helyett CAEt akartam írni, bocsánat (a hogyan tovább is az eszemben volt). és tényleg hatalmas a különbség, még azok között is. közepem van (euros), svédek saját rendszere szerint meg az általam megcsinált englishB megfeleltethető kritériumrendszerben az EU szerinti hatodik, tehát a C1es szintnek, ami a CAE. bizonyos dolgok stimmelnek, mint pl régimódi angol és stilisztika már jelen van, de tapasztalatok alapján ez még a CAE alatt van. tehát először annak a szinjét kellene elérni, utánna ha időbe belefér (hónapokban/években gondolkozom), jöhet a CPE felé kacsintgatás, mert alapvetően az lenne a hosszútávú cél.

    időigénnyel tisztában vagyok. saját tapasztalat alapján FCF és CAE között olyan 1500-1800órányi célirányos tanulás van (svéd és német közép és felső közötti különbség alapján mondom ezt), ez nagyon meghajtva is fél év. az még kiderül, hogy mennyire gyorsan fogok haladni, de ha tovább tart, akkor tovább csinálom.

    apropó: CAE utáni nyelvtanulásról van valami tapasztalatod? milyen nehézségek jelennek meg? mik válnak problémává (kiejtés/spec akcentusok megértése/szövegértés/spec nyelvtni szerkezetek/stílus?) és miben nincs nagyon változás? mivel érdemes utánna fejleszteni a nyelvet (nem anyanyelvi környezetben)?

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák