Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cicero

    őstag

    Ha jól értem, a magyar társadalombiztosítást ezzel a nyomtatvánnyal tudom lemondani. Viszont ezt csak akkor tudom megtenni, ha már van NI számom? Feltételezem az kell hozzá.

    A magyar hatóság oldalán az szerepel, hogy:

    "A bejelentést a külföldön létrejött biztosítási jogviszony létrejöttétől, illetve annak megszűnésétől számított 15 napon belül kell megtenni."

    Tehát jól értem, annak ellenére, hogy szeptember 17-e óta van munkaviszonya a barátnőmnek, bejelentési kötelezettsége az NI szám megszerzése után lesz csak?

    Itt a bökkenő: ha jól tudom a TB fizetésre van 35 nap 45 nap türelmi idő, ami letelte után kezdik el számlázni a TB járulékot. Mivel szeptemberben már nem dolgozott, a 35 nap most pénteken fog lejárni, azonban az NI számos interjú csak jövőhéten lesz, így ki fogják neki arányosan számlázni a nem fizetett napokat adóhátralékként?

    *megnéztem 45 nap van a törvényben, nem 35, így az áthúzott gondolatmenet nem él, viszont ha valakinek még frissek ezzel kapcsolatban az emlékei megerősíthetne a fent vázolt többi hitemben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák