Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Blue Eagle

    őstag

    válasz ksanc #14406 üzenetére

    A 3G Maui Meta-t akkor kell alkalmazni ha az nvram part sérült, stb és IMEI hiány lépett fel. Ha minden kétséget kizáróan megbizonyosodunk, hogy az nvram sérülés miatt nincs imei generálás, akkor forduljunk ehhez a progihoz. Egy FR, vagy egy data\nvram mappa törlés, ezután restart és minden kiderül, hogy lesz e imei.

  • mexel

    veterán

    válasz ksanc #14406 üzenetére

    Azért nem igazán értek a dologhoz, ha win-es lenne könnyebben boldogulnék :DDD
    Próbáltam azokat a fájlokat berakni ahogy írtam is, van egy módszer ahogy sikerül, de akkor mindig nvram error van. Azt már ki is fejtetted hogy miért :)

    Ha odaadok egy custom.romot ( amit mindenki elérhet) és egy audio fájlt amihez szintén bárki hozzájuthat, esetleg a többi audio fájlt ami abban a mappában van, és megmondom hogy ezeket milyen mappába kellene másolni abból mi baj lehet az imeinek? Nem a komplett saját nvramomat adnám oda nyilván. :)

    Azért írtam ilyen hosszan hogy érthető legyen a probléma :) Röviden lehet hogy egyszerűbb: Adott egy telefontípus aminek halk a hangereje. Ahhoz hogy hangosabb legyen be kell másolni a data/nvram/APCFG/APRDCL mappába az Audio_ver1_Vol_custom nevű fájlt. Hogy ne utólag kelljen rootexplorerel másolni, jó lenne telepítés során, vagy az után.
    Amilyen módszert én tudok, az hibás. Kifejtetted hogy ezt így nem is lehet normálisan megcsinálni :)

    Az imeim odébb van és nincs benne sem az audio fájlban sem az APCFG mappában. Ha jól tudom itt az a data/nvram/md/NVRAM/NVD_IMEI alatt található, szerintem ezt menti le pl az MTKDT is ha imeit mentünk.

    Szerintem ne keverjük ezt bele, tényleg csak annyi lenne a lényeg hogy az az audio fájl felülírja azt amit a rendszer telepít. :)

    Köszönöm Blue Eagle -nek hogy figyelmeztetett :R , jogos a pont, de nem az a célom hogy a komplett nvram mentésemet odaadjam, csak max az APCFG mappa tartalmát.

    A telefon mtk-s, és szerintem egy olyan zip is elég lenne ami telepítés és újraindítás után bemásolja a fájlt. Ahhoz hogy a rendszer már így telepítsen valószínűleg azoknak a fájloknak a paramétereit kellene megváltoztatni amik tartalmazzák az értékeit ennek a volume fájlnak amit a rendszert készít. Ilyen szintem még win alatt sem tudnék belenyúlni egy progiba, itt pedig azt sem tudom hogyan zajlik egyáltalán a telepítés folyamata azon kívül hogy a system mappát felmásolja, vagy hogyan szagoljak meg egy linux-os gépet . :D Hogy előtte és utána mi történik az nekem nagyon homályos még, és azt hiszem nagyon sokáig az is fog maradni :D
    Ahhoz hogy több romból összeollózzak egyet ahhoz nem kellett ilyen szintű ismeret.
    A progi amit írsz nem tudom mire jó, csak azt láttam hogy tudnak vele imeit cserélni ( és valósznűleg igen sok mindent), de nekem nem ez a célom.

    Küldjem a romot és a cserefájlt az elérési útvonalával együtt?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák