Hirdetés

Aktív témák

  • AND1

    őstag

    Intro:

    Köszöntök mindenkit itt. Ötletem sincs, hogy miért nyitottam meg saját blogom. Őszintén megvallva eddig csak egy blog''szerűséget'' írtam, egy kis történetet. Remélem ez hosszabb lesz, hátha lesz időm mindig folytatnom. Eleinte arra gondoltam, hogy minek írjak ide. Ki az, akit érdekel, hogy én mit írok ide. Lehet senkit. Megeshet. Nem is baj, legalább nekem megmarad. Bármikor vissza tudom nézni mit is írtam, illetve mi történt velem. Az, meg ha más is elolvassa, esetleg érdekli, külön megtiszteltetés számomra.

    Egy régi PH-s.

  • AND1

    őstag

    Szokásos érettségizős gondolatok...

    Befejeződött egy hosszú, szép időszak. Leérettségiztünk. Régóta vártuk már, hogy túlessünk rajta. Túllelhessünk azon a napon. Utólag visszagondolva tényleg nem volt olyan nagy szám, pont, úgy ahogy mindenki meséli. No persze amíg az ember nem tapasztalja a saját bőrén, addig nem hiszi el. Tanulni igen is kellett azért, de messze nem olyan volt, ahogy az évek során a tanárok mondták nekünk. Gondolom ez nem újdonság azoknak, akik már túlestek rajta. Ettől függetlenül mikor a haverokkal kisétáltunk a suliból, eszméletlenül szabadnak éreztük magunkat. Fel se tudtuk fogni az egészet. Egy ugyan olyan nap volt, mint mindegyik. Tűzött a nap, nagyon meleg volt és mi csak ott álltunk kint az iskola előtt és dumáltunk, illetve nevettünk. Soha nem fogom elfelejteni. Jó volt ez az osztály, szerettem 13. H-s lenni. Fényévekkel jobb volt a társaság, mint általánosban. Hiányozni fog ez az 5 év. Persze még lesz egy technikusi évünk. Remélhetőleg az osztály krémje azért marad...de akkor is az már más lesz.

    Egy régi PH-s.

  • AND1

    őstag

    Upgrade-tervek az uborkaszezonban...

    Telnek – múlnak a napok a nyári szünetből. Dög meleg van persze. Mit is sírok itt, hisz télen meg az a baj, hogy hideg van. Ma voltam öcsémmel vásárolni. Kinézett magának egy mp3lejátszós discman-t. Nem volt túl nagy a választék, kipakoltattuk a készlet nagy részét, erre a végén mondta öcsi, hogy inkább kösz nem, majd máskor. Érdekes arcot vágtam, no meg az eladó. Úgy szeretek menni vásárolni, hogy tudom már mit akarok, legalábbis vannak elképzeléseim és nem tétovázok. Mert az se mindig jó. Na de mindegy, lehet mégis neki van igaza, hogy ráér még. Na de akkor miért rángatott el ma oda. Legalább levegőztem egy kicsit. Másik dolog, hogy végre eldöntöttem, hogy mire fogom fejleszteni gépem. Sokat gondolkoztam mi is legyen. Sima 2400+os xp 2700+on járatva, vagy egy 2500+ Barton, de akkor új deszka is. Netán A64?! Úgy döntöttem, hogy megveszem A64-et. Nemsokára megkapom nyári melóért fizetésem, jó sokáig nem lesz alkalmam fejleszteni gépet, akkor meg valami tutit kell venni. Mert ugye AMD -s alapú rendszerem van már jó régóta. A márka kötelez! :)

    Egy régi PH-s.

  • AND1

    őstag

    Zene és a haverok...

    Imádok gitározni. Március óta van meg az kis elektromosam, nagyon szeretem. Azért van még mit tanulnom. Szerintem a világon az egyik legjobb dolog hangszeren játszani, főleg ha azt más is halja. Készítettem egy 3 perces demot. Azt tökéletesítgetem. No meg persze a szokásos eddig tanultakat is gyakorlom. Többször nekiültem a Master Of Puppets-nek. Valahogy mindig abbahagytam. Nem olyan nehéz, önmagában, csak egy kis probléma van vele: nagyon gyorsan kell tudni játszani. Ezt még gyakorolnom kell minden nap. Ja és az se utolsó szempont, hogy elég hosszú. 1 percet tudok belőle kb. Nekem ez is már öröm. Imádom játszani. Remélem a sok gyakorlásnak egyszer meglesz a gyümölcse. Rájöttem, hogy két dolgot szeretek nagyon csinálni: Kosárlabdázni és gitározni. Sokat jelentenek nekem ezek az elfoglalások. A sport mindig is tiszteletre és fegyelemre tanítja az embert, a gitár ezekhez hozzáad valami pluszt. Nem tudom megfogalmazni per pillanat. Van pár osztálytársam aki gitározik, basszusgitározik. Egyszer összeütünk és játszottuk valami egyszerűt. Tényleg nem volt nagy durranás, de összeillett az egész, illeszkedett minden hangszer a ''dalhoz''. Leírhatatlan érzés volt. Valami új számomra. Vagy 10 percig játszottuk ezt a 30másodperces részletet, de nem érdekelt minket semmi, csak az, hogy együtt hangzik a játékunk, Két gitár mást játszott és melle ment a basszusgitáros. Remélem még nyáron többet és gyakrabban összejárunk majd. Ja, és persze nem csak a zene miatt, hanem mert remek a társaság is!

    Egy régi PH-s.

  • AND1

    őstag

    Egy film és annak hatása...

    Most volt az rtl-en a Halál 50 órája. Remek nagyon, régen láttam már, de jó volt újra felidézni a képsorokat, jeleneteket. Azért belegondolva nagyon örülök, hogy nem abba az időben születtem. Kész rémálom lehetett, azzal a kérdéssel minden este: ''Vajon megéljünk a holnapot?'' Borzasztó és megdöbbentő. Emberek ezrei haltak meg pár ember asztalon, térképen vívott tili-tolija miatt. Mert ők akkor éppen így döntöttek. Mások helyett döntöttek, néha akár a halálba is küldték őket. Szóval a világ összes kincséért sem cserélnék azokkal akik abban az időben részesei lehettek ezeknek a borzalmaknak. Néha hálát adok az égnek, hogy elmúlt azaz idő és legalább most egy ''békésebb'' korban vagyunk mint anno. (sajnos nem mondható el minden országról ez még manapság sem) Át kellene értékelni sok vezetőnek, hogy mi értelme van ekkora emberveszteségeknek olykor a semmiért. Igaz ami igaz, a háború a felnőtt emberek gyerekjátéka.

    Egy régi PH-s.

  • AND1

    őstag

    Történések…

    Úgy tűnik most már 100%, hogy meglesz az Athlon 64. Nagyon örülök neki. Találkoztam pár emberrel aki lehurrogott, hogy minek, s939 a tuti. Kérdően néztem rájuk, de hát ha az is valószínüleg 2006-től nem játszik és nekem addig meglesz A64 akkor nem mindegy?! No meg aki szüleivel él, nincs folyamatos kereseti nem fejleszthet 2 havonta. Azért is választottam A64-et, mert muszáj hosszú távra gondolkoznom. Szeretném megkímélni szüleimet a alkatrészek vásárlásainak terheitől az én első komlyabb fizetésemmel. Úgy érzem ez így a korrekt.


    [Szerkesztve]

    Egy régi PH-s.

  • AND1

    őstag

    PH! meeting...

    Tegnap volt a soronkövetkező ph találkozó a BVSC uszodánál lévő DON PEPE pizzériában. Sajnos sokan lemondták. Volt olyan aki az utolsó pillanatban. Azért szép számmal gyültünk igy is össze, lehettünk 20-25-en. Sajnos én csak 2 órát tudtam maradni, mert utána elfoglaltásom volt, de szerencsére jól kitöltöttük azt a két órát igy is. Jókat dumáltunk. Örülök, hogy ilyen jofej emberekkel fórumozhatok itt nap mint nap. Ez egy különleges közösség, amit meg kell tudnunk becsülni.

    Egy régi PH-s.

  • AND1

    őstag

    Iam back again...

    Visszatértem megint szeretett kis naplómhoz. Kezd ellaposodni és unalmassá válni ez a nyári szünet, rájöttem. Remélem nem csak én vagyok ezzel egyedül. Tök happy vagyok most ezzel az új A64-es masinával. Nem tudok betelni vele, hisz ezért dolgoztam egész nyáron, hogy végre meglegyen. Szerváltam még 512Mb memóriát a cucchoz és azt kell, hogy mondjam most már egy rossz szavam se lehet. Minden repül rajta, semmi swap progi kilépés után, korrekt minden. Ezt is megéltem végre. AND1 A64-NEWS-t olvashatták az előbb.

    Más…

    Végre elkezdődött az olimpia. Vártam már, hisz sportember lévén szeretem a sporteseményeket, versenyeket. Drukkolok a Magyar csapatnak, minél több érem szülessen. Legjobban a kosárlabda érdekel. I love this game. Kár, hogy magyarok nem képviselhetik magukat benne. Talán majd egyszer. Na visszatérve az olimpiai kosárlabdára: kíváncsi vagyok, hogy az USA csapata mire lesz képes. Hisz mindig nyomon követem az NBA eseményeit, így ismerem a játékosokat. Érdekel a csapat. Majd meglátjuk mik lesznek. Azt hiszem vasárnap kezdődik a kosaras selejtező. Kína – Spanyol lesz a jól emlékszem. Spanyoloknál van egy srác, Pau Gasol, na ö eléggé durva. Figyeljétek majd meg…

    Egy régi PH-s.

  • AND1

    őstag

    Magyar foci feeling...

    Tegnap előtt öcsém kirángatott haverommal az Újpest - Servette UEFA kupa meccsre. Itt volt a Népstadionban...úgy, hogy nem kell nagyon megerőltetni magunkat. Végül is volt hozzá kedvem, jó levegő, veszek valami kaját. Elleszünk, régen voltam focimeccsen. Vettem is két zacskó popkor-t. Securitis srác meg is jegyezte biztos nagyon éhes lehetek, mondtam neki, hogy jaja kajás vagyok. Csak mosolygott. Szeretek kijárni a stadionba. Van egy feelingje. Mindenféle sportlétesítményt ''tisztelek''...nem is tudom mit, a nagyságát, történelmét, mennyi emlékezetes mérkőzés volt itt szóval bejön. Remélem, nem beszélek hülyeségeket és más is vágja mit miről beszélek :) Öcsém nagyon Újpest szurkoló (van ilyen), mesélte, hogy milyen hangulatai vannak a meccsekne. Igaza volt. Elég jó. Azon csodálkoztam és dumáltam haverommal , hogy azért manapság is van jó pár ezer ember, aki kíváncsi magyar klubcsapatokra. Tiszteletreméltó azért szerintem és ez tetszik. Végig jó hangulatú volt a meccs. Sportszerűen drukkoltak a nézők, semmi rendbontás nem volt. A poénos beszólások persze nem hiányozhattak. Az újpest is egész jól játszott. 3-1 arányban győztünk, jó játékkal. Előny megvan, remélem visszavágón meg is marad. Nem igazán vagyok magyar foci rajongó, az Angol foci stílusa tetszik, de megérte kimenni. Szurkolni fogok a 3 kupaszereplő csapatnak. Hajrá Magyarok!

    Egy régi PH-s.

  • AND1

    őstag

    Iam back again...

    Visszataláltam ide megint. Az utóbbi 1-2 napban nemigen jöttem ph felé. Ennek az oka, hogy a limpbizkit volt gitárosa 3 év szünet után visszatért bandájába. Tudom sokaknak ez nem jelent semmi, de nekem igen. Ennek velejárója, hogy aki helyett ugrott be Mike Smith lelépett és saját bandát alapított. sok sikert neki. Helytál, jól nyomta a régi számokat és néhány egész jó újat is írt. Tehát a külföldi fórumon, illetve a saját message board-omon tevékenykedtem az utóbbi napokat. Jó olyanokkal dumálni akiknek ugyan úgy örömet okoz ez a tény is. Na ezt jól meg is magyaráztam. Mindjárt kezdődik a Skót - Magyar focimérkőzés :)
    Hajrá! Hajrá!



    Vége.

    Egy régi PH-s.

Aktív témák