Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz Z10N #24209 üzenetére

    Jó, én mindent értek, csak a 2.8x-cal már akkor másodszor csinálnak segget a szájukból. Már a 480 esetén is minden második - nem AMD fanboi - azt kérdezi, hol a 2,5x-ös ppw növekmény? Erre eddig a válasz mindig az volt, hogy Azt upto a polaris-ra értették és egyébként a 270X vs 470 perf/TDP értékeken lehet ráakadni. Úgy tűnik ennek is most lőttek.

    ha átlagolom a slide-on a szorzókat és elosztom a 120/150-nel, akkor kijön 2,9x PPW
    De mások a számok. Fura, hogy itt a Hitman FHD High 60px, míg az új tesztben ultra 66px, ami azt jelenti, hogy az csak HD

    Nincs baj egyébként a polaris PPW teljesítményével, ha nincs túltolva a frekvencia (a magam részéről ezért is nem értem, hogy egy nem igazán jól húzható architektúránál miért van odáig a közönség azért a 40-60 Mhz-ért, amit még ésszerű fogyasztás, hűtés és zaj mellett el lehet érni)
    Tehát lejjebb tolták a potmétert és az összehasonlítási alapot és így elképzelhető, hogy hozni fogja az ígért számokat, csak (hasraütök) ez 10%-kal alatta van, mint amit $149-ért vártunk.

    Tehát ha a 470 épp csak hozni fogja a 380 szintjét, akkor ahhoz képest ez nem olyan nagy előrelépés:
    annyi, hogy 180W helyett 120W
    Ha ezt nem adják 370-380 áron (50eFt, de igazad van), akkor már nem csillog olyan fényesen.

    A custom verzió személy szerint engem nem érdekel. A $179-hez már annyira közel van a $199-os Sapphire De végülis Te is ezt mondod, csak a másik végéről.

    Viszont át is eveznék az előző gondolat (vs 380X) farvizén.
    Neked is feltűnt, hogy miért a 2XX szériához viszonyítanak?

    A 480 esetén még azzal magyaráztam pár poszttal előrébb implicit módon, hogy az ő fejükben a Polaris 10 lehet, hogy csak egy befejezett, kiteljesedett, shrinkelt tonga. Tonga: GFX8, P10: GFX8.1
    "Érthető", hogy nem ahhoz hasonlítanak

    A 470-et viszont miért a 270-hez viszonyítják? Miért nem a 370-hez? A 265-nek (ami a 370 elődje a paramétereket tekintve) 150W-os TDP-je volt. Ellenben a 370-nek 110W.

    Érdekelne, mi a véleményed a GFX8 - GFX8.1 - GFX9 kérdéskörröl. A Polaris félgeneráció.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák