Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qtya123

    őstag

    Kis érdekesség az 5600X vs 3600X-el kapcsolatban a korábbi írásomhoz:

    Ugye néztem Battlefield 5 multi alatt a 0.1% low és 1% low értékeket és nem lettek jobbak, mint amilyenek a 3600X processzorral voltak.

    Eszembe jutott, hogy a visszatöltött BIOS OC beállítások között nem csak a RAM volt tuningolva, hanem némi beállítás módosítva volt a 3600X esetén 1usmus féle javaslat alapján:
    - PBO = Auto
    - Global C-state Control = Enabled
    - Power Supply Idle Control = Low
    - Current Idle CPPC = Enabled
    - CPPC Preferred Cores = Enabled

    Ezekkel a beállításokkal tűnt nekem a legjobbnak a 3600X. Ha minden auton volt, vagy csak PBO enabled volt, akkor kicsit gyengébben teljesített a 3600X, mint a fentieket beállítva.

    Az 5600X-et használva először így maradtak ezek a beállítások. Ma kipróbáltam azt, hogy proci beállításoknál minden auto és PBO enabled. Így a Cinebench pontszám 4350 körüliről felment kicsivel 4600 feletti értékekre.

    A BF5-ben, pedig ugyanazon a pályarészen mérve lényegesen jobb 0.1% low FPS-ek voltak:
    3600X: 1% low: 89.6 FPS, 0.1% low: 29.3 FPS
    5600X: 1% low: 93.4 FPS, 0.1% low: 34.2 FPS
    5600X full auto+PBO enabled: 1% low: 97.4 FPS, 0.1% low: 57.9 FPS

    Több mérés és több pálya esetén is mértem és a 0.1% nem ment 50 FPS alá. Persze csak akkor, ha nem lőttek le, mert ha spawnol az ember és a felülnézetből ráközelít a kamera a pályára, akkor mindegy milyen proci van, hajlamos esetenként a játék egy pillanatra megakadni. Emiatt csak azokat a méréseket dokumentáltam, amelyeknél 4-8 percig sikerült életben maradnom és sok ember, jármű, robbanás között voltam.

    Nem tudom miért lett ennyivel jobb, hogy ezeket kikapcsoltam, nem ismerem az 5xxx széria lelki világát, mindenesetre biztató.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák