Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • heavygrip

    senior tag

    válasz Babineni1 #32642 üzenetére

    Nekem az első Ryzenem egy 1500X volt és ahhoz vettem kitbe 2x8giga 3200mhz Kingston HyperX ramot. Tökéletesen ment vele. Aztán cseréltem a procit egy 2600 ra. Ez is simán vitte. Azóta is meg vannak a ramok,igaz most egy 3600as társaságában.

    Fél éve vettem 4x8Gbyte-os 3200 MHz Kingston fury beast ramot egy 5600X mellé. Itt is frankó minden.

    Én ajánlanék az 1600X mellé egy 2x16 gigás Kingston-t,de hátha írnak majd több tapasztalattal rendelkezők.
    Az első ryzenek válogatósak voltak és nem minden féle ramot szeretett a mem vezérlőjük. Nekem lehet mákom volt :DDD

    [ Szerkesztve ]

    They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

  • hokuszpk

    nagyúr

    válasz Babineni1 #32642 üzenetére

    2933 2 modulos konfigurációban azért szokott menni az elsőgenes Ryzeneknek is ; szóval első tanácsom, hogy a 2x16 -ot szerezz be, a mostani 2x8 -at meg add el.
    aprórón pont most láttam, szerintem ez jólesz.
    vagy itt ha jollatom a 2666 32GB az 2x16 -ot jelent ; a samu es a micron is jó, a fotózott hynix még nemvolt a kezemben ; de ezeket brand gépekbe teszik, szóval olyan rossz nemlehet az sem.
    samu jó eséllyel minimalis feszemelessel ( 1.2V -> 1.25V ) megy 2933 -at.

    ** ja és mivel a mostani ramod 2400 -as, többet fog hozni, mint 2-3%, ugyanis a 2666 -os sebesseg eseteben a fabric frekije is ugrani fog ~+10% -ot ami az elso generációnál elég szűk keresztmetszet bír lenni.

    [ Szerkesztve ]

    Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

  • glaci

    őstag

    válasz Babineni1 #32642 üzenetére

    Nekem 1800X van egy (hozzá méltatlan) ratyi Gigabyte GA-A320M-S2H (rev. 1.x) lapban. (Így került hozzám egyben, nem én állítottam össze ebben a párosításban.)
    Először egy 8 gigás 3000 MHz -es Kingston HyperX Predator modullal használtam, azzal simán ment 3400 -on is. Aztán kapott 16 gigás 3200 -as Predatorokat, azokkal már "csak" 3200 -on megy.
    A lényeg, hogy amikor berakod és elindítod, alapsebességen fog majd menni, nem lesz vele semmi gond. Viszont ha van hozzá egy kis affinitásod, akkor várhatóan simán megy majd a 3 GHz és akár még a fölött is, csak legfeljebb kicsit játszani kell majd a BIOS beállításokkal. (Már amennyit egyáltalán lehet némely alaplapnál, mint pl. az én esetemben.)
    Többszálas végrehajtásnál elvileg ez a magasabb RAM sebesség jót tesz a teljesítménynek, mert a magok közötti adat busz is azon a frekvencián üzemel, meg hát mégis csak jó érzés, hogy tuningoltunk egy iciri - picikét.

    Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

Új hozzászólás Aktív témák