Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dyingsoul

    veterán

    A következő a helyzet:
    Az imént feltettem az AMD oldaláról a chipset drivert. Észrevétel: az Asus oldaláról már korábban feltettem a chipset drivert és mégis az AMD telepítője most azt írta 17. valamennyi volt a gépen....
    Mindegy, feltelepítettem, resi, utána még egyszer elindítottam az AMD chipset installerét, csak hogy megnézzem mit ír, sikeresen feltette-e. Igen, azt írta, hogy a 18.0.10-es van a gépen. Pipa.

    Feltelepítettem az új BIOS-t Fat32-es penről. Minden visszaállt alapértelmezettre, gép elindult, beinvitált a biosba ahol nem módosítottam semmit de úgy láttam minden visszaállt defaultra (kevés dolgot állítottam, de pl a DOCP azaz az XMP profil is default volt). Futtattam 3 kör cinebench-et. Úgy láttam alapból aktív a PBO, mert 4.2 Ghz környékén járt néhány szál.

    Újra be biosba, belőttem a DOCP-t, kikapcsoltam a led-et kikapcsolt, alvó, hibernált power stateben, belőttem egy halk ventiprofilt, TPU meg minden más AUTO-n van. A PBO-t is Auto-n hagytam. Tegyem Enabled-re?

    Win betölt, Cinebench futtat. És azt látom még alacsonyabb score-om van mint korábban, illetve mikor nem fut a cinebench akkor magasabbak az órajelek, mint mikor fut. :DDD Ez normális? Én hirtelen arra gondolok, hogy a HWinfo valahogy nem frissítené egyszerre az órajeleket talán. Hogy lehet az, hogy olyan képet készítek róla, hogy idle-ben az összes mag 4250-en fut, míg terhelés alatt 4000-en. Ja és a voltage rész is érdekes: Idle-ben 1.4-1.5 v körül ad neki, terhelés alatt meg leveszi 1.3-ra. Hol van az invert performance kapcsoló? :DDD

    Hwinfo idle-ben:

    Cinebench közben:

    Cinebench után:

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Új hozzászólás Aktív témák