Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • menpee

    aktív tag

    válasz trufa12 #8428 üzenetére

    Nekem is csak egy venti van a ház elejében és csókolom. A konfig 25 centire a fejemtől helyezkedik el és a projektor elnyomja a hangját ~ 2 méterről. Akármilyen videókártyát veszek a jövőben, messze az lesz a leghangosabb komponens.

    ,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

  • schawo

    titán

    válasz trufa12 #8428 üzenetére

    Mert ég? Nem ég. Sosem égett. 25 éve van pécém. Egyetlen alkatrészem sem ment tönkre soha. Illetve egy alaplap, amit levizeztem, de megszakadt a téridő folytonossága, és a levizezésből levizelés lett, na az meghalt. De még a vizes is bírta volna, pedig az összes légmozgás a házon belül egy szem tápventicske. Hallom is füleimmel (még a nitro ventije is zavar, ezt hogyne hallanám) a ventitopik rezidensek rémülten visító kórusát, hogy mindennek vége, 105-öt hívni, azonnal. De aztán átgondolom, hogy az összes melegedő alkatrész 130-150 fokra van hitelesítve, és elszáll a visítás a ventik által kevert viharral. A tranzisztorok, vrmek bírják, kevés lábukat a dilatáció nem tudja megbontani. Nehézség a soklábú smd bga alkatrészeknél lehet, de amelyikkel gond a disszipáció, azon van hűtőborda, az le is adja, amit kell, mert a házban nincs forróság, a komoly hőt már kiszállította a folyóvíz. Persze ettől még tönkremehet bármi, szélcsendben, de szélviharban is megdöglenek alkatrészek. Meg aztán létezhetnek szándékosan alulméretezett passzív hűtéssel rendelkező alkatrészek, hitvány alaplapokon, amik tényleg meghalnak légmozgás hiányában, de én sosem vettem filléres alaplapot, amiről lespórolják a pár deka alumíniumot. Azok viharban sem lesznek hosszú életűek.

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

Új hozzászólás Aktív témák