Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sennalacy

    aktív tag

    válasz sz.zoli25 #7025 üzenetére

    Crysis 8x élsimítással fullhd-ben mindent megfektet szerintem. :DDD Amellett felesleges is, full HD-re 8xost tenni. Én már annak is örülnék, ha élsimítás nélkül elvinné fullhd-ben a 5850-esem, de egyenlőre még csak a játék elejét néztem meg vele, de tudom, hogy korábban amikor végigvittem, akkor is a végén feküdt meg a gép, úgyhogy nem csoda, hogy neked is ott jelentkezett a szaggatás. Szerintem vedd le az élsimítást inkább, minthogy visszavedd a beállításokat alapra és nézd meg úgy...

    Ami az processzor órajalet illeti, megnézheted, hogy futtatsz 3dmarkokat különböző felbontáson, és ha az 1280-as alap érték és a fullHD-s felbontás pontszám nagyon közel van akkor valószínű a processzor fogja vissza... Nem tudom mennyire hülyeség, de ha a képpontok számát nézzük, akkor 58%-al több van kb fullHD-ben, azaz kb 1,5x több pontot kéne kapnod alap felbontáson mint Full HD-ben hogy ne legyen értelme tovább húzni a procit. Nálam 3,6 on megy szintén 4 mag, és szerintem örülne még a 5850-esem is a 4Ghz-nek is. (a proci persze nem! :D ) Persze erre nincs pontos szabály, mert programfüggő. Pl ha egy dx11-es programot nézel, és nagy élsimításokat állítasz be, teszellációs móka is lesz, akkor ott már a videokártya is elfogyhat..
    De arra is érdemes odafigyelni, hogy a 8x élsimításnál nagy textúrák esetén már az 1GB videó memória is szük keresztmetszet lehet és lehet hogy emiatt esik drasztikusabban a teljesítmény. Crysis erre is jó példa, úgyhogy ott szerintem az élsimítást vedd le ameddig akad és csak utána butitsd a grafikát, ha még mindig szaggat...

    [ Szerkesztve ]

    Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

Új hozzászólás Aktív témák