Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Peace #14450 üzenetére

    A kártya határainak feszegetése jó móka, el lehet vele játszogatni 1-2 órát. :D Komolyabbra véve a dologot, azért lehet érezni a különbséget, hogy 725/1000-en vagy 850/1150-en megy. :K nem fogja a kártyát új dimenziókba röpíteni, de pl. Dirt2-ben megérzem, hogy 50FPS AVG, vagy 58. De pl. Metro2033 első pálya alapon bencselve 25% volt 25 FPS alatt, tuningolva csak 16%, és jóval játszhatóbb volt, de ugyanúgy megette reggelire. :D
    itt a mérés: [link][link]
    Ellenben 15% alapfeszes tuning ugye +15% terhelés az alkatrészeknek, a hangja is megjön úgy, szóval ha nem muszáj nem élek ezzel a lehetőséggel, egyedül a metro-nál volt értelme, ott nálam sokhelyütt a játszhatóság határán volt alapon, így pont átlendült a holtponton. :D
    A feszemeléses tuning nálam nem játszik, mert az már nagyon nagy mértékben megterhelné a kártyát, annyit nekem nem ér az a +70-100Mhz, amit nyerhetek, ráadásul a memória attól sem lesz gyorsabb, nem tudja tartani a lépést a GPU-val. :N Sajnos a VGA nem olyan, mint a CPU-k tuningja, ahol a komolyabb tuningdeszkák bőven túl vannak méretezve a procikhoz, itt gyárilag adott minden, és ahhoz eléggé ki van centizve a kapacitás....
    Amúgy a VH és a High között igen nagy, látható különbség van, főleg a fénykezelésben! Ami olyan látványos volt VH-on, hogy majd behugyoztam, azt High-on észre se lehetett venni... ;)
    Én az ADOF-ot és az MSAA-t vettem le, egyik sem hiányzott... (Jó, az MSAA elfért volna, de azért nem fogok új VGA-ért rohanni, pláne, hogy az 5850 nagyon jó konstrukció... :D )

    (#14451) ZozzHUN: A GPU-Z garantáltan microstuttert okoz, max még nem vetted észre. ;) Nem vészes, de észrevehető sok játékban.
    Amúgy hogy játszol DX10-ben VH-on? Az csak DX11-ben megy. :F Meg az is fura, hogy a legelején hogy a tökbe megy nálad 25 FPS-el, nálam tuningolva is jó, ha a 15 megvolt, ez nagyon durva különbség.... :Y (Én az első pályáról beszélek, mikor a monster árnyéka látszódik a falon az árnyékban... :D )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák