Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz Motion_Blur #10285 üzenetére

    Nálam így volt stabil minden próbált játék 4K-ban (de pl. Time Spy a 2. graphics testben elhasalt) a referencia 6900 XT-vel.
    A memóriát magadnak kell kitesztelni pl. bányára ráeresztve h meddig stabil, ill. ha nem 4k-zol, akkor akár +100MHz-et is emelhetsz a gpu-órajel-tartományon 1050mV-on maradva.
    Extra TDP keret igazából játékok alatt nem annyira kell az 1050mV miatt, de a biztonság kedvéért én adtam neki.

    Az árakat a piac diktálja, eddig a bányászok alapján, mostanság meg a gamerek alapján.
    Igazából még most is egy 3070-es napi 1ezer Ft-ot hoz, már 360ért is árultak 2 napja használtat, az évi 100% haszon ha minden így maradna + a végén még vmennyit ér is majd a kártya, szóval ha használtan 180at érne majd 1 év múlva, akkor 150% haszon 1 év alatt... Nesze neked 4.95%-os állampapír :N
    Egy 6xxx-es AMD kártya macerásabb bányára és 3070-esnél alig-alig jobb (+2MH/s, de többet is esznek), altcoinokra pedig nem igazán jók, míg az nvidia igen, na ezért sem tudott az amd kártyák árazása az nvidia kártyák árazásával együtt-mozogni, de azért vmilyen szinten megvolt a rend a rendszerben, csak hát jóval erősebb 6800 XT árban lehetet 3070-est venni, ami "fura".
    A 6900 XT ahogy már korábban is ki volt fejtve vhol 10% körül (rossz esetben 5% környéke, legdurvább esetben 20% környéke) hoz a 6800 XT teljesítményéhez képest plusszba.
    Ez a hivatalos árak alapján +40-50%-os felárral van.
    Akinek van esze, az egy 6800 XT-hez képest egy 6900 XT-re 15%-nál magasabb felárat nem fog kifizetni, legyen az most új kártyák árazásánál, vagy később mikor használtan igyekszünk eladni v. venni egy ilyet.

    Sztem augusztusig lejtmenetben lesznek a kártyaárak, ősszel megindul egy újabb bányaroham, decemberben akár 200-240ezres BTC csúcs (15ezer környéki ETH) és összecsuklik minden megint. Ha ez az újabb felívelés nem történik meg, akkor mennek tovább lejjebb az árak és visszaáll a régi rend, ami azt jelentené h a referencia kártyákat idehaza 6700 XT 180körül, 6800 210körül, 6800 XT 240 körül, 6900 XT 350 körül lehet majd megvenni, a custom modellek pedig ennél drágábbak lesznek.
    Értelem szerűen épeszű ember nem vesz majd ennyi pénzért 6900 XT-t ahogy eladni sem lehet majd az újkori felárának megfelelő mértékkel, mert sokkal jobb deal egy 6800 XT.

    Ettől függetlenül én feb.-ban és májusban is tudtam vásárolni amd.com-ról 1000 euro-ért ref 6900 XT-t, ami ugye a fentebbi okok miatt nem éri meg, de eddigi árak mellett megérte, sőt még most is megéri :), úgyhogy én nagyon nehezen tudnék (most már tudtam volna) bukni rajta, de te jó eséllyel vaskosan bukni fogsz rajta, ahogy sztem kb. az emberek 90+%-a, aki már feb. után vásárolt.

    Next gen amd kártyák 2022 Q4, addig még sokminden fog történni, de az, hogy az eddigi kártyaárak még ennél is feljebb menjenek, azt én nem látom bele, max a visszatérést ezekhez az árakhoz, de most épp lefelébb van minden és további csökkenést várnék nyár végéig :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák