Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arn

    félisten

    válasz alvaro #53074 üzenetére

    Onszopatas tipikus esete :D de a retro vhol errol szol.

    Nalam harom problemaszalon futnak az esemenyek a dx4el kapcsolatban:

    * tseng es a vlb problemaja. Ugy tunik, hogy a vlb slot es a tseng kapcsolataval van a gond. Kicsereltem a lapot, ugyanolyan asus sis471 csak regebbi verzio, biosban is korabbi. Ezen a lapon olyan szukek a slotok, mint egy szuz lanynal - itt mar csak ket esettel talalkoztam. Ha rosszul all a slotban, el sem indul a gep. Ha megy, akkor semmilyen gond nincs, orakat loopoltattam rajta doom2ot. Majd megprobalom a regi lapot is rehabilitalni, mert abban megy mar a wb mod is a procihoz, es az sd-ide atalakitot is kifogastalan benne, a masik lapnal csak a bios latja, de a dos nem.

    * meghalt wd31000 - valszeg a motorvezerlo chip adta meg magat, kollega segitsegevel probaltam kimerni, de rovdidre zartam vmit, igy egy mogotte levo chip leegett :)) max elektronikacsere hozza vissza a halalbol. Betettem a regi fireballt, az zokszo nelkul teszi a dolgat. Viszont sikerult legyalulnom felig a scandiskkel, mert a regi lap def nem lbara allitja, hanem normal modba teszi... szerencsere mentek mindent, igy nem volt gond helyreallitani, de adtam magamnak egy plusz kort.

    * mt32 projekt. Uart modban pozitivabban mukodik, mint vartam. Ket jatek volt problemas, az elso money island, a hangszerek egy resze szolt csak. Turbo nelkul mar siman ment. A masik a simon, ami elvileg intelligens mod nelkul meg se nyekkenik, rap10el az is szolt, de belassul a jatek es a zene, erre nem talaltam megoldast meg. A tobbi jatek frankon szolt, amit eddig neztem.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz alvaro #53074 üzenetére

    A hasonló overkill méréseket én is kedvelem, nem rendszereztem az eredményeket, de feltűntek bizonyos érdekességek. Nyilván DOS alatt nem annyira mérvadóak a hozzá képest brutal konfigok eredményei. Doom1.9s bench esetén feltűnt hogy az egyszerű R7000AGP lealázza a modernebb AGP és PCIe kártyákat. Talán amiatt hogy az újabb kártyák csak az idle módjukban üzemelnek DOS alatt.

    (#53075) arn : elég ritkák a magasabb órajelű natív Slot1 procik, mióta retrózok, csak egy 650- es Copper került belőle a gyűjteménybe, nagyobb órajellel Socket370-Slot1 átalakítósok vannak, bár asszem nem hátrány, nagyjából ugyanazt adják mint az eredeti Slot1- es társaik.
    #53076 : a VLB kártyákat tényleg nehéz tökéletesen beletömni a slotba, volt úgy hogy már rossznak hittem a kártyát, aztán egyszercsak elindult.
    meghalt wd31000 - szomorú eset, nálam egy SS7 lap halt meg a saját hibámból, egy ideg voltam.

    A 3 test probléma nem megoldható.

Új hozzászólás Aktív témák