Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arn

    félisten

    válasz #94257664 #79416 üzenetére

    Mi nem tetszett benne? :)

    Jatekhoz nem jo, de nekem a 90es eveket a demoscene toltotte ki, es ahogy a blaster a sztenderd dos jatekoknal, ugy a gus a dos demoknal. Winhez sose hasznaltam, felesleges a blaster mellett.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • Bile Demon

    őstag

    válasz Czo #79580 üzenetére

    Hú ezt nem tudtam, hogy több FM/CQM megfér azonos címen. Write onlyban használják a progik a 388-as cím környékén a regisztereket?
    Sose próbáltam emiatt több kártyát (nem tiltható az FM tudtommal).

    A DX4-be SB16-ot és mellé GUS Classic-ot tettem, azok megférnek simán.

    [ Szerkesztve ]

    Bruhe

  • Czo

    őstag

    válasz #94257664 #79737 üzenetére

    A pulseaudiot en sem szeretem. De pl. en elegge sokaig nem realizaltam, hogy alsa eseten egyszerre csak 1 dolog szolhat. Marmint, amig GUS+ESS volt anno a gepben, addig a zene mindig a GUS-on szolt, a rendszerhangok jottek az ESS-en es itt nem tunt fel a "limit". Majd amikor ezek ketten kikerultek, mert eltunt az ISA, a berakott Live-on szinten tudott egyszerre szolni akarhany program. Amikor rajottem, hogy ismerosnel integralt AC97-vel egyszerre csak egy dolog szol, egyebkent meg az alsa dmix pluginnel kell szopni/szivni az meglepett. Ezt a problemat pl tok jol megoldotta a pulseaudio. Meg aki hasznal BT fulest es menetkozben valtogat a kimenetek kozott, annak is joljon. Gyak, pure alsa eseten, ha a szoftver nem tamogatja ezt, nem tudsz menetkozben audio eszkozt valtani, mert a legtobb szoftver, csak az elsodleges alsa eszkozt nyitja meg. Tehat szoftvert bezar, konfigot atir, szoftvert elindit. Szoval erre jo a pulse.

    Ugyonugy pl. en a systemd-t sem dobnam ki, mert rendes Unixokban 20 eve is volt rendes init rendszer, ami nem csak annyibol allt, hogy elinditotta, oszt ha valamiert crashelt, akkor megallt, hanem baj eseten ujrainditotta. Tehat ez a feature pl tetszik a sysmtedben, mert ideje volt. Az a resze nem tetszik, hogy mindenbe belemaszik. Ugyonakkor meno, hogy lehet mountokat delayelten beloni, vagy lehet esemenyekre "cronolni" es nem csak ido alapon. A rendszerlogok "journalba" vezetese megint egy erdekes kerdes, mert mashol is megszokott volt, hogy speci 'log' commandok vannak a logokhoz, nem pucer fileokat irunk a filerendszeren. Szoval ez amolyan "mashol is igy van" dolog.

    Ja a nagy ablakkezeloket is szeretem, KDE-t hasznalok kb mindenhol a kezdetek ota. Ahova lightweightebb dolog kell, oda Trinityt (KDE 3 fork), ahova nem, ott mainline KDE-t.

    De ez itt erosen off :)

    Plane, hogy a fo desktopom az Apple es rendszerei, alternativ a Linux a Windows pedig csak filmnezesre es nagyon-nagyon-nagyon ritkan, jatekra (evente parszor).

  • mohow

    tag

    válasz arn #79415 üzenetére

    Szia! 1994-re épített gépedben sbpro2 mellett egy GUS + Roland külső MIDI
    Mivel hajtod a Rolandot? Külön MPU401 kártyával? Sajnos már vagyonokért sincs. Én is egy épülő 386dx40 konfigba sbpro2-t tervezek és egy GUS Classicot, a problémám, hogy az Sc88-at hogy hajtom meg. Gondolkodom még a PCMIDI-n de az is 110 € és ki tudja mikor lesz újra… :O

    "Az út elvezet a végtelenbe, majd visszahoz. Sokszor megjártam az utat, ültem a verandán, játszottam, voltam kutya, minden, még madárijesztő is." Q (Star Trek Voyager)

  • #94257664

    törölt tag


    Rendeltem egy ilyen lapot, epul nalam a 98 overkill pc (utolso OS amihez van GUS PNP driver) - Titan Z - Voodoo 5 5500 / Xeon x5470 - GUS PnP 16MB

    [ Szerkesztve ]

  • #94257664

    törölt tag

    válasz Czo #79912 üzenetére

    Ja, de az utopia soundbank elég alapeleme a GUS PnP élménynek, Linux alatt kb egy sima GF1-nek lehet használni. Sajnos ezen a lapon az LPC buszra van kötve az ISA szóval KVM-nek se lehet átadni mint PCI eszköz :D

    [ Szerkesztve ]

  • Czo

    őstag

    válasz #94257664 #79913 üzenetére

    De az LPC miatt legalabb van DMA es megy benne a hangkartya. Egyebkent Linux alatt anno (20+ eve), "meg nem megy" allapotban volt a MIDI a GUS kartyakon, jelenleg a helyzet valtozatlan, bar ezt mar ugy mondanam, hogy "mar nem fog menni". A Max es a PnP egyebkent mezei Crystal CS4231 eszkozkent megy (mert a PnP is kompatibilis a CS4231-vel, igy a Max-val is) "csak".

  • KROK640

    veterán

    válasz arn #79989 üzenetére

    Én valószínűleg akkoriban egy kő alatt éltem, de nemhogy nekem, de még az ismerettségi körben sem volt ilyen CPU legalább 2002 vége tájékáig.
    Az árlistákon is a 6-7-800-as Duronok rémlenek, esetleg kicsit magasabb órajeles Athlonok de szigorúan 1GHZ alatt.
    Tudom, az AMD érte el hamarabb az 1GHZ-et, ehhez képest én sokkal (hónapokkal) előbb láttam 1GHZ-es P3-at élőben, mint 1GHZ-es AMD-t. 1400-as Thunderbirdöt meg konkrétan 2002 decemberében láttam először.

    Hozzá kell tenni azért azt is, hogy a K6-2 és K6-3 után nem volt túl nagy presztizse az AMD-nek a köreimben, és emiatt senki nem mert AMDben gondolkodni. 6-7-800-as Duronokkal szemben (64KB L2 cache, nem lehet húzni őket, melegszenek stb) sokkal jobbak voltak a FCPGA Celeronok, amiket lehetett húzni és kétszer annyi L2 cache volt benne. Senki sem állt úgy anyagilag, hogy megkockázatasson egy ilyen vételt, mert mivan ha mégsem jü?

    Emellett az első sulinet program is az Inteleket nyomatta szinte 100%-ban.
    Plusz ott volt Guszti osztálytársam esete : 2002 nyarán cserélte le a 800-as Celeront 900-as Duronra, ami tök jó, csak hát akkoriban én már 1200-1400-as Tualatin Cerkákat tunigolgattam akár 2GHZ-ig is. Ezen a szinten megint azt láttam, hogy nem éri, meg.

    Ráadásul az első 1400-as Athlon amit láttam, Zolesz haverom bátyjáé volt, ami vacak (ECS) SD RAMos kiépítésben, ami gyakran fagyogatott is, nekem meg otthon 1700-as Celeronom volt akkoriban, szóval az AMD akkor sem győzött meg. Az igazi áttörés 2003 elejétől jött, mikor jobban terjedtek az Athlon XP-k, és elkezdtem őket látni, tapasztalni élőben, aztán jött a sorzatszámítás, szóval fél évvel azután, hogy kezdtem végleg leírni az AMD-t magamban már AMD-m volt :D
    De a Duronokat (kipróbáltam Appaloshákat, de az áruk miatt nem volt pálya, Athlon XP alig volt drágább 1-2 ezer ft-al éssokkal jobbvétel volt), meg sosem tudtam komolyan venni.

    Az egyetlen komoly hűűű bazz, élményem korábban az AMDvel (2002 nyara lehetett) : az volt mikor az egyik "PC"-ben (olyan helyek ahol sok gép van, fizettél és be lehetett ülni játszani), és beültünk Serious SAM Second Encounterezni coopban. 950MHZ-es Athlon és GeForce 2GTS volt a gépekben, ésnagyon állatul hasított a játék, ami nekem otthon 466 Celeron + M64-esTNT2 kombóval diavetítés volt. De akkorsmetudtamegyértelműen, hogyaGeForce ereje vagy a CPU ennyire jó? Csak azt tudtam, hogy ami nekem otthon van az kevés ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • arn

    félisten

    válasz frescho #80143 üzenetére

    A gus mukodesileg pont passzolt volna az amigahoz.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • frescho

    addikt

    válasz arn #80144 üzenetére

    A GUS erősen felülmúlja az Amigát, de alapjaiban igazad van. A mod-oknál is "hangszer" mintákat játszanak le DA-val.

    zoltanz: Van benne egy szem aluláteresztő szűrő. De szerintem kevered a C64-gyel, mert SID abban van.

    https://frescho.hu

  • arn

    félisten

    válasz zoltanz #80145 üzenetére

    A kor midis hangkartyai par trendet kovettek:
    * frekvencia modulacioval allitottak elo a hangot (opl)
    * hullamtablas, sztenderdizalt hangmintak romban voltak (roland), vagy feltoltottek ramba (gus), vagy a ketto lehetosege, mint az awe
    * a fenti ketto elegye az mt32
    A modulok mashogy mukodtek, gyk nem volt megkotve a hangmintak formaja, merete, ezert valtozatosabb zenek szulettek. Amigarol jott, ott eleinte egyegy megszolalo csatornanak kulon dedikalt hwes csatornaja volt (ezert voltak eloszor negycsatornas modulok), a pcn meg osszemixeltek az egeszet procin, es ugy kuldtek ki a ket csatornan. Ez utobbi persze sokkal rugalmasabb volt, cserebe sok eroforrast zabalt.

    Gusnal a ket hwes csatorna helyett 32 volt, a pc ramja helyett a sajat memoriaba toltotte. Ez az elejen minimalis eroforrassal jo hangminoseget jelentett, de idovel korlatossa valt tobb szempontbol, es a swes filterek jobban is szoltak mar a dos korszak vege fele.

    Modullal egeszen osszetett es jo minosegu zenek is szulethettek, nem volt benne a midi hwes es swes kotottsege. Cserebe gyk programozni kellett a kottat, kellett egy geek vena hozza, de ez demoscenes korokben nem volt akadaly.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz DBob #80147 üzenetére

    A DOM jó cucc retro gépbe, 486- ban üzemel nálam egy 2GB- os.

    (#80148) FoxiestFox : a Win sztem sem egyhamar fog távozni.
    felrúgnám a tulajt - én sem kedvelem az Apple cuccokat, mondjuk csak felületesen ismerem, tehát véleményt sem igazán alkothatok, de azért ez a kijelentésed kissé erős lett.

    (#80150) arn : jobban érthető lett így tömören összefoglalva. SB16/Awe- t programoztam, arra van rálátásom, kivéve a hullámtábla részt, ahhoz kéne programozástechnikai leírás. GUS- nak nem álltam még neki, pedig ahhoz megvan a szinti doc is.

    A 3 test probléma nem megoldható.

  • arn

    félisten

    válasz DBob #80709 üzenetére

    Hat ha nem tudja az illeto, hogy mire valo (hwmixre) :) maga a hw kb ot fenyevvel fejlettebb kartya, mint az sbpro2, ami ellen jott, az agyonbugos elso generacios sb16 vagy ketszer annyiba kerult Amellett, hogy az is gyengebb volt hwben - Az asp volt rajta eloremutato dolog, de annak piaci bevezetesebe epp ugy beletort a creative bicskaja, mint a gravise a gusba.

    Sw support oldalrol dosos jatekoknal, meg gyk semmi sem rugott labdaba, ami nem sound blaster. A creative jokor volt jo helyen, es jol raereztek, hogy magukba kell olvasztani az adlib kepessegeit, hogy eladhassak a masik reszet a kartyanak. Ha a gust gyk egy sb comp kartyara ultetik ra, lehet vmivel sikeresebb, de a tobbi, erdekes reszet kis esellyel kezdik el hasznalni, max a midit, de az amugy sem volt jobb/rosszabb, mint a kortarsak.

    Tul nagyot almodtak, tul koran, es nem volt a piacnak ra igenye. Strategiailag elbuktak, de attol maga a hw abban az idoszakban kiemelkedo volt. Hogy ma is ebben a statuszban van, az a demoscene erdeme, nem a gravise.

    [ Szerkesztve ]

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • frescho

    addikt

    válasz DBob #80722 üzenetére

    Nekem volt GUS-om amikor megjelent és 98 vagy 99-ig használtam. A használatával nem volt baj, a hangja rendben volt, tehát a videó egy része csak hiszti. A driverrel viszont voltak gondok. Mondjuk feltelepíteni nem kellett volna mindent és az SB emuláció is "mesésen" működött, mert hol volt, hol nem volt. Aztán a Win 98 környékén a támogatás is szépen kimúlt.

    A CF és SD kártya meg inkább a cicifelvarrás kategória, nem guminő. Amigáknál a Vampire pedig komplett botox kezelést is hoz magával és így ránézésre máris fiatalodik jó sok évet a gép. Persze nem kell, hogy ez mindenkinek jó legyen.

    https://frescho.hu

  • DBob

    őstag

    válasz frescho #80724 üzenetére

    "használatával nem volt baj" kijelentést nálam üti a "driverrel viszont voltak gondok"

    "hangja rendben volt"
    Annál a fél tucat / tucat + késői Epic Megagames (akit egyébként szponzorált a Gravis) játékoknál, amiket Gravisre írtak. Más esetben csapnivaló volt a MIDI, OPL emuláció nevetséges, és a sajátos architektúra miatt sokszor röcögtek a játékok miatta.
    Ellenpélda viszont a Settlers, ami Gravisen szól úgy, ahogy annak szólnia kell. Mondjuk nem nagy a trükk mögötte, elég az hogy Gravis volt Haiko Ruttmann-nak, és másra nem írta meg natívan a zenét.

    "Nekem volt GUS-om amikor megjelent és 98 vagy 99-ig használtam."
    Én is húgom 386SX + EGA monitor kombójában már anno használtam Gravis Ultrasound kártyát (Gravis Ultrasound 2.4 != Gravis Ultrasound Classic, fetisiszták kedvéért), és sokszor sírógörcsöt kaptam tőle. Egy ESS kártya kevesebb footprint-tel, sokkal többet nyújtott volna. De azok később jelentek meg mint low-end kártyák nálunk.

    "Persze nem kell, hogy ez mindenkinek jó legyen."
    Így van, és így is van rendjén. Csak van amikor egyesek, mintegy RetróRendőrség megmondja hogy mi a tuti, és az "úgy nem jó", "úgy nem korhű", "az nem úgy volt", "nem tudja mire való" és aki másképp gondolja, máshogy tetszik neki, nem tud mellette elmenni. Én meg emellett nem tudok elmenni.

    [ Szerkesztve ]

  • Bile Demon

    őstag

    válasz DBob #80722 üzenetére

    Én valamikor 95-ben egy dobozos SB PRO 2.0-t adtam el, hogy megvehessem a GUS-t. Papíron nagyon jónak tűnt és a néhány ismerősöm, talán kettő pozitívan áradozott róla. Nekem azon kíívül, hogy a MIDI sokkal jobban szólt rajta, mint az FM-en, nem sok előnyét láttam, inkább csak szívtam vele. Én nem követtem a scene dolgokat.
    Jobban zavart, hogy nincs rajta hangerőszabályzó (előtte minden kártyámon volt és használtam is) illetve, hogy nem tudtam vele normálisan digitalizálni. A játékokban furcsán működtek a digitalizált hangok, néha késett vagy hogy mondjam. SB emuláció is bugos volt. Talán az is fokozhatta a problémákat, hogy én mindig magasra lőttem be az ISA órajelet (Trident 8900D és a HDD átvitel is profitált belőle) abból nem voltam hajlandó lejjebb adni.

    Nem sokkal később (pár hétnél nem bírtam tovább) egy használt öreg SB 2.0 kártyára váltottam. Annak sokkal magasabb volt a használati értéke számomra és kb 1997 őszéig -amíg nem tudtam szerezni egy másik dobozos SB PRO 2.0-t- használtam.

    Ettől függetlenül a DX4-be azért tettem egy GUS Classicot, hogy kipróbálhassam, miről is maradtam le. Szépen tisztán szól, az szerintem bullshit, amit a videóban a csávó mondott, hogy mennyire zajos.
    Lehet, hogy az erősített kimenett dugta az erősítőbe. Vagy egyedi hiba.
    A többi észrevétele kb. egyezik azzal, amire én is jutottam az évtizedek alatt...
    GUS -> scene,
    SB -> game

    [ Szerkesztve ]

    Bruhe

  • #94257664

    törölt tag

    Lehet én rontok el valamit de én csak fel szoktam másolni a GUS drivert (asszem 4.11 van a floppykon), sok játék már így is megy, néha valamelyik emulációhoz kell fordulni, arról írtam egy listát hogy melyik emulációval melyik játék megy, vagy szól a legjobban és remekül megvagyok vele, az Interwave Windows környezetben meg egyenesen tök jó. Ez ugye minimálisan körülményesebb mintha csak be kellene dobni egy SET BLASTER sort, de ha nem tud valaki egy drivert feltenni akkor az a kérdésem, hogy hogyan szerelte bele a kártyát... :D A videóban azt emeli ki az elején hogy mocsokul túlárazott - ez igaz, de később kiderül hogy nem is érti mire való ez a kártya, és lesüt róla hogy tök tájékozatlan, nem igazán használta ezt élesben, és FUD-ot terjeszteni nem szép dolog.
    Én magam részéről szívesen próbáklgatok kártyákat abból az időből, amikor a hangkártyák komplex hardverek voltak (Gravis, Aureal) és nem csak egy DAC némi hozzácsapott szoftverrel, mert teret adott a kreativitásnak.

  • #94257664

    törölt tag

    válasz envagyok #80738 üzenetére

    A Creative driverek mindig is szarok voltak, de az OpenAL egész jól sikerült, a játékok nagy része működik vele és nagyjából pontosan. (Atyajóég, mit szívtam mire 98 alá fel tudttam tenni egy Audigy driverét VxD formátumban, és hogy egy AWE-vel is mennyit kell szopni DOS alatt, mindenféle DIAGNOSE meg ilyen olyan setup kell hozzá... Ezek után a GUS és az MX300 egy álom volt.)

  • #94257664

    törölt tag

    válasz DBob #80744 üzenetére

    Már helyből 2 driver részt kell feltenni egy egyszerű setup helyett, még szerencse hogy philscomputerlab megcsinálta kvázi automatára a dolgot, mert nagyon nem a gus setup.exe -> játszhatok is kategória:
    [link a driver fájlokhoz]
    [ISA PNP Blasterek élesztése DOS alatt, 25 perces videó]
    Ez minden, csak nem felhasználóbarát és teleszemeteli a CONFIG.SYS-t és az AUTOEXEC.BAT-ot is rendesen.

  • DBob

    őstag

    válasz #94257664 #80748 üzenetére

    Hmm.
    Emlékeim szerint _minden_ teleszemetelte a CONFIG.SYS és AUTOEXEC.BAT fájlokat. Beleértve a GUS-t is. Ezért csináltam mindig előtte backupot, megnéztem mit csinált, majd adaptáltan a saját menürendszeremre.

    Könnyen lehet, hogy nem egy, hanem két executable-t kell futtatni hogy telepítsd, nem ma telepítettem AWE kártyát. De nálam a "mennyit kell szopni" nem ezt jelenti, úgy tűnik jóval magasabb a küszöböm...
    Próbálj DOS alá TCP/IP hálózatot telepíteni a nulláról két gép között, úgy hogy megmaradjon a nap végén 640K memóriád, és még a hálókártyákat is telepítened / tesztelned kell.

    "> játszhatok is"
    Ahogy frescho is mondta: "Jumperelni kellett, változót berakni a config állományokba. Érteni kellett hozzá, mai next-next-finish szemmel nézve béna."
    Ez a beugrasz a DOS elé, setup, next-next-OK, játszhatok is, nem igazán működik. Nem azért mert mennyit kellett szopni az AWE vagy bármi más kártyával ami egyébként a telepítést követően gond nélkül ment, hanem mert az még egy másik idő volt.

    Mai "gyerekek" már hozzá vannak szokva ahhoz, hogy alap komponensekből 15 - 20 perc alatt lazán össze lehet post screenig szerelni egy gépet asztalon. OS install is automata, majd lehúz magának drivereket is. A DOS minden volt, de nem ez, még a plug&pray időkben sem.

    [ Szerkesztve ]

  • #94257664

    törölt tag

    válasz DBob #80749 üzenetére

    Ha ezt viszonyítod a saját korukhoz, illetve hogy hogyan kellett akkoriban bármit feltelepíteni (A:/SETUP.EXE, INSTALL.EXE), ez totál más és szokatlan, a GUS kapcsán akkor nem értem miért van a driverrel problémád ha annak, főleg ehhez képest - kényelmes kis menüi és shortcutjai vannak.
    Jumperelni a GUS-t és a későbbi SB-ket se nagyon kellett, a nem PNP classicon is max baseportot kell állítani jumperrel amit akár békén is lehet hagyni, de a fizikai beszerelés után egy GUS install nálam mindig úgy működött hogy megnyitottam a a setupot, találtattam a setup-al olyan erőforrásokat amik nem voltak foglaltak, utána nem nagyon kellett foglalkoznom vele, legfeljebb egy "e" gombot kellett nyomnom hogy az emulációs menü előjöjjön és kiválasszam ami kell. Nem volt soha fejtörős a Gravis és amikor hozzájutottam egy AWE32-höz, vakartam is a fejem hogy mi a franc alapján kell a setup-ját megcsinálni, mert ezután egyáltalán nem volt világos.

    [ Szerkesztve ]

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    Pörög a topic :D Pár dolgot el kellett intéznem a városban, de már jövök, pár real, ego, luzer és troll :DDD hsz- al.

    (#80707) frescho : FTP elérését ismerem, de kiszolgálót nemtom hogy kell készíteni, mindent én sem tudhatok :B

    (#80708) DBob : szuper cucc, volt valami tabletes retro hkártya utánzós is, azt is meg kéne valamikor néznem, a szolgáltatótól kaptam grátiszba tabletet, de csak a TV zörög itt néha rajta.
    (#80709) : há' nem ért hozzá a csávó, bár GUS- ban én is csak olyan kb középhaladó vagyok sokévi gyakorlás után

    (#80719) arn : a demoscene erdeme, nem a gravise : +1, de azért némelyik game is tarol rajta, pld a Doom

    (#80722) DBob : a GUS- t arra kell használni, amit tud igazán
    (#80723) : mert "nem korhű" : +++1, semmi jelentősége a korhűségnek, főleg ennél. Sokszor leírtam már hogy én főleg arra vagyok kíváncsi hogy ma, a mai lehetőségekkel, és ha kell alaposan overkillezve mit tudnak a korabeli vasak(mint pld a topic egyik fő alapítója Bacsis is ilyen). De Arn felé azt is jeleztem, hogy legyen béke az időbetonozók<->overkillezők között, én tiszteletben tartom, ha valaki ragaszkodik a szigorú időrendhez(bár sok értelme nincs ;] )

    (#80724) frescho : A GUS szépen megy Win98 alatt is, csak spec, magánember által írt driver kell hozzá, ugyanezen driver Win2000 alá is beviszi, és utóbbival így természetesen XP alatt is használható - itt pld 98 alatt. A driver forráskódja is megvan C- ben, tehát aki ismeri ezen nyelvet, akár a saját igényeihez is alakíthatja. Sima WDM, hullámtáblával természetesen csak DOS alá való a kártya.
    CF és SD kártya : nagyon praktikus cuccok retrohoz is, én a kiváló kínai SD-IDE konvertert teszteltem alaposan, kiváló. Bár nemrég kaptam egy csomó retro/félretro HDD- t, úgyhogy azokkal csapatom, de ha elfogynak akkor ismét jön a konverter.

    (#80725) DBob : RetróRendőrség :DD

    (#80726) Bile Demon : A GUS lineout és erősített kimenet is príma sztem, ettől függetlenül én úgy kötöttem hogy GUS lineout>SB linein>SB lineout vagy erősített a hangszórókra - a legtöbb SB- nek jobb a kimenete, így összességében jobb az eredmény ilyen módon. Ja és természetesen GUS- t csak SB- vel együtt érdemes használni egy gépben

    (#80731) frescho : Ma viszonylag olcsón lehet építeni DOS-ra gépet - azért a hozzá említett Awe ritka és drága már...

    (#80738) envagyok : az Audigy2ZS sima és Platinum is kiválóan műkszik Win98- tól 10- ig. Daniel K driver fel, aztán semmi gond. Itt pld 4 hankártyám 1 gépben W7 alatt, köztük az Audigy is. És azért főleg a PlatPro nem semmi, jó hangminőség, sok szolgáltatás és ki/be-menet, távszabályzó, mi kell még ?

    (#80740) nakos1212 : ja, az Awe a félPnP- s felépítésével okozhat gondot, de a CTCU/CTCM megoldja, csak el kell jutni odáig, hogy egyáltalán mit-hogyan kéne csinálni. De a GUS sem kutya, válogatja a lapokat, szereti elhajigálni az erőforrásokat, főleg a DMA- t

    (#80747) DBob : kicsit kárpótol a visszafejlődés után, hogy egy belépőszintű DAC(Mackie Onyx) is lenyomta a többi hangkártyámat, a hangzásvilága már emlékeztet valamelyest a NAD3020i- re

    (#80753) Bile Demon : elég jól harap a 8500- as :)

    [ Szerkesztve ]

    A 3 test probléma nem megoldható.

  • frescho

    addikt

    válasz DarthSun #80773 üzenetére

    fpt szerver van linuxra rogyásig. vsftpd-vel már volt dolgom párszor ;) Ma este viszont sikerült a ZIP végére járni, van egy LTP-SCSI páros ami szereti egymást, csak az SCSI-n kellett leformázni a lemezt hozzá, így biztosabban működik. Fogok róla írni nem sokára, mert tanulságos. Közben úgy néz ki, hogy az elveszettnek hitt bluscsi NYÁK-ok is befutnak a héten. Pedig már keresztet vetettem rájuk. Ráadásul tegnap este hákoltam nagyobb HDD-t a IIsi-be, de lehet így felesleges volt. Hogy már 90-ben is saját firmware-hez kötötte az Apple a bővítést valamiért nem lepett meg. Ahogy az sem ,hogy van rá patch :) Így most 100x nagyobb vinyó van a gépezetben, mint azt a gyáriak gondolták.

    Az említett driverrel pont a GUS lényege veszik oda. Akkor már miért ne egy viszonylag gond nélküli SB 128-at rakjak egy P3-as gépbe? A GUS nekem a midi/sample keverése miatt tetszett meg akkoriban. Ha ezt elveszítem, akkor van jobb is nála.

    OK, egy AWE már drága, de egy SB pro kompatibilis ESS még aprópénz. Kíváncsiságból megnéztem és azonnali vételekkel 20k-ból bőven kihozható a hirdetések alapján egy 233-as MMX-es gép billentyűzettel, egérrel. Ennyiből Amigáról nem is lehet álmodni sajnos. Ha kifog az ember olcsón egy A500-at, mondjuk átfésüli, belecsap egy Goteket és mellécsap joy-t és egeret, akkor sem ússza meg még a duplájából sem, inkább a 3x-osánál jár, de már azt is szerencsésnek lehet lassan mondani. Egy 1200-as meg 100k-ról indul lassan. Ha meg még valami turbo-t is akar az ember WHDLoadhoz, akkor a határ a csillagos ég.

    https://frescho.hu

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz frescho #80778 üzenetére

    Lehet, de ettől még nemtom hogy induljak neki az FTP- nek. Olyan mint amikor egy kezdő bepakolja a P-III- ba a PnP Awe- t, de nem hallott még a CTCU- ról, és gyak semmit nem tud kezdeni a kártyával.

    De legalább szól Win alatt is a GUS. Ha pedig az általam említett módon bypassolva van jackkel az SB- re, akkor akár GUS PCM+Awe hullámtábla is szólhat egyszerre - ez persze csak egyfajta feeling.

    Awe nélkül persze sztem is kihozható simán 20- ból. ESS meg nem is rossz :) , meg az Opti pld.

    A 3 test probléma nem megoldható.

  • frescho

    addikt

    válasz DarthSun #80779 üzenetére

    Windows vagy linux alatt akarsz ftp szervert? Linux alatt van Howto kilóra. Mondjuk itt egy elég bőbeszédű: [link] Van java alapú ami fut Windowson is és elég egyszerűnek tűnik: [link] Persze az 5 percet nem hiszem el amit r, mert azért a configot még át kell nézni, de van hozzá doksi.

    ESS nem rossz, de azért nem is volt a legjobb. Kompatibilitásban mondjuk egész jól hozta az SB Pro-t és a GUS mellé könnyen be lehetett pakolni.

    https://frescho.hu

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Czo #81040 üzenetére

    az XTIDE 12KB-ját a 128KB elejére tettem meg mögé 116KB üreset és így irattam fel az awdflash-el és tökéletesen működik

    a 486 lap BIOS-a 64KB, meglátom hogy ott is működik e ez a trükk, ha nem kipróbálom a duplázást is

    de ha már van működő XTIDE ROM-om, akkor lehet kipróbálom a GUS P&P, meg valami noname SBPro komp kártya IDE portját is, hogy mit villant rajta a MicroSD vagy SSD háttértár :D

  • fpeter84

    senior tag

    válasz frescho #81054 üzenetére

    annyi haszna biztosan van, hogy bootmenüt kap vele az ember - ha valakinek több vinyója is lenne a gépében, vagy gyakran akar pl CD-ről bútolni - de újabb 486/pentium kategóriás gépeknél lehet bármi egyéb haszna? annyi különbséget vettem észre hogy az eszközkezelőben nincsen merevlemez, nincsen minél kapcsolni a DMA módot - de teszi a dolgát

    GUS P&P IDE porton sehogy sem akar semmit detektálni, pedig ennek már EEPROM-ban vannak a beállításai - belőttem hogy 170h porton legyen az IDE portja, az alaplapit pedig letiltottam, de így sem lát rajta semmit. az "LGP-M8179" feliratos, SCD100 chipes SBPro klón kártyámon csak 300-320-340-360h portokat lehet jumperolni - de mivel nem eredeti XTIDE kártyában hanem hálókártyában van a bootrom ezért nem írható, így az xtidecfg progival nem tudom átállítani - gondolom újra kéne fordítani az egészet átírt default értékkel, de ennyit azért nem ér a dolog :)

    Találtam a doboz alján pár ISA IDE kártyát is, pl GW1760-ast - az primary-nek jumperolva nem, de secondary-nak jumperolva a 170h címen megtalálja a rádugott eszközöket és a win98 szépen be is bútol vele. majd mérek SSD sávszélt különböző ISA órajel beállításokkal :D

  • arn

    félisten

    Intel dx4 100 wb, asus sis471, genoa vision864, gus, sbpro2, roland mpu ipc

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz KROK640 #81464 üzenetére

    Az tök jó, ha már legalább 1 embert(esetleg többeket is :U ) érdekel, az ilyenfajta retro agymenés :)
    Ja persze akkor már minimum 2 fő, mivel a proci küldője is kérdezte hogy postolom-e.
    Lényegében akkor indult a vezérhangya ezirányba, mikor UK- ból a törzsretros kolléga elküldte a procit(ajándékba) a kis Hungarise falumba :D :R

    Mellesleg, nehogy bárki is gondolja hogy jó hát ez olyan smafu, ki tudja mit/mikor/hogyan...
    ...elmondanám hogy anno az első GUS kártyámat, a GUSMAX- ot is Ő küldte, akkoriban szintén ajándékként, ma mennyit ér... :U

    A 3 test probléma nem megoldható.

  • válasz DarthSun #81465 üzenetére

    Jól ki van tömve az a GUS.
    Amúgy a proci UK, a GUS talán Dánia, de volt pár motyó Franciából is. Micsoda nemzetközi hardver gyűjtemény :D
    Azóta is ott van bennem a kisördög, hogy meg kellett volna tartani. De közben tudom, hogy akkor meg még mindig ott rohadna valami lomos részleg legalján a V5 5500 mellett, aztán ki tudja mi lenne vele. Azokat is szeretném majd valahogy életre kelteni, de mikor meg hogy? Lehet 60 (vagy inkább 68, most emelték a nyugdíj korhatárt erre a csodás számra itt Angliában) leszek mire odajutok. Ilyen távolról elég nehéz velük foglalkozni.
    Van pár gép ötlet, p200 +Vodoo2+ valami S3 Vision. Tualatin Voodoo5, van otthon asszem egy Thunderbird-öm is amellett van most a Voodoo 3. AWE32 és 64 páros, SB Live-ok. Na majd legközelebb lövök pár képet róluk ha lesz időm rá.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • arn

    félisten

    válasz benedekco #81498 üzenetére

    A blaster + fm volt a nagy ugras pcn, a csipogas utan, mintha az ember egy uj dimenzioba lepett volna (amigasok ezt nem ertik :DDD ). Sokat hajkurasztam a rolandokat, de oszinten szolva az elso erdekessegen tul, nekem az sbpro2 marad az orok dosos jatekos kartya (demohoz gus persze).

    Nekem a pixeles kalandjatekok is kedvenc mufaj, azutan sose lett mar ugyanaz, az volt a mufaj csucsanak kora.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • válasz DarthSun #81671 üzenetére

    S3-ba szinte biztos, hogy valamilyen SB-t vagy GUS kártyát tennék. Nekem csak a szopós emlékek vannak bármilyen 3rd parti karival. Opti recseg, ESS laggol, driverek hol mennek hol nem (egyik játékban SB Pro, másikban SB 2.0). Persze ez kizárólag a saját tapasztalat, de akárhova mentem hang problémákkal küszködőkhöz ott ez volt a gond.
    Live-ot csak mint tesztelésre gondoltam, biztos nem raknám egy 486-ba komolyabban, az pentiumba ott is inkább annak a tetejébe való valami MMX-es gépbe minimum, win-es progik mellé.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • Czo

    őstag

    válasz envagyok #81878 üzenetére

    Egy ilyennel hozza tudok jarulni a MIDI maniadhoz :) A !!index.txt tartalmazza a listat, hogy melyik 8 betus filenev micsoda, de egybe bezipeltem most neked az egeszet. GUS-on sok jol szol :) De vannak furcsan hangszereltek.

    Szerk: Ami meg most keznel van, az a Sony Ericsson T310-es telefon beepitett csengohangjai. Amik, szinten MIDI formatumuak voltak :D Azt ide raktam. Elvileg van meg lementve T610, Z600, P800 de nehany korabeli Nokia is, ami elvileg megvan meg valahol az arhivum melyen.

    [ Szerkesztve ]

  • válasz DarthSun #81887 üzenetére

    Az umx az szerintem csak sima mod/it file, nem?
    Ez a legjobb win-es S3M, IT, XM és egyéb mod jellegű lejátszó program, de midire volt egy baromi jó. Majd ha hazamegyek kutatok egyet. Sajna szerintem csak otthon az anyaországban van meg egy valamilyen írott CD-n.
    Software-ből tudott midi-t lejátszani mintha hullámtáblás hangkártya szólna. Úgy kezelte mint a mod fileokat. Na majd írok ha megvan.

    Szerk: Ez gyors volt, wingroove. Ezt próbáljátok ki ha érdeklődtök a win-es midi lejátszás iránt.

    Szerk2: Dos alatt meg az XTC tudott software-ből lejátszani midiket úgy hogy a GUS hangmintáit használta. Szóval sima SB16-al is baromi jól szóltak a mid-ik, persze zabálta a CPU-t.
    Descent-nek volt még nagyon jó muzsikája. Haver írt is annak idején egy progit amivel kirippelte a régi játékok zenéit mid-be/xmi-be.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • Czo

    őstag

    válasz envagyok #81888 üzenetére

    Hangmintak alatt a soundfontokat erted? Az AWE Windowsos drivere tamogatja az SF2-t (amit a Live es a tobbiek is hasznalnak), azokat be tudja tolteni a hangkartyaba. Ennek a betoltese alapvetoen nem a player feladata, teljesen mas "reteg".

    A Windowsos MIDI playerek, ha rendes MIDI playerek, akkor azok a Windows eszkozok kozul a kivalasztott szintetizatort fogjak megszolaltatni. Igy ha az AWE32 a kivalasztott szinti es be van toltve valamilyen soundfont, akkor azzal fog megszolalni a hanglekepzes. Pont ugy, ahogy Live/Audigy eseteben is megy.

    DOS alatt sokkal rosszabb a helyzet. A Creative nem drotozta ossze ezt egyalalan, egyszeruen odaadta a fejlesztoknek az EMU8k-t kozvetlenul. Mivel ez egy bonyolult valami, a szoftverek 99.9%-a nem lep tul, a mindig meglevo, ROM mintak lejatszasan (plussz, ugye, nincs standard hagnszer patch keszlet, mint GUS-nal, aminek ismert loakcioja, fileneve van a lemezen). Volt aweutil, amivel DOS alatt tudtal, regebbi verzios soundfontot (sbk emlekeim szerint) betolteni es ehhez adott GM vagy MT emulaciot, de ez a protected modu jatekok eloretoresevel ment a sullyesztobe (crashek es rebootok).

    Itt a legjobb hangot, ugy tudod elerni DOS-os jatekoknal, ha Windows alatt futtatod oket. Marmint, 9x-ben, MS-DOS promptban. Igy a Windowsban betoltott SF2 sounfonttal meg a GM emulacio, igy az igy elinditott DOOM (ofkorsz GM-re allitva a setupban), nem a ROM-ban levo hagnszereket, hanem a betoltott hangkeszletet (akar 28 mega) fogja hasznalni.

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz envagyok #81888 üzenetére

    1-2-4-8MB rendszerezést hirtelen nem tudok, bár valamikor asszem volt linkelve a topicban ilyesmi. A csomagomban kettő gigantikus hangminta mellett azonban van :
    -8MBGM.SF2 - sima GM minta
    -GUS.SBK - 5.8MB- os minta
    -16.5mg gm gs mt32 v2.51 bank.sf2
    -Roland SC-55.sf2
    ...utóbbi kettő 28MB- ra bővített Awe, vagy PCI kártya esetén, értelemszerűen...
    A többi már csak SB128/Live vagy nagyobb kártya esetén tölthető be, mert túl nagyok.

    A hangminta betöltését az Aweutil támogatja, majd betöltés után a hangeszközöknél a megfelelő hullámtáblát választod, és akkor def azon játssza le a Win, bármelyik game vagy prog esetén.

    (#81889) benedekco : az umx belsejét nem is ismerem, hallgatom, jól szól, meg a midi is a ModPlugPlayerrel. Nézem, a wingroove nem ingyenes ? :U

    (#81877) fatpingvin : nem történt semmi, jó lenne ha továbbra is csak ilyesmi lenne a legnagyobb gond a világon...

    A 3 test probléma nem megoldható.

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz benedekco #81889 üzenetére

    DOS alatt :
    -Cubic player (GUS PAT patchkészlet is van hozzá)
    -XTC - ahogy Te is írtad
    -IT (ImpulseTracker)

    Mindegyik príma kis program :)

    A 3 test probléma nem megoldható.

  • arn

    félisten

    válasz Czo #81890 üzenetére

    Nekem ezert volt csalodas az awe, vegulis nem rossz, de inkabb szokas kerdese, mint jo lenne (hasonloan, mint a gus). Egy rap10tol, ami gmidi rombol, mindegyik nagyon messze van.

    Azt gondoltam lehet patchelni dos alol, mert win alol toltogeti a fene.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • Czo

    őstag

    válasz arn #81900 üzenetére

    Csak ugye GUS eseteben, minden rad van bizva. Marmint a GUS-t hasznalo szoftverek 99.9%-a, nem hasznal sajat hangmintakat, hanem tudja azt az informaciot, hogy a %ULTRADIR%\MIDI\ULTRAMID.INI -ben van a mapping a GM - PAT allomany kozott, es ezeket toltogeti be. Tehat igy fel lehet javitani a hangszerek minoseget. Ez a javias ugye megaem/emuset eseten a GM es az MT emulacional is jelentkezik.

    A GUS mellett nekem anno nagyon-nagyon nagy csalodas volt az AWE emiatt. Marmint, hogy DOS alatt kb nem jo a hangja. Egyszeruen, ha a kartya kepes lett volna tetszoleges soundfontot betolteni DOS-ban es azt, mint GM hasznalni, az sokat segitett volna rajta. De nem igy tortent. Nagy pofon is volt, hogy hiaba volt megirva a GM/MPU401 a jatekban, ami mukodott ugye kulso szintivel, vagy akar a Waveblaster Headert hasznalva, ezek a kodok semmit nem ertek, ha AWE-rol volt szo, igy nem is csoda, hogy mindenki a mininalis dolgot implmentalta.

    Volt egy dolog egyebkent, ami nekem kb egyik midi eszkoz (akar WB, akar AWE, akar MT55) hangjaban sem tetszik, az a tulzott visszhang hasznalata a jatekok nagy reszeben. Kb olyan erzes, mintha "van ra lehetoseg, toljuk neki ezerrel" lenne.

  • válasz DarthSun #81892 üzenetére

    Jaaa tényleg, a Cubic volt az ami a GUS pat-okat használta.
    Az XTC az mp3-ra volt jó.

    Re: Wingroove
    Lehet hogy fizetős volt? Akkor nekem valami warezolt változat volt meg :DDD
    VirtualMIDISynth - akkor ez lehet úgyis kiváltja az előbb említett progit :)

    re: flyby.umx
    írja is a modplug hogy az egy Impulse Tracker formátum. Szal az nem midi.

    re: arn
    Havernak volt annak idején egy Trutle Beach Santacruz, az nagyon szépen játszotta a mid-iket. Nagyon jó kártya volt. Kár hogy nem sikerült elcsennem tőle.

    re: Czo
    Emlékeim szerinte az aweutil-al a visszhang mértékét lehetett állítani, illetve ha feltöltöttél egy másik hang fontot, akkor azzal mentek a midi zenék GM alatt is. Illetve így oldották meg a gm meg az mt32 emulációt is.

    re: más
    DosBox-ban van már AWE32 emuláció? A midi-t azt a win alapértelmezett szintijével oldja meg még mindig? Ezt lehetne valahogy felülbírálni, pl valami másik software-es midi synth api-val, ha van ilyen?

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • arn

    félisten

    válasz Czo #81901 üzenetére

    Gusnal zeneben egyertelmuen a modul alapu hwmixet birtam, az adott egyfajta egyedi hangzast mindig, nem erezte ugy az ember, mintha egy szinti szolna. Midiben eleg keves jatekot irtak meg ra jol (darkforces mongy legjobb), az awe gyakran kerekebb, hallatszott, hogy azon hallottak :D viszont a hangmintak minosege kritikan aluli a gushoz kepest is.

    A rolandtol licenszelhettek volna egy gm szettet, a rap10en asszem 2 v 4ms rom van - van ahol jobban szol, mint az sc55. Majd lehet vissza is teszem a midi kontroller helyere, ugyis a gm a tipikusabb, es gyakran lusta vagyok a midis modulokat eloszedni.

    Meg ugy altalaban jopofik ezek a midis cuccok, de absz nincs vele nosztalgikus erzesem, nalam azt a gus es az opl adja. Az mt32 jobb ilyen szempontbol.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • envagyok

    veterán

    válasz arn #81907 üzenetére

    Én itt adom fel :)
    Kicsit fejleszteni kell a tudásom :D
    Mi az a GS MT32 emuláció, meg az elmúlt pár hozzászólás nekem kínai.
    Melyikkel a legélethűbb a hang, vagy csak ilyen és olyan van?
    Most betöltöttrm a gus és darthsun 8mb-os hangmintáját full máshogy szól minden.
    Különben a ram teszt meg volt jók a 4 megás modulok.

    [ Szerkesztve ]

  • Czo

    őstag

    válasz envagyok #81909 üzenetére

    Igazabol, nincs olyan, hogy elethu :D Pl. nezd meg a Monkey Islandot, keszult belole olyan CD-s verzio, ahol szimfonikus zenekar adta elo a zenet. Na, arra mondhatod, hogy elethu :D

    Nekem a GUS jelenti a jo minosegu , regi jatek zenet, igy nekem barmi mas "furcsa" lesz, ami nem GUS.

  • Bile Demon

    őstag

    válasz DarthSun #82180 üzenetére

    A kitartás meghozta gyümölcsét. :)
    Az E6600 alapján már lehet kalkulálni.
    Oldschool benchmarkokban a 3GHz-ra tuningolt E6600 érné be a mini-Xeont.
    Az E8400 már lehagyná alapon is.

    Egy jól megcibált E8XX0-et vagy Q9XX0-et csak egy magasabb órajelű Xeon tudna behozni.

    Ezek alapján a Xeon-nál úgy 2800-3000MHz az az órajel, ami ellen már nincs esélye a Core2-nek.

    jokeph:
    Guszta a vízhűtés, ízléses összeállításban, gratulálok hozzá!
    Ilyen esetben én PCIe X1-es USB 3.0 kártyát szoktam betenni, hogy értelmet nyerjen az előlapi USB 3 port.

    [ Szerkesztve ]

    Bruhe

  • Czo

    őstag

    Van itt olyan valaki, akinek 2.1-es GUS MAX van egy P1-ben vagy 486-ban? Elvileg a 3.04b vagy ujabb Mega-Em-ek ugy-ahogy mukodnek protected modban. Az elerheto doksik alapjan, a Sam and Max CD-s verzioja is megszolal igy emulaciot hasznalva. Meg azt tudtam kideriteni, hogy a "Classic" sorozatnal, 2.x es 3.x reviziok kozott volt valami hardveres valtozas, ami miatt a Roland emu protected modban csak 3.x kartyaval megy. Nekem P3-ba van a MAX, viszont keptelen vagyok beizzitani a Roland emut a CD-s verzioju Sam and Max hasznalataval.

  • #94257664

    törölt tag

    válasz DarthSun #82562 üzenetére

    Az volt a celom hogy egyben legyen a napi desktopom es a "jatszos" gepem. Az XT-tol a Windows 10 jatekokig mindent lefed, (5 hangkaresz - SB16 ASP - FM , GUS PNP - Wavetable, Auzentech X-fi prelude - EAX, Diamond MX300 - A3D. es egy Behringer UMC204HD a zongoramnak es a JBL studio parnak. Videobol egy Changeling Voodoo-ra varok de egyelore nincs orosz posta es Paypal, most egy 6600 xt van benne es az alaplapi, 98 ala egy Matrox g200, ezt valtja majd a Voodoo. DOS 6.22 es 98 egy 120as SSD-n, Windows 10 meg RAID0-n. (2x120g), valahogy meg USB 3.0t akarok varazsolni ra (lattam pci kartyat ami usb 3.0 de veszett draga volt). A Win10en es a beepitett Linux kornyezeten tudok dolgozni vagy egy kis Raytracinges Doom Eternalt tolni, de egy gyors reboot utan mehet a Settlers vagy a Z. Ha erdekel irok rola cikket de azert hogy senki ne olvassa el vagy csak a flame legyen, nem akarok raszanni idot, szivtam eleget az utkozesekkel es a szoftver setupokkal mar ;)

  • KROK640

    veterán

    válasz Fred23 #82696 üzenetére

    Azért egy 733-as Celeront lenyomni egy 950-es Athlonnal nem egy nagy dolog. Akkoriban fájó vot, mint amikor Guszti a 933-as Celeron helyett 950-es Athlonra állt át. Kész árulás volt!

    Egyébként gratula a CPUhoz, nagyon szép állapotú. :) És egészen biztos leszek benne, hogy stabilan helyt áll, világmegváltó tervek nélkül.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák